Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

[1500zł] Nowy komputer, oraz zasilacz do starego

[1500zł] Nowy komputer, oraz zasilacz do starego
Siemka!
Czy mógłby mi ktoś złożyć (najlepiej w morele.net) komputer za 1500zł (jeśli to możliwe to mile widziane zminimalizowane koszty). Komputer do użytku domowego, i gier (LoL, ME3 i MoH Warfigher) pracowałby w rozdzielczości 1400x900. Dodatkowo chciałbym zakupić nowy zasilacz do mojego starego komputera, który oddałbym tacie, ponieważ nie potrzebuje on aż tak dobrego komputera. Jego parametry to płyta główna M2N68-LA (Narra3), karta graficzna nVidia GeForce 6150SE nForce 430 (zintegrowana), procek AMD Athlon Dual Core 4450e 2,3GHz, nagrywarka HL-DT-ST DVD-RAM GH10L SCSI CdRom Device. Jak wyglądałaby sprawa z systemem operacyjnym na nowym komputerze?
- Czy zamierzasz podkręcać? NIE
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? Chyba tak
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? Tak
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? NIE
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? Tak, 1400x900
- Do czego wykorzystujesz komputer? Gry, filmy internet
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Tak
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? chyba żadne
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
RE: [1500zł] Nowy komputer, oraz zasilacz do starego
Zaproponowałbym: http://www.morele.net/inventory/info/4lhX3x/
Troszkę ponad budżet (bez napędu) ale wg mnie warto. Płyta obsługuje USB 3.0 i SATA3. Wydajny procesor i karta. Dobry zasilacz. Jedynie obudowę można by lepszą wybrać ale nie chciałem przegiąć za mocno z budżetem.

Zasilacz dla taty wystarczy: http://www.morele.net/zasilacz-fortron-f...cn-513423/ a nawet jakaś markowa używka może być.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Zmień zasilacz w zestawie na corsaira VS 450 - ten aerocool jest kiepski.

Tacie starczy taki: http://allegro.pl/nowy-zasilacz-fortron-...90502.html - 70 zł z przesyłką kurierską gratis.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Na innym forum zrobiono mi taki zestaw http://www.morele.net/inventory/info/E0o5hk/ . Dwa zasilacze, ponieważ jeden do starego kompa. Co sądzicie? Zestaw prawie identyczny.
Ale 1500 zł ma być na zestaw i zasilacz, czy na sam zestaw?

To, co podał Daniello jest wydajniejsze, ale nic dziwnego, bo złożył zestaw za 1550, i to bez nagryarki. Z nagrywarką wyszłoby ok. 1600.

Ty z kolei podałeś zestaw za 1370 + drugi zasilacz, więc nic dziwnego, że zestaw jest gorszyOczko

I tak jak napisałem, na zasilaczu dla taty nie ma co przepłacać, bo wystarczy mu z zapasem ten fortron z allegro.
Czy po wymianie zasilacza czeka mnie ponowne wgrywanie systemu? I czy do zestawu zaproponowanego przez daniello mogę dać tego corsaira 450w i napęd samsunga, który podałem? Te dodatkowe 100zł może zdołam wybulić od rodziców xD. I te 1500 w temacie (obecnie 1600) to tylko na mój komputer.
Cytat:Czy po wymianie zasilacza czeka mnie ponowne wgrywanie systemu?
Nie.

Cytat:I czy do zestawu zaproponowanego przez daniello mogę dać tego corsaira 450w i napęd samsunga, który podałem?
Zasilacz wręcz powinieneś dać Corsaira. Napęd możesz dodać.
A wiesz może czy w morelach jak zakupi się do części usługę "złożenie komputera i wgranie systemu operacyjnego" to wgrają z płyty dostarczonej przez klienta?
Nie mam pojęcia. Ale za instalację systemu nie ma co płacić, to proste.
(12.09.2013, 19:51)topol napisał(a): Nie mam pojęcia. Ale za instalację systemu nie ma co płacić, to proste.

Po prostu wkładam płytę a dalej to już mnie poprowadzą?
Programy: Polecane / Nowe / Inne