Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.

#1
AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.
Szanowni Państwo -
Posiadam komputer SCENIC  Fujitsu SIMENS, z Windowsem XP. Jako program antywirusowy pracuje darmowa wersja AVAST. Dziś wyświetlił mi wiadomość, abym sprawdził wydajność swego komputera. Ponieważ posiada pliki spowalniające jego pracę. Tak więc włączyłem funkcje w AVAST-cie Cleanup, i przeskanowałem zasoby PC-ta. Otrzymałem zestawienie zbędnych plików. Trzy z nich o bardzo dużej pojemności: Win Backup Files 1.85.GB. Win Dump Files  447.25.MB. Win Setup Files 121.63.MB. Nie mogę ich usunąć, ponieważ następny krok, jaki podaje AVAST, to wykupienie Premium.
Czy jest możliwość zlokalizowania tych plików i usunięcie w inny sposób, jeśli one spowalniają prace komputera. Bardzo proszę o pomoc.
Z wyrazami uszanowania.
https://drive.google.com/file/d/17xMa9CA...sp=sharing
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
#2
RE: AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.
Bardziej avast spowalnia pracę komputera niż te pliki.

Musimy znać dokładną lokalizację tych plików. Prawdopodobnie uda się je usunąć normalnie przez shift+delete.

W tym oknie ze screena jest jakiś przycisk "szczegóły" albo "zaawansowane"?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
#3
RE: AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.
Szanowny Panie -
Dziękuję za odpowiedź. Dokładnie sprawdziłem okno Avasta. Nie ma żadnej ukrytej funkcji, by dostać się do danych, gdzie istnieje ten Folder w Windowsie. Sprawdziłem także inne uwagi Avasta, co do błędów w rejestrach, jakie także wykrył. Tam podaje ścieżkę eksplorującą do danego pliku. C:/WINDOWS..... Natomiast do zbędnych plików nie ma podane ścieżki eksplorującej. Cofam się więc do poprzedniej jego strony, jest przycisk "NAPRAW", po jego kliknięciu otwiera się okno, z informacją, ze wszystko zostanie naprawione, jak wykupię płatną wersję Avast-a. Bardzo często używam Easy Cleaner'a, do usuwania zbędnych plików oraz błędnych rejestrów. Jestem z jego pracy zadowolony. I on nie wykrył tych plików, o których wspomina Avast.
Mnie to wygląda, na chwyt marketingowy, by skusić użytkownika darmową wersją, a potem wymusić na nim, zakup płatnej.
Nieważne jak firma chce to załatwić, mnie zadowala darmowa wersja. Jednak chciał bym dotrzeć do plików w Windowsie XP, gdzie one się znajdują. By je usunąć. Owszem, jeśli bym tam dotarł, problemu nie będzie. Jednak nie ma do nich ścieżki eksploracyjnej. Może jest jakiś sposób, by sprawdzać pliki np: eksplorować  C:/ WINDOWS. Nawet jeśli są ukryte, skorzystać z funkcji: Narzędzia > Opcje folderów >Widok > Pokaż ukryte pliki i foldery.
Tylko jak odszukać dane pliki. Z marszu, przeszukiwanie jeden po drugim, jest to wyjście, ale jak to długo potrwa. Cudów nie oczekuje od mego PC-ta, mając 511 MB RAM-u, liczę się z tym, że  jest dużo wolniejszy, jak nowej generacji komputery.  Pan ma większe doświadczenie w tym kierunku, więc proszę o sugestie czy swój punkt widzenia. Będę wdzięczny.
Serdecznie pozdrawiam. Wyrazy uszanowania.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
#4
RE: AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.
Na wstępie- nie zwracamy się do siebie per Pan. Takie mamy tu zasady, że z wszystkimi forumowiczami jesteśmy na Ty. Wesoły
(11.03.2018, 20:02)TADEUSZ_1956 napisał(a): Mnie to wygląda, na chwyt marketingowy, by skusić użytkownika darmową wersją, a potem wymusić na nim, zakup płatnej.
Podoba mi się Twoja domyślność.


Tak czy inaczej- to nie jest tak, że te pliki spowalniają pracę komputera. Poza tym, że zajmują miejsce na dysku, nie wpływają na jego działanie. Nie korzystają z pamięci RAM, ani z mocy procesora. Program tak nazwał te pliki, że ja np nie wiem o które chodzi. Przynajmniej ten pierwszy - Win Backup Files. Jeden plik o rozmiarze 1,85 GB. Nie mam na to pomysłu.

Wejdź we właściwości dysku C: tam, na karcie ogólne, będzie przycisk z narzędziem "oczyszczanie dysku". Skorzystaj z niego. Zafajkuj wszystkie możliwe opcje i zobacz, czy avast dalej będzie widział jakieś anomalie.
(11.03.2018, 20:02)TADEUSZ_1956 napisał(a): Cudów nie oczekuje od mego PC-ta, mając 511 MB RAM-u, liczę się z tym, że  jest dużo wolniejszy, jak nowej generacji komputery.  Pan ma większe doświadczenie w tym kierunku, więc proszę o sugestie czy swój punkt widzenia.
Trzeba brać pod uwagę, że prawie każdy współczesny smartfon ma przynajmniej 4x tyle pamięci RAM. Wesoły

Tak jak napisałem wcześniej- o wiele bardziej avast spowalnia działanie komputera, niż pliki na dysku, które uznał za spowalniające. Usunięcie tych plików niczego nie przyspieszy. Jeśli antywirus jest Ci potrzebny, bo np. nie czujesz się pewnie w internecie, często wyszukujesz jakieś nazwijmy to specyficzne informacje, ściągasz dużo plików, może jakichś instrukcji, schematów, dokumentacji (strzelam zupełnie, bo nie wiem), to go zostaw. Komunikaty staraj się ignorować i tyle. Jeśli korzystanie z internetu to dla Ciebie przeglądanie portali informacyjnych i społecznościowych, OLX i allegro, to moim zdaniem, możesz antywirusa się pozbyć. Wirusa przez to nie złapiesz na pewno. A i komputer będzie miał więcej wolnego Ramu.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
#5
RE: AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.
Może zobaczymy jeszcze co siedzi w Windows? Wykonaj zestaw logów z FRST.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
#6
RE: AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.
Serdecznie witam  Kamel16 -

Dziękuję bardzo za zwrócenie  mi uwagi. Wszystko jasne. Przystaję na  zasady panujące na Forum. Bywam także na  różnych Forach, i  jak to mówią: "Co kraj to obyczaj".  Każde ma inne zasady. Trzeba dobrze kombinować jak się zwracać, by nikogo nie urazić.
Cytat:Tak czy inaczej- to nie jest tak, że te pliki spowalniają pracę komputera. Poza tym, że zajmują miejsce na dysku, nie wpływają na jego działanie. Nie korzystają z pamięci RAM, ani z mocy procesora. Program tak nazwał te pliki, że ja np nie wiem o które chodzi. Przynajmniej ten pierwszy - Win Backup Files. Jeden plik o rozmiarze 1,85 GB. Nie mam na to pomysłu.
Mnie zastanowiło, dlaczego te pliki Avasta nie posiadają ścieżki eksploracyjnej. Sprawdziłem czyszczenie z Easy Cleaner'em. Każdy niepotrzebny  plik posiada ścieżkę eksploracyjną, i po niej można sprawdzać. Może są to pliki z dodatku SP-3 wraz z instalatorem. Ostatnia wersja XP, posiadała cały zestaw "Łatek" w SP-3, na płycie instalacyjnej. Jeśli jest tak jak mówisz, to dam sobie z tym spokój. Mam zakupiony komputer nieco szybszy, ale nie interesuje mnie ani  Windows 7, 8, a tym bardziej 10. Są niedopracowane. Windows XP, pracuje bezawaryjnie, kilka lat. Jego funkcjonalność jest zadowalająca, jeśli chodzi o prace graficzne, łatwy dostęp do plików, bardzo przejrzysty. Możliwość systemowymi narzędziami przeskanowanie Windowsa i naprawę uszkodzonych plików. Robię to raz w miesiącu, profilaktycznie, i XP- pracuje jak nowy!. Najważniejsze, by nie zrobić w systemie śmietnika, nic poza potrzebnymi plikami. Także system C:/ posiada osobny dysk, który ma około 50 GB, wolnego miejsca. Z Windowsem 8, bywa różnie. Wczoraj była  ósemka, a już dziś muszę zmienić aktualizację na 10. Nie znoszę, jak wciska się mi coś, czego nie chcę. A  z Windowsem 10, to lepiej mieć wyłączony mikrofon i kamerkę. 
Coraz mniej jest programów na XP, przeglądarka Fox, już odmówiła pracy, przeszedłem na Operę, ale Avast posiada własną przeglądarkę: "Avast Safe Zone Browser. Dlatego korzystam z  Avasta , a także sprawdza pocztę. Robi to bardzo dobrze.
Cytat:
Wejdź we właściwości dysku C: tam, na karcie ogólne, będzie przycisk z narzędziem "oczyszczanie dysku". Skorzystaj z niego. Zafajkuj wszystkie możliwe opcje i zobacz, czy avast dalej będzie widział jakieś anomalie.

Zrobiłem tak jak pisałeś, nie trwało to długo.  Avast pokazał wszystko w niezmienionym stanie.  Co ukazuje, że jest to tylko dodatkowa sugestia, by zmienić go na wersję płatną, no wtedy to będzie super, hiper! Za czasów mojej młodości nazywano to oszustwem, dziś zwie się to "chwytem marketingowym".
Cytat:Jeśli antywirus jest Ci potrzebny, bo np. nie czujesz się pewnie w internecie, często wyszukujesz jakieś nazwijmy to specyficzne informacje, ściągasz dużo plików, może jakichś instrukcji, schematów, dokumentacji (strzelam zupełnie, bo nie wiem), to go zostaw.

Bardzo dziękuję za tą informację.  Jeśli chodzi o ściąganie, to raczej mało. Często "buszuję" na zagranicznych stronach elektronicznych i krótkofalarskich. Bo ten temat dla mnie jest wiodącym. Zdarzają się przypadki, że ukazuje się strona z informacją, iż strona ta została zablokowana przez Avasta, ponieważ mogła być niebezpieczna dla komputera. To jest jego dobra strona. Kiedyś miałem G DATĘ Anti Virusa, ten to dopiero "zamulał" PC-ta. Zrezygnowałem z niego, ponieważ on wpuszczał  wirusa do komputera, i dopiero podawał informację, że taki istnieje. Nie chodzi tu o jakiegoś Trojana, ale nawet programy szpiegujące.
Żal się rozstać z XP-kiem, będę nadal pracować na nim, ale na innym komputerze, nie mającym dostępu do Internetu. Grafika, obróbka fotografii, tworzenie schematów. itd. W takim przypadku, "staruszek" z 512 RAM-u, daje sobie nieźle radę, i robi to w miarę szybko. Natomiast jak już pisałem, mam zakupiony nowy komputer DEEL-a i przymierzam się do Linux-a XUbuntu. Ta wersja ma już dość dobrze obsadzoną opcje programową, jaka mnie interesuje w XP-ku. A także przeznaczona jest do komputerów z mniejszymi wymaganiami. Zapewne, będę  częstym  użytkownikiem tego Forum, jeśli jest taki dział "LINUX".
 Tak więc sprawę Avasta, uważam za wyczerpaną, i temat może być zamknięty.
Dziękuję bardzo za wszystko. Gratuluje ciekawego edytora, świetnie się na nim pracuje, doskonała czcionka. Nie ma niespodzianek, przy zmianie  funkcji.
Serdecznie pozdrawiam Ciebie wraz z innymi użytkownikami Forum. Wyrazy uszanowania.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Avast problemy z kluczem licencyjnym milezo 3 5577 30.06.2017, 20:42
Ostatni post: raxer
  Brak uruchomienia sterowników przy instalacji Avast Free polool 1 1062 13.08.2016, 17:36
Ostatni post: raxer
  Powtarzający się komunikat o wykryciu przez Avast Win32: Evo-gen[Susp] mirekg1963 7 4267 25.01.2016, 00:01
Ostatni post: broda99

Skocz do:


Wybrane wątki (AVAST UKAZUJE ZBĘDNE PLIKI.)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyskakujące strony internetowe Kasieru 6 5314 04.12.2017 18:43
Ostatni post: Kasieru
  usuwanie wirusów maciomen201 13 9583 02.12.2017 17:31
Ostatni post: broda99
  Usuwanie konta na forum ~Anonim 2 4357 30.11.2017 19:55
Ostatni post: broda99
  Aktywność urządzeń google - nieznane urządzenie TimeToTheGames 2 980 30.11.2017 12:42
Ostatni post: TimeToTheGames
  Nawracający wirus Juver 7 5033 28.11.2017 20:17
Ostatni post: Juver
  router a bezpieczenstwo miro.sav 3 4634 28.11.2017 16:46
Ostatni post: Michu_PL
  Trojan w przeglądarce (logi) pomocy. Krashan88 2 4729 26.11.2017 23:47
Ostatni post: Krashan88
  chrome otwierające sie reklamy w kartach kacper9765 5 4726 26.11.2017 17:56
Ostatni post: morderca
  Konsola zamyka się Nexen 5 4813 26.11.2017 17:53
Ostatni post: morderca
Sad Problem z adware elex.shrtcln, Malwarebytes sobie z nim nie radzi luq8912 2 8004 25.11.2017 15:24
Ostatni post: luq8912
  Wyskakujące karty jureczek51 1 4509 22.11.2017 16:23
Ostatni post: morderca
  12kotov.ru włącza się przy stracie windows Jaskotka 7 4946 20.11.2017 15:16
Ostatni post: broda99
  Problem ze startem win7, pada dysk? Lu85 1 4613 18.11.2017 05:07
Ostatni post: broda99
  Wirus znikąd Muerte 17 14604 15.11.2017 01:08
Ostatni post: Illidan
  Losowe przekierowywanie na strony różnego typu. RedStar 10 8924 12.11.2017 22:27
Ostatni post: RedStar