Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

128 Kb na pół ?

128 Kb na pół ?
Witam zakupiłem 2 komputer dla siostryOczko chciałbym aby na tych 2 komputerach był internet.W tej chwili posiadam Neostrade TP 128kb/s modem Sagem Fast jak mogę rozdzielic ten internet na 2 kompy co będę potrzebował ?
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
RE: 128 Kb na pół ?
Funkcji szukaj i googli Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Jacek-J129 napisał(a):Witam zakupiłem 2 komputer dla siostryOczko chciałbym aby na tych 2 komputerach był internet.W tej chwili posiadam Neostrade TP 128kb/s modem Sagem Fast jak mogę rozdzielic ten internet na 2 kompy co będę potrzebował ?

Jeśli poszukasz na forum, znajdziesz niejedno rozwiązanie - router, skrętka, co sobie życzysz. Jednak 128 kB to bardzo mało i przy wspólnej pracy będzie się ślimaczył.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: avant
Jacek-J129 napisał(a):Witam zakupiłem 2 komputer dla siostryOczko chciałbym aby na tych 2 komputerach był internet.W tej chwili posiadam Neostrade TP 128kb/s modem Sagem Fast jak mogę rozdzielic ten internet na 2 kompy co będę potrzebował ?
Komputery muszą posiadać karty sieciowe, które należy połączyć kablem skrosowanym.
Szczere dzięki wszystkim Wesoły
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
~Anonim napisał(a):Komputery muszą posiadać karty sieciowe, które należy połączyć kablem skrosowanym.

Te radiowe też ? Diabelek
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Yossarian, nie bądź cyniczny, nie nad interpretuj zdania wyrwanego z kontekstu. Wiadomo, że przy łączeniu radiowym kabel raczej mało przydatny, ale Jacek-J129 najprawdopodobniej właśnie kablem (całkiem słusznie) pecety połączy.
Czy cyniczny czy nie - precyzja wypowiedzi (nie dla mnie - bo ja wiem - ale dla tego co pyta i nie wie) jest istotna. I na to uwage zwróciłem. Czy sposób dobry wybrałem - nie wiem.

Teraz druga część Twojej wypowiedzi - czy całkiem słusznie wybierze połączenie kablowe to jest to stwierdzenie co najmniej dyskusyjne, bowiem od dawien dawna wiadomo, że niekiedy połozenie kabla jest utrudnione/niemożliwe. Nie wspominam o wygodzie i estetyce jakie daje Wi-Fi. A w tej chwili koszt podziału łącza za pomoca kabla i radia jest zbliżony do siebie (różnica tak naprawde jest w kosztach kart sieciowych do komputerów bo koszty samych routerów sa do siebie już mocno zblizone). Jeszcze jedna kwestia przy wyborze nośnika - róznica w szybkości przesyłu danych pomiędzy komputerami. Wi-Fi to jest w tej chwili 54 Mbps a kabel 100 Mbps (oczywiście zależy od konfiguracji urządzen, samych urządzeń i często gęsto - kabla). Istotne to jest gdy rzeczywiście przepychamy pomiędzy komputerami często duże pliki (filmy, obrazy płyt itp itd). Ale równiez i to nalezy wziąć pod uwagę.

I moje zdanie na ten temat - w tej chwili jakbym miał budowac małą sieć w domu/firmie to na pewno poszedłbym w kierunku Wi-Fi. W którą strone Autor tematu pójdzie - nie wiem - decyzja należy do niego.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Wszystko? już powiedziano... Pragnę jedynie nadmienić iż opcja szukaj jest nadal aktywna przez co czas zamykać...
Psycho Killer
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne