Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

100% zużycia dysku gdy nic nie robie na kompie

100% zużycia dysku gdy nic nie robie na kompie
Siemka wszystkimOczko

najpierw specyfikacja:

- laptop Lenovo Z500
- Intel Core i3-3120M
- 4 GB RAM DDR3
- Dysk twardy 1T SATA 5400 obr. chyba jakiś Seagate
- karty graficzne:
   - zintegrowana: Intel HD Graphics 4000
   - dedykowana: NVIDIA GeForce GT 645M
- Windows 8

Ostatnio naszła mnie ochota żeby pograć w GTA 5, pożyczyłem grę od kumpla i zainstalowałem. W międzyczasie oglądałem gameplaye z gta na moją specyfikację, żeby sprawdzić czy w ogóle gra mi pójdzie. okazało się że powinno śmigać. więc zadowolony odpalam grę, gram sobie jakieś 15 minut i nagle tak zaczęło zwalniać ze gra stała się niemożliwa... wentylator w lapku chodzi na maksymalnych obrotach, sprawdzam w menadżerze zadań który proces tak mi zamula kompa. okazało się że mam zużycie dysku 100%, tyle że proces który niby zużywa te 100% zajmuje tam 0,6 MB i nazywa się "System" :/ potem nawet po wyłączeniu gry i nic nie robieniu na kompie zużycie dysku nie spadało. dodam, że miałem wtedy jeszcze windowsa 10 z najnowszymi sterownikami do grafy. postanowiłem zrobić format. zrobiłem recovery, przywróciło mi kompa do stanu w jakim był kiedy go dostałem (sys Windows 8), odpalam go, włącza się pulpit, a tu zużycie 100% i nie chce spadać.Kwaśny dodam że już kiedyś zdarzały mi się zużycia dysku na takim poziomie ale szybko spadały i nie były tak uciążliwe, a już na pewno nie kiedy nic na kompie nie robie!

z góry dzięki za wszelką pomocOczko pozdrawiamOczko
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne