Forum PC Format

Pełna wersja: Podsystem AAVM wykrył błąd RPC" co to oznacza?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

raphael1206

Witam,

po sformatowaniu dysku i zainstalowaniu wszelkich sterowników, po ponownym uruchomieniu komutera pojawia się następujący komunikat:
"Podsystem AAVM wykrył błąd RPC" co to oznacza? Komputer baaardzo długo się odpala, ikony na pulpit ładują się po ok. 5-6 minutach a jak otworzę jakąś stronę internetową nie można jej zminimalizować bo przy takiej próbie automatycznie jest zamykane okno. Sformatowałem jeszcze raz, zainstalowałem innego antywira i to samoSmutek
Proszę..., niech mi ktoś pomoże, bo męczę się z tym już od kilku dniSmutek

reklamiarz:

Cytat: Przede wszystkim użyj Windows Update aby być pewnym, że posiadasz aktualne wszystkie komponenty systemu (łącznie z RPC). Następnie zrestartuj komputer i sprawdź, czy problem występuje nadal. Jeśli tak, postępuj wg instrukcji:

* Naciśnij prawy przycisk myszy na ikonie Mój Komputer, wybierz zarządzaj.
* Z lewej kolumny wybierz usługi i aplikacje.
* Wybierz usługi.
* W prawej kolumnie sprawdź stan usługi avast! Antivirus.
* Jeśli usługa nie jest ustawiona na typ uruchomienia automatyczny, ustaw ją na ten typ (prawy przycisk myszy, właściwości, typ uruchomienia - automatyczny). Zrestartuj komputer po dokonaniu zmian.
* Jeśli typ był ustawiony na automatycznie, sprawdź stan usługi. Jeśli nie jest uruchomiono, spróbuj wystartować usługę (prawy przycisk myszy, start).
* Jeśli usługa nie chce wystartować, instalacja avast!'a może być wadliwa. Spróbuj naprawić instalację wybierając START -> panel sterowania -> dodaj/usuń programy -> avast! antivirus -> zmień/usuń, wybierz napraw.

Źródło-> "http://www.avsoft.com.pl/avast_faq.htm

raphael1206

To nic nie pomogło, już wcześniej próbowałem. Zrobiłem inaczej. Wsadziłem płytke z Windows'em do napędu i wybrałem opcję "Napraw", pomogłoWesoły
Przekierowanie