Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

100% użycia procesora... po raz kolejny

Ściana  100% użycia procesora... po raz kolejny
Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy o sprowadzil mnie na nie problem, ktory pojawil sie u mnie dokladnie 12 godzin temu.

W trakcie ogladania filmu, rozlaczony zostalem z moja siecia (do teraz nie wiem jaka byla tego przyczyna), ale nie moglem sie polaczyc przez pare godzin. Dopiero pozniej udalo sie to mojej nazeczonej, jednak musiala ona zrestartowac komputer i po tym wlasnie restarcie - bah! Komputer zaczal bardzo mocno mulic. nie bylo to jednak zwykle mulenie, bo użycie procesora podskakuje do 100% za każdym razem gdy używana jest jakakolwiek aplikacja. Mialem juz kiedys podobny problem, jednak wtedy byla moda na problemy z svchost.exe i moj (byly) komputer jej ulegl. Udalo mi sie jednak z tym uporac i juz nigdy podobnego problemu nie mialem.
Powracajac do obecnej sytuacji, zaden z procesow systemowych czy sieciowych nie zuzywa 100% systemu do czasu, az jakikolwiek proces zostanie wlaczony przez uzytkownika np. WoW.exe = 100% - World of Warcraf (gralem w niego do dzis na moim komputerze bez zadnych problemow i nawet nie na minimalnych detalach Wesoły, firefox.exe = 100% (ta sama sytuacja, po wlaczeniu 3 zakladek decha) EasyClea.exe = 100% - Easy Cleaner i moglbym tak wymienaic w nieskonczonosc (oczywiscie te statystyki sie zmieniaja w momencie kiedy mam uruchomionych kilka procesow uzytkownika, ale gdy sa wlaczone pojedynczo tyle wlasnie zuzycia CPU przedstawiaja.

Przez ostatnie 4 godziny sformatowalem dysk twardy 2 razy (lacznie z departycjonowaniem i ponownym partycjonowaniem) i nic to nie dalo.
Przeskanowalem Ad-Aware i sprawdzilem procesy StartUpu Easy Cleanerem. Nie mam szansy teraz przeskanowac komputera zadnym antywirusem, poniewaz nawet tekst kroy teraz pisze na forum pojawia mi sie na forum po jakichs 6-16 sekundach od jego napisania Język

Przegladalem fora dyskusyjne (miedzy innymi to) w podobnych topicach, ale nie znalazlem rozwiazania swojego problemu, a to forum wydalo mi sie najbardziej kompetentne, bo widzialem fachowa pomoc jaka zostala udzielona miedzy innymi uzytkownikowi kosa64

http://www.pcformat.pl/forum/showthread.php?tid=27738

Mam nadzieje, ze i w moim przypadku da sie cos zrobic

Sprzet jaki posiadam to laptop - Dell Inspiron 8200, ktory nie nalezy juz do perelek, ale nadal jest zywotny i mnie wystarczyl do dzis.

Oto strona na ktorej znajduje sie do niego pelna specyfikacja

http://reviews.zdnet.co.uk/hardware/note...978,00.htm

Bardzo prosze o pomoc uzytkownikow i prowadzacych. Z gory dziekuje za kazda rade. Jesli beda potrzebne logi, bede w stanie takowe zrobic
A tutaj obrazowe przedstawienie tego jak wyglada mniejwiecej sytuacja. Dodam, iz niegdys Ad-Aware (bedac wlaczony sam) zuzywal maxymalnie do 60% i to przy baaardzo ciezkich procesach (w full scanie)

[Obrazek: lipaup0.th.jpg]

I w zalaczniku dodaje logi z Hijack'a, Silent Runners i ComboFix'a
(Nie wiem czy sa one w pelni specyficzne bo robilem to pierwszy raz Wesoły)
W razie gdyby istniala taka potrzeba moge zrobic kolejne, ale musialbym zaczerpnac rady od kogos kto bardziej niz ja zna te programy

P.S. Przepraszam, za post pod postem

Załączone pliki
.log   log - Hijack.log (Rozmiar: 2,95 KB / Pobrań: 55)
.txt   Silent Runners - Startup Programs (MNC) 2007-10-24 07.28.04.txt (Rozmiar: 5,86 KB / Pobrań: 57)
.txt   Combofix - log.txt (Rozmiar: 7,44 KB / Pobrań: 76)
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: 100% użycia procesora... po raz kolejny
Pobierz The Avenger->uruchom go w trybie awaryjnym->zaznacz opcję Input script manually->kliknij w "lupkę"->w okienku,które się otworzy wklej:
Cytat:Files to delete:

C:\WINDOWS\system32\SP00LSV.EXE
C:\WINDOWS\system32\ccPrxy.exe
C:\WINDOWS\sy.exe
C:\WINDOWS\ldup.exe
C:\WINDOWS\ld.exe
C:\Documents and Settings\Tongpu\Menu Start\Programy\Autostart\
Update.exe

Registry values to delete:

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" | "ccPrxy.exe"
"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run" | "SP00LSV.EXE"

Registry keys to delete:

HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\F
Po wklejeniu kliknij przycisk Done->kliknij na zielone światełko->powinna pojawić się pewna informacja,klikasz na OK(restart).

Cytat:R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
O4 - HKLM\..\Run: [ccPrxy.exe] ccPrxy.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SP00LSV.EXE] SP00LSV.EXE
O4 - Startup: Update.exe

Fix w HJT.

Po pracy nowe logi.
"Thank You Chuck Norris" Wesoły (bez urazy)

Wielkie dzieki slake. Jak narazie podskoki procesora ustaly po zabawie z the avengerem (wyskoczylo kilka komunikatow, ze niektore procesy nie istnieja czy cos w ten desen). Mimo, iz nie zrobilem jeszcze Fix'a w HJT (nie wiem jeszcze jak, ale poszukam pomocy w przylaczonych tematach) wszystko narazie wyglada OK. Jak tylko zrobie tego Fix'a wysle logi ponownie.
Jeszcze raz dziekuje (choc nie chwale dnia przed zachodem Slonca) i pozdrawiam Wesoły

Hmmm...

Wlasnie zrobilem logi, ale robiac je uzycie procesora znow podskoczylo do 100%. Po uzyciu avengera, jedyne procesy jakim moglem zrobic Fix'a to tylko
Cytat:R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
O4 - Startup: Update.exe

dwa pozostale nie istnialy juz i rozumiem ze w HJT to byla tylko kosmetyka

A oto swierze logi:

Załączone pliki
.log   hijackthis.log (Rozmiar: 2,8 KB / Pobrań: 50)
.txt   Startup Programs (MNC) 2007-10-24 15.53.21.txt (Rozmiar: 5,64 KB / Pobrań: 56)
.txt   ComboFix.txt (Rozmiar: 7,17 KB / Pobrań: 67)
~Anonim napisał(a):"Thank You Chuck Norris" Wesoły (bez urazy)

Nie obrażę się Oczko

W logach już syfu nie widzę. Jeżeli zużycie procesora nadal wynosi 100%, to z pewnością nie jest to z winy wirusa.
No wiec tak. Dalej mam 100% i naprawde nie wiem co sie dzieje, ale wlasnie przeczytalem przyklejone info info (tak to jest jak sie najpierw robi a pozniej mysli)

I teraz pojawia sie moje zapytanie czy ja mam logi robic w 'Trybie Awaryjnym' czy tylko Fixy, bo jesli tak, to ja te wszystkie logi robilem bez pokazywania plikow ukrytych i systemowych + nie robilem ich w trybie awaryjnym, a to moze miec raczej znaczny wplyw.
Przepraszam, ze tak bardzo zawracam gitare, ale siedze przy tym komputerze juz od 2:00 AM non stop Wesoły i mam coraz wieksza chec zrobienia sobie z niego deski do krojenia. Jesli moglbys mi napisac czy poprawne robienie logow to robienie ich w Trybie Awaryjnym czy nie, to bede wdzieczny
Logi i fixowanie wpisów można wykonać w trybie normalnym. Jedynie usuwanie szkodliwych plików, usług itd. zaleca się kasować w trybie awaryjnym.
Aha... No to ja juz nie wiem co mam zrobic. Naprawde wielkie dzieki slate1 za pomoc. Udalo sie ale tylko na chwile (ale udalo sie i daje mi no gwarancje, ze nie ma tutaj uszkodzenia fizycznegoWesoły ), a w tej chwil system powrocil do poprzedniego stanu. Nadal procesy zuwzywaja 100% CPU. Poczekam jeszcze na komentaze innych. mam nadzieje, ze uda mi sie rozwiazac problem do konca

P.S Chcialbym zakonczyc koszmar z komputerem juz teraz w nawet najbardziej drastyczny sposob...
Nie wiem tylko jak... (wlasnie doszedlem do momentu w ktorym GG otwiera mi sie 5 minut)
Jesli jest jakas mozliwosc totalnego sformatowania dysku twardego i zresetowania pamieci fizycznej tak aby ten proces juz nie istnial to chetnie z niej skorzystam. (jak juz wyzej napisalem i tak mam kompletna czystke na kompie, a potrzebne back'upy zarchiwizowane, wiec nie boje sie kolejnego - pozadnego formata... byleby cos dal)

Pozdrawiam
Dobra... Wlasnie dostalem wielkiej zalamki. Po tylu godzinach zmarnowanych na czyszczenie rejestrow itp. sformatowalem komputer. Calkowicie... I ... Zainstalowalem Ubuntu 6.06
Siedzac na tym systemie wlasnie teraz do was pisze... I zgadnijcie co...?
To samo...
Mam caly czas problem z uzyciem CPU. Na tym linuxie nawet pliki ogg sie nie chca uruchamiac. I ta sama sytuacja. Najwiecej zrzeraja procesy ktore akurat sa ktywne (np. firefox-bin lub gnome-system-monitor)
Totalna klapa. Jesli ktos wie co to moze byc prosze o pomoc, bo boje sie juz, ze to moze byc jakis syf w BIOS'ie albo naprawde mi sie cos w procku zepsulo, choc watpie bo momentami ma przeblyski i dziala normalnie (tak bylo przynajmniej pod windowsem po kilku minutach od uruchomienia go)

Z Ubuntu 6.06 pozdrawia Tongpu

-------------

Witam ponownie. Nie wiem czy ten temat dalej podchodiz pod 'bezpieczenstwo', ale chcialem kontynuowac wontek. Otoz doszedlem do problemu ktory powoduje zuzycie procesora... Jest to bowiem jakas usterka fizyczna. Nie wiem czy z chlodzeniem, czy z samym procesorem, ale zauwazylem przypadlosc, ze jak moj komputer pracuje na wysokich temperaturach wszystko idzie ok, ale jak temperatura sie zmniejsza zuzycie procesora wzrasta. Co wiec zrobilem. Sciagnalem i zainstalowalem program SpeedFan, pokazywal on, iz temperatura mojego procesora to 30C i wlasnie wtedy komputer szaleje
Zrestartowalem komputer (obciazajac go jednoczesnie choc troszke) i jak sie okazalo wszystko gra, tylko ze teraz temperatura wynosi srednio. 56C
W takiej temperaturze komputer dziala jak dawniej, tylko, ze chlodzenie jest wlaczone caly czas i jednoczesnie z podniesieniem sie temperatury procesora podnosi sie temperatura dysku twaredego w laptopie (do 52C)
Czy wie ktos jaka powinna byc optymalna temperatura procesora i HD w laptopie (specyfika w pierwszym poscie)

Prosze o pomoc i z gory dziekuje
Problem leży po stronie procesora. Temperatura jest dość wysoka, może także istnieć inna usterka procesora. Jednak chyba najlepszym sposobem byłoby założenie na ten temat w dziale Sprzęt.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
co zrobic gdy zużycie procesora wynosi 100