Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

AMD Athlon II X3 440 vs AMD Phenom II X2 550 Black Edition?

RE: AMD Athlon II X3 440 vs AMD Phenom II X2 550 Black Edition?
ja wlasnie tez jestem bardziej za Phenomem.
widzialem jedno porownanie tych procow gdzie to wlasnie phenom wygral.
a czy ktos posiada x3?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Q6600 to akurat bardzo dobry procesor i jego się nie czepiaj, chyba wszyscy wiemy jak dawno wypuścili go na rynek - taki staroć a 4rdzenie. Więc jaki sens jest pchać się w 2?
Wiem że cache daje koopa ale w aplikacjach które nie wykorzystują powyżej 2 rdzeni. Gta za przeproszeniem "sra" na twój cache i jedyne co on polepsza to szybkość uruchamiania systemu i SuperPi. Mam x3 435 w którym odblokowuję i "kesz" i 4 rdzeń. Robiłem testy wiem co mówię. Zablokowywałem 2rdzeń i dawałem cache L3 i bylo mniej fps (w każdej grze) niż na 3rdzeniach bez cache - takie same takty 3.2Ghz.
ICS ON I9000 Galaxy S BUILD 10 ITL41D 4.0.1 REVIEW OF BUILD 12!!!!AtAt
http://icsgalaxy.blogspot.com/2012/01/review-of-build-12-coming-soon-d.html

WEJDZ TU
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Nie bardzo rozumiem sens tej dyskusji...

Proste i logiczne jeśli porównujesz 2 rdzeniowca i 4 rdzeniowca z takimi samymi taktami i casch'em to wiadomo że 4 będzie lepsza. Nie chce mi się wierzyć, że w grze wykorzystującej tylko 2 rdzenie procek 2 rdzeniowy z L3 wypadł słabiej od procka 3 rdzeniowego bez L3... ale nie spieram się nie testowałem nie wiem... W każdym bądź razie wszystko zależy od funduszy jakie posiada autor wątku i tego do czego będzie używał komputera w większości przypadków różnicy między phenomem a athlonem po prostu nie będzie widać "gołym okiem". Sugeruję przejrzeć temat o procesorach, przejrzeć testy na różnych stronach i samemu zdecydować co jest najlepszym wyborem.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie7
(29.10.2010, 14:56)atomek1000 napisał(a): Q6600 to akurat bardzo dobry procesor i jego się nie czepiaj, chyba wszyscy wiemy jak dawno wypuścili go na rynek - taki staroć a 4rdzenie. Więc jaki sens jest pchać się w 2?
Wiem że cache daje koopa ale w aplikacjach które nie wykorzystują powyżej 2 rdzeni. Gta za przeproszeniem "sra" na twój cache i jedyne co on polepsza to szybkość uruchamiania systemu i SuperPi. Mam x3 435 w którym odblokowuję i "kesz" i 4 rdzeń. Robiłem testy wiem co mówię. Zablokowywałem 2rdzeń i dawałem cache L3 i bylo mniej fps (w każdej grze) niż na 3rdzeniach bez cache - takie same takty 3.2Ghz.

Nie powiedziałbym że bardzo dobry to raz, dwa - to nie jest natywny 4core a 2+2.
Taki sens jak już napisałem. Poczytaj na poprzedniej stronie.
O aplikacjach i GTA również pisałem, poczytaj. Znów zresztą pada argumentacja oparta TYLKO o GTA, ludzie, zacznijcie czytać albo, również za przeproszeniem, "myśleć" na dłuższą metę niż JEDEN tytuł który ma za zadanie przekreślić RESZTĘ tych które nie korzystają z wielordzeniowości w przypadku X4. To chyba prosto porównać sobie ilość tytułów optymalizowanych pod określone architektury rdzeniowe, a przynajmniej tak sądziłem.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
chyba jednak wezme AMD Athlon II X3 440...

a jaki zasilacz bedzie do tego potzrebny? 450 starczy?

grafa HD4670
DDR3 2GB 1333
Asus M4N68T PRO
i czy na tej plycie pojdzie cos odblokowac?
Spokojnie starczy nawet i 400W, ale MARKOWE.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie8
(29.10.2010, 15:23)~Anonim napisał(a): Taki sens jak już napisałem. Poczytaj na poprzedniej stronie.
O aplikacjach i GTA również pisałem, poczytaj. Znów zresztą pada argumentacja oparta TYLKO o GTA, ludzie, zacznijcie czytać albo, również za przeproszeniem, "myśleć" na dłuższą metę niż JEDEN tytuł który ma za zadanie przekreślić RESZTĘ tych które nie korzystają z wielordzeniowości w przypadku X4. To chyba prosto porównać sobie ilość tytułów optymalizowanych pod określone architektury rdzeniowe, a przynajmniej tak sądziłem.

Jeżeli mowa jest o grach, zoptymalizowanych pod procesory wielowątkowe, to w zasadzie każda nowość lepiej wypada na słabszym 4-rdzeniowcu, niż na mocnym 2-rdzeniowcu. I to jest fakt. Lepiej kupić Athlona II x 4, x3, niż Phenoma II x2:
[Obrazek: 1282897801wykrespodsumo.png]
Źródło:
http://nvision.pl/Ile-rdzeni-procesora-p...ils-1.html
[Obrazek: 2063059.png]

(29.10.2010, 18:01)bakume napisał(a): Jeżeli mowa jest o grach, zoptymalizowanych pod procesory wielowątkowe, to w zasadzie każda nowość lepiej wypada na słabszym 4-rdzeniowcu, niż na mocnym 2-rdzeniowcu. (...)

nvision nie jest dla mnie zbyt wiarygodnym źródłem, nie był też nim już kilka lat temu, ale mimo to oczywiście się ustosunkuję, krótko: powtórzyłeś teraz to co pisałem w kilku już pod rząd postach. To jest oczywista oczywistość że aplikacja zoptymalizowana pod multicore będzie na tym multicore działała lepiej niż na dualu / singlu. Zwłaszcza że im więcej rdzeni tym procesor ma a to i tego nieszczęsnego kesza więcej, a to znów coś jeszcze etc. Choć akurat to jest tutaj zrozumiałe.

Cytat:(...) Lepiej kupić Athlona II x 4, x3, niż Phenoma II x2

Drobna uwaga z mojej strony, a nawet dwie:
1. zanim upowszechnią się te "nowości", to jednak może się okazać że technologia znów zrobi spory jump do przodu więc i ten X3, X4 będzie przestarzały,
2. zaś nowości będą swoje wymagały tak czy siak, co dodatkowo może wymusić i tak migrację na lepszą platformę, może X6, nie wiem... to już theorycrafting. Zresztą, jest to dla mnie osobiście kolejny dowód na to że rynek gier to tak naprawdę jeden z głównych - i bardzo sztuczny przy okazji - motor napędowy dla pędu technologicznego.
Także sam bym się nieco wstrzymał w tak śmiałym osądzie i stwierdzaniu faktów. Wolałbym mieć procesor po prostu wydajny i o niskim TDP, a ilość rdzeni w zasadzie bardziej działa jako marketing bo klienta nie interesuje często czy coś jest wydajne, liczy się dla niego cyferka oznaczająca ilość rdzeni - tak samo jak kiedyś "Pentium 4 3,6 GHZ!!!111oneoneone" (zegar). To jednak czy już mu się to przyda schodzi na dalszy plan.

Jeśli różnice TDP i rdzeni oraz ceny są niewielkie - sure, why not.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
(29.10.2010, 19:07)~Anonim napisał(a): nvision nie jest dla mnie zbyt wiarygodnym źródłem
Testy Focusa nie są dla Ciebie wiarygodne?
Cytat:To jest oczywista oczywistość że aplikacja zoptymalizowana pod multicore będzie na tym multicore działała lepiej niż na dualu / singlu.
Tylko, że tych aplikacji jest coraz więcej.
Cytat:zanim upowszechnią się te "nowości"
Ale te nowości już są. W zasadzie każda nowa gra lepiej łazi na quadzie. Procesora nie kupujesz dla wczorajszych gier, tylko tych co wyjdą dziś, lub jutro.
Cytat:klienta nie interesuje często czy coś jest wydajne, liczy się dla niego cyferka oznaczająca ilość rdzeni - tak samo jak kiedyś "Pentium 4 3,6 GHZ!!!111oneoneone" (zegar). To jednak czy już mu się to przyda schodzi na dalszy plan.
Nie interesuje mnie klient, który kupuje w Media Mark produkt komputerowo-podobny, ale nasz forumowicz = świadomy klient, który pyta co wydajniejsze: Athlon II, czy Phenom II.
[Obrazek: 2063059.png]

(30.10.2010, 05:46)bakume napisał(a): Testy Focusa nie są dla Ciebie wiarygodne?

Nie.

Focus nie jest dla mnie żadnym bogiem ani wyrocznią. Kiedyś jego testy były, potem jednak widziałem (właściwie przeczytałem i nie tylko ja) to i owo i teraz... cóż...

Cytat:Tylko, że tych aplikacji jest coraz więcej.

Policzyłeś w końcu ile i jaki jest ich stosunek do aplikacji niezoptymalizowanych a z ugruntowaną pozycją? I żeby nie było - nie mówimy tylko o grach.

Cytat:Ale te nowości już są. W zasadzie każda nowa gra lepiej łazi na quadzie. Procesora nie kupujesz dla wczorajszych gier, tylko tych co wyjdą dziś, lub jutro.

Bo quady mają najczęściej lepszą mikroarchitekturę w stosunku do CPU z mniejszą ilością rdzeni. Powtórzę znów po raz któryś: wydajność to nie wielordzeniowość sama w sobie, a ogół cech + zoptymalizowane appsy.
Jeśli jednak patrzeć pod takim kątem jaki przedstawiłeś - co w sytuacji gdy owe "jutro" oznacza wyjście gry z efektem takim samym jak swego czasu spowodował Crysis? Oczywiście można patrzeć, niechętnie użyję tego słowa, "przyszłościowo", ale to i tak nie jest jakimkolwiek gwarantem czegokolwiek - jeśli kupi AII X4 to mimo że będzie to quad, w pewnym momencie i tak będzie się nadawał do wczorajszych gier.

Cytat:Nie interesuje mnie klient, który kupuje w Media Mark produkt komputerowo-podobny, ale nasz forumowicz = świadomy klient, który pyta co wydajniejsze: Athlon II, czy Phenom II.

Więc ignorujesz 70% nabywców CPU w Polsce (.. albo oni nas, najpierw kupując zamiast się zapytać). Być może mój problem polega na tym że wychodzę od generalizowania problemu, ze skali rynkowej. Jednak łatwo można nanieść na to poprawki pod konkretny problem i konkretnego usera - w tym wypadku forumowicza.

Aby nie było: ja nie neguję wydajności wielordzeniowców, jedynie nie podoba mi się robienie z nich Bóg wie czego tylko dlatego że mają więcej jajek. Dobry procesor to nie tylko ilość rdzeni, ważny jest tutaj też, po raz kolejny powtórzę: użytkownik i jego potrzeby oraz uruchamiane aplikacje. A i też sam układ definiowany jest przez większą ilość cech niż ilość rdzeni (znów się powtarzam...).

Osobiście wychodzę z takiego założenia: po co mi procesor który ma 4-6 rdzeni, wysoki TDP, dobrą wydajność, skoro przez większość czasu i tak nie gram (tak się najczęściej dzieje - znów generalizuję), moc obliczeniowa w jednostce czasu się marnuje, tak samo energia elektryczna, a to co robię w czasie gdy nie gram spokojnie uciągnie średni dual / dobry single.

Jeśli więc autor uzna (w co wątpię, bo widzę że chce po prostu wskazania mu palcem i wybrania za niego) że multithreading jest dla niego ważny, do tego różnica między CPU w cenie nie jest duża, pasują mu gabaryty, to nie ma problemu, wiadomo już co kupić. Ale jednocześnie nie demonizowałbym dual i single core tylko z powodu "bo GTA" (a takie argumenty tu padały). Użytkowanie komputera nie kończy się na grach, a jeśli dla kogoś się kończy - może warto pomyśleć o konsoli.

Zawsze też można stwierdzić: weź quada bo taka jest teraz moda i kończymy dyskusję. I chyba właśnie tak zrobię, zwłaszcza że za godzinę mam wyjazd i nie będzie mnie online przez dłuższy czas. ;p
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
amd phenom x2 vs amd athlon x3athlon x3 440 czy phenom 550moc obliczeniowa athlon ii x3 440