Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.

AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.
Szanowni Państwo -
Posiadam komputer SCENIC  Fujitsu SIMENS, z Windowsem XP. Jako program antywirusowy pracuje darmowa wersja AVAST. Dziś wyświetlił mi wiadomość, abym sprawdził wydajność swego komputera. Ponieważ posiada pliki spowalniające jego pracę. Tak więc włączyłem funkcje w AVAST-cie Cleanup, i przeskanowałem zasoby PC-ta. Otrzymałem zestawienie zbędnych plików. Trzy z nich o bardzo dużej pojemności: Win Backup Files 1.85.GB. Win Dump Files  447.25.MB. Win Setup Files 121.63.MB. Nie mogę ich usunąć, ponieważ następny krok, jaki podaje AVAST, to wykupienie Premium.
Czy jest możliwość zlokalizowania tych plików i usunięcie w inny sposób, jeśli one spowalniają prace komputera. Bardzo proszę o pomoc.
Z wyrazami uszanowania.
https://drive.google.com/file/d/17xMa9CA...sp=sharing
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.
Bardziej avast spowalnia pracę komputera niż te pliki.

Musimy znać dokładną lokalizację tych plików. Prawdopodobnie uda się je usunąć normalnie przez shift+delete.

W tym oknie ze screena jest jakiś przycisk "szczegóły" albo "zaawansowane"?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Szanowny Panie -
Dziękuję za odpowiedź. Dokładnie sprawdziłem okno Avasta. Nie ma żadnej ukrytej funkcji, by dostać się do danych, gdzie istnieje ten Folder w Windowsie. Sprawdziłem także inne uwagi Avasta, co do błędów w rejestrach, jakie także wykrył. Tam podaje ścieżkę eksplorującą do danego pliku. C:/WINDOWS..... Natomiast do zbędnych plików nie ma podane ścieżki eksplorującej. Cofam się więc do poprzedniej jego strony, jest przycisk "NAPRAW", po jego kliknięciu otwiera się okno, z informacją, ze wszystko zostanie naprawione, jak wykupię płatną wersję Avast-a. Bardzo często używam Easy Cleaner'a, do usuwania zbędnych plików oraz błędnych rejestrów. Jestem z jego pracy zadowolony. I on nie wykrył tych plików, o których wspomina Avast.
Mnie to wygląda, na chwyt marketingowy, by skusić użytkownika darmową wersją, a potem wymusić na nim, zakup płatnej.
Nieważne jak firma chce to załatwić, mnie zadowala darmowa wersja. Jednak chciał bym dotrzeć do plików w Windowsie XP, gdzie one się znajdują. By je usunąć. Owszem, jeśli bym tam dotarł, problemu nie będzie. Jednak nie ma do nich ścieżki eksploracyjnej. Może jest jakiś sposób, by sprawdzać pliki np: eksplorować  C:/ WINDOWS. Nawet jeśli są ukryte, skorzystać z funkcji: Narzędzia > Opcje folderów >Widok > Pokaż ukryte pliki i foldery.
Tylko jak odszukać dane pliki. Z marszu, przeszukiwanie jeden po drugim, jest to wyjście, ale jak to długo potrwa. Cudów nie oczekuje od mego PC-ta, mając 511 MB RAM-u, liczę się z tym, że  jest dużo wolniejszy, jak nowej generacji komputery.  Pan ma większe doświadczenie w tym kierunku, więc proszę o sugestie czy swój punkt widzenia. Będę wdzięczny.
Serdecznie pozdrawiam. Wyrazy uszanowania.
Na wstępie- nie zwracamy się do siebie per Pan. Takie mamy tu zasady, że z wszystkimi forumowiczami jesteśmy na Ty. Wesoły
(11.03.2018, 20:02)TADEUSZ_1956 napisał(a): Mnie to wygląda, na chwyt marketingowy, by skusić użytkownika darmową wersją, a potem wymusić na nim, zakup płatnej.
Podoba mi się Twoja domyślność.

Tak czy inaczej- to nie jest tak, że te pliki spowalniają pracę komputera. Poza tym, że zajmują miejsce na dysku, nie wpływają na jego działanie. Nie korzystają z pamięci RAM, ani z mocy procesora. Program tak nazwał te pliki, że ja np nie wiem o które chodzi. Przynajmniej ten pierwszy - Win Backup Files. Jeden plik o rozmiarze 1,85 GB. Nie mam na to pomysłu.

Wejdź we właściwości dysku C: tam, na karcie ogólne, będzie przycisk z narzędziem "oczyszczanie dysku". Skorzystaj z niego. Zafajkuj wszystkie możliwe opcje i zobacz, czy avast dalej będzie widział jakieś anomalie.
(11.03.2018, 20:02)TADEUSZ_1956 napisał(a): Cudów nie oczekuje od mego PC-ta, mając 511 MB RAM-u, liczę się z tym, że  jest dużo wolniejszy, jak nowej generacji komputery.  Pan ma większe doświadczenie w tym kierunku, więc proszę o sugestie czy swój punkt widzenia.
Trzeba brać pod uwagę, że prawie każdy współczesny smartfon ma przynajmniej 4x tyle pamięci RAM. Wesoły

Tak jak napisałem wcześniej- o wiele bardziej avast spowalnia działanie komputera, niż pliki na dysku, które uznał za spowalniające. Usunięcie tych plików niczego nie przyspieszy. Jeśli antywirus jest Ci potrzebny, bo np. nie czujesz się pewnie w internecie, często wyszukujesz jakieś nazwijmy to specyficzne informacje, ściągasz dużo plików, może jakichś instrukcji, schematów, dokumentacji (strzelam zupełnie, bo nie wiem), to go zostaw. Komunikaty staraj się ignorować i tyle. Jeśli korzystanie z internetu to dla Ciebie przeglądanie portali informacyjnych i społecznościowych, OLX i allegro, to moim zdaniem, możesz antywirusa się pozbyć. Wirusa przez to nie złapiesz na pewno. A i komputer będzie miał więcej wolnego Ramu.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Może zobaczymy jeszcze co siedzi w Windows? Wykonaj zestaw logów z FRST.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Serdecznie witam  Kamel16 -

Dziękuję bardzo za zwrócenie  mi uwagi. Wszystko jasne. Przystaję na  zasady panujące na Forum. Bywam także na  różnych Forach, i  jak to mówią: "Co kraj to obyczaj".  Każde ma inne zasady. Trzeba dobrze kombinować jak się zwracać, by nikogo nie urazić.
Cytat:Tak czy inaczej- to nie jest tak, że te pliki spowalniają pracę komputera. Poza tym, że zajmują miejsce na dysku, nie wpływają na jego działanie. Nie korzystają z pamięci RAM, ani z mocy procesora. Program tak nazwał te pliki, że ja np nie wiem o które chodzi. Przynajmniej ten pierwszy - Win Backup Files. Jeden plik o rozmiarze 1,85 GB. Nie mam na to pomysłu.
Mnie zastanowiło, dlaczego te pliki Avasta nie posiadają ścieżki eksploracyjnej. Sprawdziłem czyszczenie z Easy Cleaner'em. Każdy niepotrzebny  plik posiada ścieżkę eksploracyjną, i po niej można sprawdzać. Może są to pliki z dodatku SP-3 wraz z instalatorem. Ostatnia wersja XP, posiadała cały zestaw "Łatek" w SP-3, na płycie instalacyjnej. Jeśli jest tak jak mówisz, to dam sobie z tym spokój. Mam zakupiony komputer nieco szybszy, ale nie interesuje mnie ani  Windows 7, 8, a tym bardziej 10. Są niedopracowane. Windows XP, pracuje bezawaryjnie, kilka lat. Jego funkcjonalność jest zadowalająca, jeśli chodzi o prace graficzne, łatwy dostęp do plików, bardzo przejrzysty. Możliwość systemowymi narzędziami przeskanowanie Windowsa i naprawę uszkodzonych plików. Robię to raz w miesiącu, profilaktycznie, i XP- pracuje jak nowy!. Najważniejsze, by nie zrobić w systemie śmietnika, nic poza potrzebnymi plikami. Także system C:/ posiada osobny dysk, który ma około 50 GB, wolnego miejsca. Z Windowsem 8, bywa różnie. Wczoraj była  ósemka, a już dziś muszę zmienić aktualizację na 10. Nie znoszę, jak wciska się mi coś, czego nie chcę. A  z Windowsem 10, to lepiej mieć wyłączony mikrofon i kamerkę. 
Coraz mniej jest programów na XP, przeglądarka Fox, już odmówiła pracy, przeszedłem na Operę, ale Avast posiada własną przeglądarkę: "Avast Safe Zone Browser. Dlatego korzystam z  Avasta , a także sprawdza pocztę. Robi to bardzo dobrze.
Cytat:
Wejdź we właściwości dysku C: tam, na karcie ogólne, będzie przycisk z narzędziem "oczyszczanie dysku". Skorzystaj z niego. Zafajkuj wszystkie możliwe opcje i zobacz, czy avast dalej będzie widział jakieś anomalie.

Zrobiłem tak jak pisałeś, nie trwało to długo.  Avast pokazał wszystko w niezmienionym stanie.  Co ukazuje, że jest to tylko dodatkowa sugestia, by zmienić go na wersję płatną, no wtedy to będzie super, hiper! Za czasów mojej młodości nazywano to oszustwem, dziś zwie się to "chwytem marketingowym".
Cytat:Jeśli antywirus jest Ci potrzebny, bo np. nie czujesz się pewnie w internecie, często wyszukujesz jakieś nazwijmy to specyficzne informacje, ściągasz dużo plików, może jakichś instrukcji, schematów, dokumentacji (strzelam zupełnie, bo nie wiem), to go zostaw.

Bardzo dziękuję za tą informację.  Jeśli chodzi o ściąganie, to raczej mało. Często "buszuję" na zagranicznych stronach elektronicznych i krótkofalarskich. Bo ten temat dla mnie jest wiodącym. Zdarzają się przypadki, że ukazuje się strona z informacją, iż strona ta została zablokowana przez Avasta, ponieważ mogła być niebezpieczna dla komputera. To jest jego dobra strona. Kiedyś miałem G DATĘ Anti Virusa, ten to dopiero "zamulał" PC-ta. Zrezygnowałem z niego, ponieważ on wpuszczał  wirusa do komputera, i dopiero podawał informację, że taki istnieje. Nie chodzi tu o jakiegoś Trojana, ale nawet programy szpiegujące.
Żal się rozstać z XP-kiem, będę nadal pracować na nim, ale na innym komputerze, nie mającym dostępu do Internetu. Grafika, obróbka fotografii, tworzenie schematów. itd. W takim przypadku, "staruszek" z 512 RAM-u, daje sobie nieźle radę, i robi to w miarę szybko. Natomiast jak już pisałem, mam zakupiony nowy komputer DEEL-a i przymierzam się do Linux-a XUbuntu. Ta wersja ma już dość dobrze obsadzoną opcje programową, jaka mnie interesuje w XP-ku. A także przeznaczona jest do komputerów z mniejszymi wymaganiami. Zapewne, będę  częstym  użytkownikiem tego Forum, jeśli jest taki dział "LINUX".
 Tak więc sprawę Avasta, uważam za wyczerpaną, i temat może być zamknięty.
Dziękuję bardzo za wszystko. Gratuluje ciekawego edytora, świetnie się na nim pracuje, doskonała czcionka. Nie ma niespodzianek, przy zmianie  funkcji.
Serdecznie pozdrawiam Ciebie wraz z innymi użytkownikami Forum. Wyrazy uszanowania.
Programy: Polecane / Nowe / Inne