Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

[0-500 pln (?)]Smartfon do użytku ogólnego z naciskiem na gierki i multimedia (dotyk)

[0-500 pln (?)]Smartfon do użytku ogólnego z naciskiem na gierki i multimedia (dotyk)
Witam.
Zaczne od tego że z powodu ostatnimi czasy strasznej zamuły na zajęciach szkolnych przymierzam się do zakupu jakiegoś smartfona, bądź co bądź głównie do umilania czasu spędzanego w szkole.
Dodam że posiadam PSP,jednak jest to urządzenie mało poręczne jesli chodzi o używanie go "pod ławką", pozatym smartfon jednak bardziej cieszy .

A teraz schemacik:

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon?

ad 1. Nie mam sprecyzowanego budżetu-innymi słowy: poszukuje jak najtańszego telefonu który spełni moje wymagania (duzo osób powie że warto dołożyć, ale nie należe do osób które w szaleńczym pędzie za nowinkami technologicznymi sa gotowe wydać 2,5 tysiąca na telefon, chocby nawet i mial on za mnie kosic trawnikOczko ).
Uznajmy jednak że maksymalny budżet tutaj to 400-500 pln z naciskiem na niższą granice.

2. Chcesz komórkę z sklepu internetowego, allegro czy komisu komórkowego?

Tutaj raczej allegro, ogólnie poszukuje używanego tel. na gwarancji, dzisiaj juz kilka godzin przewertowalem allegro wiec mam kilka ciekawych aukcji na oku.

3. Jakie firmy cię interesują?

Bez sprecyzowanego gustu.
Skupiałem sie jednak na Samsungach i HTC'kach omijałem LG, ponieważ .. w sumie sam niewiem dlaczego ale LG , przynajmniej w kwestii telefonow zawsze kojarzyl mi się z "kitem".
Jeśli jednak jest inaczej to w gre wchodzi każda firma nawet lgOczko

4. Do czego telefon ma być wykorzystywany? - podaj funkcje, na których przede wszystkim Ci zależy.

-gry czyli : W miarę płynne działanie gier (na zte blade kolegi ostatnio uświadczam niemilosiernych scinek w angry birdsach, jednak wiem że to zalezy od zmodowania)

-wytrzymała bateria (czesto zapominam o codziennym ladowaniu,wiec warto by bylo miec tutaj zapasik)

-czasem internet (przydaloby się wifi, na psp mimo tej funki smigało to słabo)

-granie na lekcjach między zte blade a zakupionym telefonemOczko

-czasem jakas muzyczka w drodze do miasta

-filmy raczej nie, od tego mam pc i tvOczko

-sms'y sporadycznie, rozmowy podobnieOczko

5. Ma mieć system operacyjny?

Tak , chyba że jego brak wplywa na spadek kosztów to od biedy moge go wgrać samOczko

Skupiałbym sie jednak raczej ku androidowi, jednak mialem do czynienia z badą i też nie wypada najgorzej, ale jednak android to podobno android, jesli jednak da sie grac np. w gry miedzy android<->BADA to i to wchodzi w gre.

6. Będziesz modyfikował telefon?

-Zależy od potrzeb, jesli nie jest to wymagające zadanie i nie strace całkowicie gwarancji modyfikacje wchodzą w greOczko

7. Interesują Cię telefony z dotykowymi wyświetlaczami?

- Tak, osobiście brałbym zwykłego classica, ale dotykowego jeszcze nie posiadałem wiec trzeba spróbowaćOczko
Pozatym pod wymagania podchodzi stricte dotykowyOczko

8. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze?

Zarówno jedne jak i drugie.

Dodam jeszcze jakie telefony dzisiaj wypatrzyłem:
-Xperia x8 (używalem dzisiaj chwilke,ekran smiga elegancko,ale brak multitoucha no i troche mała,ale tania)
-Xperia x10i
-xperia x 10 mini pro (fajny tel. ale niewiem czy nie piszac duzo wiadomosci tekstowych bede potrzebowac klawiature fizyczną)
-htc wildfire S
-Zte Blade ( no i właśnie jak to jest z tym chińczykiem, brałbym go gdyby nie wiadome pochodzenie, jesli jednak jest to model nie odstający od innych znacznie, bylbym sklonny go zakupić)
-samsung galaxy young
-se hazel

Nie porównywałem parametrów technicznych modeli, moze ktos z was z tej grupki wybierze najlepszy modelOczko

Dodam jeszcze tylko że podoba mi sie funkcja swype , ale jest chyba ona do wgrania w kazdym ze smartfonow ?Oczko

Dzięki wielkie za dobrnięcie do końca i z góry dziękuje za odpowiedziOczko
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: [0-500 pln (?)]Smartfon do użytku ogólnego z naciskiem na gierki i multimedia (dotyk)
Powinien sprawdzić się Neo V.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: [0-500 pln (?)]Smartfon do użytku ogólnego z naciskiem na gierki i multimedia (dotyk)
Jednak (pomijajac aukcje) najtaniej na allegro w kup teraz i to nie w promowanych to 549 pln a to juz ponad budżet .

Tak jak pisałem, nie chodzi mi tutaj o tel. bedacy w górnej granicy budżetu, bardziej skupiam sie na najtańszym "złotym środku"Oczko
Wszystkie telefony, które wymieniłeś odpuść, to nie ten przedział cenowy. Do 500zł najlepszy będzie SE Live With Walkman. Nie wiem, czy był bys w stanie trochę dołożyć, lub nie jeżeli znajdziesz okazje, ale do gier najlepszy byłby SE Neo V,podzespoły te same co Lww, lecz większy ekran o 0.5 cala.

Co do LG, to większość osób jest uprzedzonych, bo może kiedyś ich telefony nie były najlepsze, ale dzisiejsze smartfony to już co innego i większość ma te same lub podobne podzespoły i firma raczej tutaj nie gra roli.
(18.05.2012, 22:30)Rafau napisał(a): Wszystkie telefony, które wymieniłeś odpuść, to nie ten przedział cenowy.

hmm.. może torche źle to ująłem.
Podałem te telefony ponieważ jest to własnie ten przedział 300-400 pln który zamierzam wydać, dlatego w tytule zamieściłem 500 (?) <- z tym pytajnikiem.

Jednak w przedziale 500 pln już wiem że najlepsza bedzie neo-v i jesli wszystko pójdzie po mojej mysli to spróbuje go upolować.

Ale jesli nie to co pozostaje ?;)
Chciałbym znac mozliwości zakupu na całej płaszczyźnie i co ew. jesli nie styknie mi kasy bede mógł zakupić.
Z początku strasznie rajcowalem sie ZTe blade i to go miałem brać, ale niewiem czy wytrzyma mi chociaz 2 lata Wesoły

Ogólnie kwestia jest taka że pewnie i tak za rok-dwa zmienie tego smartfona na cos pokroju galaxy s 2, narazie poszukuje "przelotówki".

Jednocześnie ponowie pytanie jak ma sie kwestia gier przez multiplayer miedzy androidem a badą ?
jezeli nie neo v to lww, a jak jeszcze taniej to galaxy ace/gio albo lg p500. ale neo v i lww najlepsza do gier, pojda na nich nawet najniwsze tytuly, typu gta 3. mowisz ze za rok, dwa zmienisz tel, a to dosc dlugo patrzac na rozwijajaca sie technologie, takze radzilbym wziac jakis swiezy telefon,czyli jak juz pisalem lww lub neo v.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
ok to już wiem.

a co myslicie o ZTE blade/RBM czy xperii x10 mini pro ?

Czyli powiedzmy że budżet zmieniłby się do 350 pln max (sory za takie zagmatwanie,ale że tak powiem sam nie potrafie ustalić dokładnej rozbieżności budżetowejOczko )
Ja na Twoim miejscu kupiłbym Lww i sie nie zastanawiał. Jest to najlepszy telefon w tej cenie, także dołóż trochę do tych 350zł bo na prawde warto, pograsz na nim nawet w GTA 3 i inne nowe wymagające gry.

Osobiście ZTE bym sobie odpuścił.
Dobrą propozycją był by X10 jakby autor upolował w dobrym stanie.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
a jeśli kolega ma grać na fonie to x10 nie obsłuży nowych gier ze względu na adreno 200
 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne