Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

2 Komputery do 5000zł.

2 Komputery do 5000zł.
Witam, 
potrzebuję złożyć dwa komputery, dla siebie oraz kuzynki. Oba będą przeznaczone do gier.

Pytania tyczą się obu komputerów*
- Czy zamierzasz podkręcać? Nie

- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? Nie
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? Nie
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? Nie
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? 2560x1440, 27cale
- Do czego wykorzystujesz komputer? Do gier.
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Nie
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? Nie
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować? Windows

Sęk w tym, że o ile dla mnie nie ma znaczenia wygląd zewnętrzny, to dla kuzynki ma. Więc dla mnie ma znaczenie wydajność, a dla kuzynki mają znaczenie ledy i wygląd komputera, bo komputer będzie stał na biurku. (myślałem tutaj nad bajerancką obudową z ledami + być może RAM z ledami?) 
Myślę, że w tym budżecie, choć kosztem utraty wydajności też da się złożyć "ładny" i w miarę wydajny komputer. 

Jeśli będzie to miało znaczenie wielkie, można dołożyć +/- 500zł do każdego.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: 2 Komputery do 5000zł.
niestety ale teraz nie bardzo są warunki do skłądania , raz że NIE ma kart bo problemy z dostawami przez koronowe szaleństwo + powrót koparek kryptowalut + ogólnie wszytko teraz drogie , no poza ramem i dyskami ... bo tu akurat jest dość tanio Język
Jeżeli nie ma totalnego przymusu to trzeba poprostu czekać i zobaczymy co będzie za 2-3 miesiace .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Powiedzmy, że jednak nacisk jest (prezent okolicznościowy)Kwaśny
Z tego co widzę po gotowych zestawach, to raczej jeden się przewija (mam na myśli od Intela, bo jestem przyzwyczajony, ale widziałem już opinie, że Intel odstaje na razie od AMD, więc nie wiem) czyli
RTX 3070 Eagle + Intel Core i5-10400F - z tego co widzę, to raczej dostępność jest.
Na ile takie połączenie to dobry pomysł?
zgadza się , intel teraz mocno odstaje ... od 5 lat klepią tą samą architekturę + dalej się wygłupiają z glutami pod ihs więc część modeli prędzej czy później będzie niemożliwa do schłodzenia . Także ten 10400 jest nie tylko przestarzały ale i potencjalnie problematyczny a już napewno wadliwy .

NIe ma z czego składać a z pustego salomon nie naleje , takie są fakty .
A znając dostępność tych kart to i gotowce mi się nie widzą ... tym bardziej wiedząc po co są robione gotowce , to nie ma być dobry komputer ... w 90% wypadków to sposób sklepów na opchnięcie niezbyt schodzącego sprzętu i dlatego w gotowcach masz kanty a to na płycie głównej , a to na zasilaczu ... a to obudowa piekarnik i potem się to grzeje . Mega ciężko coś uczciwego z gotowych kompów kupić , nie mówiąc że dopłata względem wartości części często jest dość mocna .
Nie pomagam.
To żeśmy się nie zrozumieli, gotowe zestawy miałem na myśli zestawy komputerowe na grudzień/styczeń, których wiele na stronach typu morele, czy pcpure :D. No nic, czyli jak już to bardziej AMD?
na większości stron będzie ta sama informacja co u nas , jest ogromny problem z kartami graficznymi to z czego mamy składać ?
Niektórzy tu zamawiali RTXy na premierę i dalej nie dostali

Z tego co pisałem do xkom to czas oczekiwania średnio 2-3 miesiące i bez gwarancji że wszystko dadzą radę zrealizować . Myślę że inne sklepy nie odstają od tego zbyt mocno . Co bardziej popularne modele zasilaczy i płyt głównych też czekanie nawet po 2-3 tygodnie .

Poza kartami wszystko dorwie , najwyżej drogo , najwyżej długo poczeka ale JEST . Kart NIE ma i nie życzę nikomu żeby mu teraz padła .
Nie pomagam.
(06.01.2021, 19:31)SkrytyNinja napisał(a): To żeśmy się nie zrozumieli, gotowe zestawy miałem na myśli zestawy komputerowe na grudzień/styczeń, których wiele na stronach typu morele, czy pcpure :D. No nic, czyli jak już to bardziej AMD?

Nawet gdybyś 10tyś miał na JEDNEGO kompa nie ma z czego przebierać w kartach ZROZUM to że coś widnieje jako dostępne nie znaczy że to dostaniesz . Znaczy dostaniesz ale za dwa trzy miesiące jak mówi kolega . Sklepom nie zależy bo i tak WSZĘDZIE ta sama sytuacja więc się możesz awanturować i tak nic ci to nie da Witamy za komuny popytaj rodziców jak to było to zrozumiesz teraz mamy coś podobnego z elektroniką prócz dysków i pamięci które nie wiedzieć czemu jeszcze są do tego są tanie ale pewnie długo to już nie potrwa .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Dobrze, panie wszystkowiem, inaczej rozumiemy definicję dostępności, szczególnie, że na np. morele.net jest wyszczególnione co i do kiedy mniej więcej można dostać, ale mniejsza o to.

"Sklepom nie zależy bo i tak WSZĘDZIE ta sama sytuacja więc się możesz awanturować i tak nic ci to nie da"

to chyba nie do końca tak działa, wiesz?

"Witamy za komuny popytaj rodziców jak to było to zrozumiesz teraz mamy coś podobnego z elektroniką prócz dysków i pamięci które nie wiedzieć czemu jeszcze są do tego są tanie ale pewnie długo to już nie potrwa ."

a to co ma wnosić do dyskusji? XD

nie pozdrawiam.
To że karta jest na stronie wystawioną nie znaczy że sklep ją ma na stanie ..
Chcesz to spróbuj zamówić jakiegokolwiek 3070 , dostaniesz jescze tego samego dnia maila ze przedłużony czas dostawy od 2msc w górę hh
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
AtSkrytyNinja

Niestety to dokładnie TAK dzisiaj działa że sklepy nie reagują na klientów z pretensjami o dostępność bo SKĄD ci niby wezmą skoro producent nie wysyła ? I tak jest we WSZYSTKICH sklepach w Polsce tak jak mówi kolega zamawiasz ale dostajesz maila że dostaniesz za 2 miesiące ludzie pobrali karty NA PREMIERĘ to niektórzy jeszcze ich nie mają ZAPŁACONE oczywiście . Co zrobisz możesz odebrać kasę ale i tak NIGDZIE indziej nie dostaniesz na razie może wiosną sklepy przyjmują zamówienia potem rozsyłają maile że karty niedostępne dostać coś sensownego trzeba CUDU a i tak przepłacisz .

I twoje wkurzanie się na mnie nic nie pomoże . Co ma do tego gadka o komunie ? A oglądałeś może filmy Bareii w sumie jakikolwiek ? Kolejki "komitety kolejkowe " przepłacanie za towar powyżej ceny rynkowej "bo jest " . Nie przypomina ci to czegoś ? :D Bo mi bardzo . No ale ok nie każdy musi kojarzyć klasyki polskiej komedii .

Uwierz my obserwujemy rynek od lat widzimy co się dzieje i to nie chodzi o to że ktoś tobie jednemu chce na złość zrobić bo ci zestawu nie złoży . My ci możemy złożyć "na papierze " ale gdzie i jak kupisz ( głównie GPU ) to już twoje zmartwienie .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Programy: Polecane / Nowe / Inne