Powakacyjny KONKURS FAQ PC Format wystartował! Do zdobycia kolejne ciekawe nagrody. Zainteresowanych zapraszamy do TEMATU .

Mój laptop wolno chodzi ciągle się tnie użycie cpu jest na 100 %

Autor Wiadomość
thegregor Offline
Nowy użytkownik
*

Liczba postów: 29
Poziom ostrzeżeń: 0%
Mój laptop wolno chodzi ciągle się tnie użycie cpu jest na 100 %
Tak jak w temacie dodam że nie chodził tak zawsze kiedyś chodził dobrze nie mulił
Dodam screeny

http://imageshack.us/photo/my-images/843...ek1cr.png/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 9 sierpień 2012 12:02 przez thegregor.)
9 sierpień 2012 11:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika  System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ogłoszenie

Link sponsorowany
DJ Zgon Offline
Cache'czkowy potwór.
**

Liczba postów: 202
RE: Mój laptop wolno chodzi ciągle się tnie użycie cpu jest na 100 %
Przeskanuj komputer anty wirusem.
Wyłącz niepotrzebne procesy.
Poszukaj poradnika ,który był w jednym z wydań pc formatu. Zaraz poszukam tego artykułu w szafie i napisze. Jest on o wyłączeniu niepotrzebnych funkcji tj. faks itd. (w moim laptopie baaaaaaaardzo dużo to dało ,użycie w idle ze 100% [miał tak od początku] spadło do 15% )

Http://www.youtube.com/watch?v=y2OKoEIbGr4 <== Pozdrawiam.
Jeśli któryś z obecnych userów robi to samo to zamiast katować podzespoły ,można je odesłać do mnie ^ ^
9 sierpień 2012 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika  System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
thegregor Offline
Nowy użytkownik
*

otóż mam mało włączonych procesów a jeszcze chciałem dodać że jak laptop pochodzi z 1h lub 2h to później już się nie tnie i nie muli tak bardzo nie wiem dlaczego przy starcie się tak tnie nawet dźwięk przy starcie jest nie wyraźny i dziwnie brzmi
9 sierpień 2012 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika  System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
DJ Zgon Offline
Cache'czkowy potwór.
**

Znalazłem - tak więc <eqhem> :

1)Zaawansowana optymalizacja wyglądu:

Kliknij Start>PPM na mój komputer>właściwości>Zaawansowane ustawienia systemu. W oknie właściwości systemu przejdź do zakładki "zaawansowane" i w sekcji "wydajność" kliknij przycisk "ustawienia". W kolejnym oknie "opcje wydajności " będzie aktywna zakładka "efekty wizualne " ,zaznacz opcję "niestandardowe " i z listy dostępnych efektów usuń zaznaczenia z wszystkich pól ,z wyjątkiem opcji "Użyj scieni dla etykiet ikon pulpitu" i "Wygładź krawędzie czcionek ekranowych." Zatwierdź przyciskiem OK. Oczywiście możesz wyłączyć dowolne opcje nie rezygnując z atrakcyjnego interfejsu siódemki.

2.1)System bez zbędnych funkcji i usług:

Kliknij Start>Panel sterowania>Programy>Programy i funkcje>Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows

W oknie Funkcje systemu Windows zobaczysz listę zainstalowanych modułów. Na liście warto usunąć zaznaczenie takich pól jak : Gry ,Klient Telnet ,składniki komputera typu tablet (jeżeli nie korzystasz z tabletu) ,usługi XPS. Jeżeli korzystasz z innych programów niż windows media player /media center - możesz odznaczyć "funkcje multimedialne".

2.2)Wyłączamy zbędne usługi (bardzo mi pomogło):

Kliknij Start i w polu wyszukiwania wpisz services.msc i naciśnij klawisz Enter. Zobaczysz okno "Usługi" z listą wszystkich usług w Twoim systemie.
Aby wyłączyć daną usługę należy dwukrotnie na nią kliknąć. W moim przypadku wyłączam "Faks"

W kolejnym oknie "Faks-Właściwości" z listy "typ uruchomienia" wybierz pozycję "WYŁĄCZONY" Jeżeli usługa jest w danym momencie aktywna należy kliknąć dodatkowo "zatrzymaj". Na koniec kliknij przycisk "ok".

Oto lista usług polecanych do wyłączenia:

Bufor druku - jeżeli nie korzystasz z drukarki

Faks - jeżeli nie korzystasz z faksu (na laptopie na pewno wyłącz)

Karta inteligentna - jeżeli nie korzystasz z kart ze specjalnym chipem (wyłącz)

Pomoc IP - jeżeli nie korzystasz z protokołu IPv6 (dziś raczej niestosowany - wyłącz)

Rejestr zdalny - jeżeli nie udostępniasz zdalnego dostępu do komputera (wyłącz)

Serwer - jeżeli nie udostępniasz plików w sieci (Twój wybór - zostawiłbym)

Usługa obsługi Bluetooth - urządzenia Bluetooth (Twój wybór)

Usługa raportowania błedów systemu Windows - jeżeli nie chcesz przesyłać do Microsoftu raportów o błędach systemu (daj spokój - wyłącz )

Usługa wprowadzania na komputerze typu tablet - jeżeli nie pracujesz na komputerze typu Tablet PC (wyłącz)

Usługi pulpitu zdalnego - jeżeli nie udostępniasz zdalnego dostępu do komputera (wyłącz)

WebClient - usługa wykorzystywana przez usługi portalowe Microsoft (ja wyłączyłem)

WindowsDefender - jeżeli korzystasz z innego antywirusa (wyłącz i polecam AVG)

Zapora systemu Windows - jeżeli korzystasz z innego firewalla (zostaw ,chyba że nie chcesz firewalla)

!!!Oczywiście możesz wyłączyć także inne usługi (wedle rozumu i uznania-najlepiej napisz tu jaką chcesz wyłączyć jeszcze to zobaczy się czy to bezpieczne)

Dziękuję i pozdrawiam,
DJ Zgon.

PS: Za wszelkie ort. przepraszam - starałem się szybko napisać.
( 9 sierpień 2012 13:39) thegregor napisał(a):  otóż mam mało włączonych procesów a jeszcze chciałem dodać że jak laptop pochodzi z 1h lub 2h to później już się nie tnie i nie muli tak bardzo nie wiem dlaczego przy starcie się tak tnie nawet dźwięk przy starcie jest nie wyraźny i dziwnie brzmi

Dzieje się tak ponieważ laptop jest obciążony. Spróbuj tego co pisałem wcześniej.

Jeśli któryś z obecnych userów robi to samo to zamiast katować podzespoły ,można je odesłać do mnie ^ ^
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 9 sierpień 2012 13:52 przez DJ Zgon.)
9 sierpień 2012 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika  System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
thegregor Offline
Nowy użytkownik
*

właśnie czy w tych usługach jest svchost.exe jak jest to jaka ma nazwę bo chciałbym ją wyłączyć ponieważ nieraz włącza się z 20 tych procesów
9 sierpień 2012 14:06
DJ Zgon Offline
Cache'czkowy potwór.
**

Ich zazwyczaj jest dużo ,zwłaszcza na Win 7. Na XP jest ok. 8-10.
Po wyłączeniu połowy z nich włącza się shutdown (odliczanie i PC się resetuje) ,więc odradzam.

9 sierpień 2012 14:47
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
laptop wolno chodziprocesor chodzi ciagle na 100nowy laptop wolno chodzilaptop wolno chodzi co zrobićdlaczego laptop wolno chodzilaptop wolno chodzi po formacielaptop bardzo wolno chodzidlaczego moj laptop wolno chodziwolno chodzi laptopdl moj procesor chodzi na 100%