Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

24/96 khz oraz więcej i głośniki - proste pytanie

24/96 khz oraz więcej i głośniki - proste pytanie
Witam, pytanie tzw nooba w temacie. Gdzieś wyczytałem że ludzkie ucho nie jest w stanie wychwycić różnic powyżej 50 Khz, ze to tylko dla audiofilli (ale mogę się mylić?). W każdym razie zastanawiam się nad specyfikacją dla głośników. Czy żeby dobrze było odtwarzane większe częstotliwości to głośniki też powinny mieć jakieś podobne parametry ? Jedyne co w nich znalazłem to pasmo przenoszenia, ale wszystkie zestawy droższe mają podobnie czyli jakieś ~30Khz. No i tutaj pytanie, czy to się dotyczy tego ustawienia od karty dźwiekowej ? Czy to coś zupełnie innego i trzeba na coś innego zwracać uwagę?

Pozdrawiam

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: 24/96 khz oraz więcej i głośniki - proste pytanie
Pasmo przenoszenia 20 Hz- 20 kHz to zakres ustalony dla człowieka na podstawie badań. Ale to ile się słyszy to kwestia indywidualna. Natomiast liczba osób słyszących znacząco powyżej 20 kHz jest znikoma za to większość osób słyszy do np. 16 czy 18 kHz i z wiekiem zakres się jeszcze zawęża.

Tak naprawdę nie patrz kompletnie na te liczby. To wszystko chwyt marketingowy i bełkot reklamowy. Jakiś cwaniaczek w marketingu wie ze ludzie lubią jak liczby są większe niż u konkurencji więc piszą dowolne duże liczby.

Poszukaj recenzji na jakieś sprawdzonej stronie głośników w wybranym przez Ciebie zakresie. Tyle. Sprzęt, który ma faktycznie zadeklarowane parametry najprawdopodobniej leży daleko poza twoim budżetem.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne