Forum PC Format

Pełna wersja: Formatowanie dysku D
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

raphael1206

Witam serdecznie! Czy ktoś mógłby pomóc mi w owej kwestii? otóż... chciałbym sformatować dysk D, ale przy podjęciu takiej próby system informuje mnie, że na tej partycji będzie zainstalowany system, czyli WinXP, a mam go na dysku C i chciałbym, aby tam pozostał. Dziękuję uprzejmie za ewentualne podpowiedźi.

reklamiarz:

andsze1

Opisz dokładnie po kolei, jak próbujesz formatować ten dysk.
Jeżeli nie masz na nim nic wartego uwagi, przejdź do linii komend i spróbuj sformatować dysk komendą format d: /u.

raphael1206

Witam! Ten dysk próbowałem formatować z rozruchu płyty CD, tak samo formatuję dysk C, wedle wyświetlanych przez system kolejnych wskazówek. Kiedy system pyta, którą partycję sformatować to zaznaczam D, a on wyświetla, że na tej samej partcji, czyli w tym przypadku D zostanie zainstalowany system. Nie mam nic wartościowego na tej partycji D i po prostu chciałbym ją zupełnie sformatować.

andsze1

raphael1206 napisał(a):... Ten dysk próbowałem formatować z rozruchu płyty CD, tak samo formatuję dysk C, wedle wyświetlanych przez system kolejnych wskazówek. Kiedy system pyta, którą partycję sformatować to zaznaczam D, a on wyświetla, że na tej samej partycji, czyli w tym przypadku D zostanie zainstalowany system. Nie mam nic wartościowego na tej partycji D i po prostu chciałbym ją zupełnie sformatować...
Jest to zrozumiałe, że tak sie dzieje, ponieważ chcesz, aby formatowanie przeprowadził instalator Windows.
Jeżeli masz zainstalowany i prawidłowo pracujący system, to z niego sformatuj partycje D, a formatowanie z dysku instalacyjnego Windows sobie odpuść.
Skoro system masz na C:\ to spokojnie możesz z windowsa formatować D:\ na której nie masz wartościowych żeczy. Po prostu Mój Komputer > na partycji D:\ PPM formatuj i po kłopocie.
ja to robie tak dormatujesz z rozruchu plyty ale w inny sposob kiedy jestes w ekranie partycji zamiast ja formatowac <b>usuwasz ja</b> pozniej tworzysz "nową" i nastepnie wychodzisz z rozruchu komputer automatycznie przed wyjsciem powinien zformatowac "świerzą" partycje Wesoły Ja tak robiłem, i dalej tak robie zawsze sie sprawdza Wesoły Bo Przez PPM nigdy mi nie wychpdzło

raphael1206

Więc rozumiem, że należy to zrobić w o to sposób: mój komputer - dysk lokalny D - prawym przysiskiem myszy wybrać opcję "Formatuj" i po wszystkim ? Czym różni się takie formatowanie od formatowania przy pomocy instalatora windows? Po przecież tak samo możnabyłoby sformatować dysk C. Dziękuję za już pojawione się wypowiedzi i proszę o odp. na w/z pytanie. Ślicznie dziękuję. Pozdrawiam wszystkich uprzejmych.
Nie! Chodzi o to ze przez mój komputer - dysk lokalny D - prawym przysiskiem myszy wybrać opcję "Formatuj" nie da sie zformatowac partycji a napewno nie z windowsem! Dlatego musisz to zrobic tak jak ci radziłem (mi zawsze tak wchodziło Wesoły inaczej nici (raczej :D)
skrzacik0 napisał(a):Nie! Chodzi o to ze przez mój komputer - dysk lokalny D - prawym przysiskiem myszy wybrać opcję "Formatuj" nie da sie zformatowac partycji a napewno nie z windowsem! Dlatego musisz to zrobic tak jak ci radziłem (mi zawsze tak wchodziło Wesoły inaczej nici (raczej :D)
:/ Co ty to piszesz? Chcesz pomóc czy bałagamu narobić?

raphael1206 napisał(a):Więc rozumiem, że należy to zrobić w o to sposób: mój komputer - dysk lokalny D - prawym przysiskiem myszy wybrać opcję "Formatuj" i po wszystkim ?
Tak, oczywiście zakładając, że XP masz na C:\, a formatujesz D:\.
raphael1206 napisał(a):Czym różni się takie formatowanie od formatowania przy pomocy instalatora windows?
2. Po przecież tak samo możnabyłoby sformatować dysk C.
Różni się tym, że po sformatowaniu odrazu kopiują się pliki potrzebne do zainstalowania XP.
Ad.2) Tak, jeśli na C:\ jest OS wtedy jedynym wyjściem jest formatowanie z płyty instalacyjnej, ponieważ gdy chciałbyś formatować OS z poziomu uruchomionego systemu, byłoby to niemożliwością, z tego względu iż programy które są zainstalowane na C:\ (partycja systemowa) korzystają z tejże partycji.
A tak wogle nie opłaca się uruchamiać (i czekać te 2-3minuty) na uruchomienie się instalatora, aby wyczyścić niesystemową partycję. Tak więc najlepszym wyjściem jest Mój Komputer > PPM na Dysk Lokalny (D:\) i Formatuj.

Ale oczywiście musisz mieć powyłanczane programy które korzystają z partycji D:\.
No przepraszam mi nigdy zaden dysk (obojetnie czy byl windows czy nie ) nie chciał sie zformatowac w ten sposob! Tylko przez usuwanie partycji! wiec myslalem ze u niego jest tak samo!
Stron: 1 2
Przekierowanie