Odpowiedz 

Jaką pamięć RAM dobrać do tej płyty głównej?

Autor Wiadomość
princip Offline
Nowy użytkownik
*

Liczba postów: 37
Dołączył: VI 2008
Poziom ostrzeżeń: 0%
Post: #1
Jaką pamięć RAM dobrać do tej płyty głównej?
Obecnie posiadam tylko 512 MB RAMu 533 MHz DDR2 SDRAM firmy Kingmax. Komputer mam już od 6 lat, nigdy go nie aktualizowałem, że tak powiem, aż w końcu nadszedł ten moment. Ostatnio coraz bardziej mi muli, a wykorzystanie procesora często sięga 100%. Postanowiłem, że dokupię więcej pamięci, ale kompletnie nie wiem czy np. lepiej brać od razu 2GB czy lepiej 2x1 GB. Czytałem, że najlepiej dobierać pamięć tej samej firmy, którą się już posiada, ale Kingmax, bynajmniej na allegro to rzadkość. Znalazłem taką aukcję. Będzie pasować? Co radzicie?

Posiadam taką płytę główną. Procesor AMD Athlon 64, 2400 MHz (12 x 200) 3800+.

Jeżeli posiadam teraz pamięć z taktowaniem 533 MHz to mogę dokupić inną z np. 667? Z tego, co widziałem to moja płyta główna obsługuje do 800 MHz. Robi to jakąś różnicę dla szarego użytkownika komputera czy kupię pamięć 533 czy 800 MHz?

Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Pytam, bo nie chcę niczego brać w ciemno, a moja wiedza na te tematy jest praktycznie zerowa. Mogę też podać raport z Everesta, jeżeli to coś pomoże, a nie podałem czegoś, co powinienem. Z góry dzięki za odpowiedzi.
22 styczeń 2012 02:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post  System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
allas Offline
Częsty bywalec
****

Liczba postów: 1277
Dołączył: II 2009
Poziom ostrzeżeń: 0%
Post: #2
RE: Jaką pamięć RAM dobrać do tej płyty głównej?

[Obrazek: 2671126.png]
22 styczeń 2012 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post  System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
princip Offline
Nowy użytkownik
*

Liczba postów: 37
Dołączył: VI 2008
Poziom ostrzeżeń: 0%
Post: #3
RE: Jaką pamięć RAM dobrać do tej płyty głównej?
No to dałeś podobną aukcję do tej, co podawałem wyżej tyle, że pamięć innej firmyOczko Czyli mam rozumieć, że lepiej brać od razu 2 GB, a nie rozdrabniać się np. 2 razy po 1 GB?
22 styczeń 2012 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post  System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Odpowiedz 



Podobne wątki (Jaką pamięć RAM dobrać do tej płyty głównej?)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pamięć ram pasujący do mojej płyty głównej svcjulo 6 195 28 kwiecień 2013 16:23
Ostatni post: svcjulo
  Wymiana procesora, płyty głównej i zasilacza do 800 zł mkonradek 4 223 9 kwiecień 2013 21:03
Ostatni post: mkonradek
  Wymiana Procesora, Płyty Głównej, Pamięci, oraz Grafiki do 2tyś zł Adrian23W 14 648 1 kwiecień 2013 12:42
Ostatni post: Dlogi16

Skocz do:


Kontakt | PC Format | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS
PC Format | CD-Action | Nowe Technologie