Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

970 evo plus/980 pro w laptopie (i radiator)

970 evo plus/980 pro w laptopie (i radiator)
Planuję zakup nowego dysku do laptopa i będzie to Samsung 970 evo plus albo 980 pro. Jak wiadomo oba mają problem z bardzo wysoką temperaturą. Czy ktoś z Was ma może taki dysk założony w laptopie i może się wypowiedzieć jak wypadają temperatury? Bo jak wiadomo, w laptopie znacznie gorsza wentylacja.
I czy jest sens zastanowienia się nad jakimś radiatorem? Jakiś +/- 1cm wysokości miałbym wolnego od obudowy żeby móc zainstalować ten radiator.

PS. innego dysku nie rozważam, także proszę nie proponować wyboru innego Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: 970 evo plus/980 pro w laptopie (i radiator)
tak niskie radiatory i tak nie mają żadnego sensu i są tylko na pokaz .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
No właśnie niestety takie podejrzenia miałem. Z tego co tak czytam testy to 980 pro dużo lepiej zarządza temperaturą niż 970 evo plus. Generalnie to byłbym skłonny kupić SX8200 pro, bo u siostry się całkiem nieźle sprawuje ale z racji, że wyszła sprawa z tym nowymi, dużo słabszymi pamięciami i tym, że nie da się tego zidentyfikować inaczej niż fizyczne sprawdzenie to mnie skutecznie odpycha od tego dysku.
pamięci pozostały te same ale kombinują z kontrolerem ... a to nie ładne zagranie .
970 evo zwykły niespecjalnie się grzał , evo plus jest właśnie już dużo gorzej ...
Niestety , nie ma na to idealnego rozwiązania , zwłaszcza w laptopie . Budrzetowe SN550 od wd blue czy kingston a2000 mniej się grzeją ale osiągi też niższe , choć szczerze to i tak o ile nie pracuje się na dużych plikach to na codzień niespecjalnie się to odczuwa .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(29.11.2020, 22:52)pieterman09 napisał(a): pamięci pozostały te same ale kombinują z kontrolerem ...

Tak, pomyliłem się - chodziło mi oczywiście o kontroler. No nic, w takim razie muszę jeszcze poczekać i poszukać głębiej.
Programy: Polecane / Nowe / Inne