Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

[2000-2500] zestaw do gier bez GPU

RE: [2000-2500] zestaw do gier bez GPU
pewnie , pochwal się jak poskładasz i podziel wrażeniami :D
Pozdro i powodzenia
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Minął miesiąc - zaczynają się postępy Wesoły Postanowiłem skorzystać z promocji w x-kom i zamówiłem:
MOBO - MSI MPG B550 GAMING PLUS za 499zł
RAM - G.SKILL 16GB (2x8GB) 3600MHz CL19 Ripjaws V za 329zł (polecane tutaj Wesoły)
Mam nadzieję, że to dobry wybór.

Zmienia się jednak trochę koncepcja. Od kwietnia zaczynam nową pracę, a co za tym idzie stałe i stabilne źródło dochodu, którego nie miałem przez covida. Wynagrodzenie też będzie uczciwe, więc jestem skłonny zwiększyć budżet do 3000-3500zł. Do tego spokojnie będę mógł wziąć sprzęt na raty. Zostaje zatem 2200-2700zł na resztę komponentów. Na ten moment myślałem o wrzuceniu Ryzena 5 3600 i powiększeniu SSD do 1TB. W obudowie i chłodzeniu chciałbym jednak RGB. Macie jakieś propozycje, gdzie sensownie można dołożyć złotówki względem tego co do tej pory ustaliliśmy? Tak aby zwiększenie kwoty szło w parze z faktycznym zwiększeniem wydajności/jakości.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Myślę że jak najbardziej to dobre wybory .
Zwiększenie budrzetu nie pomoże jak nie ma gpu ...
Obudowę możesz do p360A/p400A RGB od phanteksa dorzucić , z chłodzeniem się opanuj bo na dobre ci nie wyjdzie :D kupisz fortisa RGB a w tej cenie masz nieporównywalnie lepsze jakościowo i cichsze Mugen 5 od scythe czy shadow rock 3 od Be quieta .

Powiększenie ssd do 1tb popieram , tylko się pospiesz bo ssd zaczynają już drożeć ...
Ryzen 3600 ... zależy ile byś dołożył , bo jak masz 200zł+ dokładać to się nie kalkuluje jak dla mnie . Jak za 750-800zł dorwiesz to śmiało wtedy .
Nie pomagam.
Grafiką na ten moment się nie przejmuję, bo nie spodziewam się rychłego powrotu do normalności. Jak sytuacja się unormuje, to wtedy będziemy myślećOczko W każdym razie ma to być sprzęt na lata, więc jeśli gdzieś warto dołożyć, to dołożę, oczywiście w granicach budżetu. Na ten moment ten sam dysk SSD, tylko w wersji 1TB; obudowa P400A; chłodzenie shadow rock 3, ewentualnie jeśli trafię, to mugen 5 ARGB na promce Wesoły; CPU Ryzen 5 3600 - do kupienia za 750zł w wersji OEM. A co z PSU?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
chcesz mugena argb prosze , byle zwykły argb z czarnym eleganckim topem a nie ten tuf z ochydnym zalatującym bazarowym chińczykiem Topem ...
750zł brzmi dobrze , OEM nie problem , chłodzenia i tak nie potrzebujesz .
PSU ? To już zależy co trafisz . Cokolwiek powyżej 600w jest coraz gorzej dostępne i cenowo ...
Jak dorwiesz be quieta Pure power 11 lub seasonica GC czy bitfenixa formula w jakiejś wyższej mocy to i tak będzie dużo lepiej niż system power 9 pierwotnie planowany . ale od biedy jak będzie duży problem z dostępnością lub ceny wystrzelą w kosmos to ten system power 9 lub s12 seasonic będzie trzeba się przeprosić i też się w miarę nada .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne