Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Acer Aspire 5552 - po podłączeniu matrycy nie uruchamia się.

Acer Aspire 5552 - po podłączeniu matrycy nie uruchamia się.
Witam wszystkich !

Mój problem polega na tym, że dostałem lapka do wymiany matrycy i używaną matryce z innego modelu - Acer Aspire 5535.
Matryce praktycznie się niczym nie różnią, wejście na taśme też jest identyczne.
Laptop z podłączoną matrycą czy tą dobrą, czy tą "zepsutą" nie chce się uruchomić - włącza się i zaraz wyłącza.

Po odpięciu matrycy i podłączeniu monitora komputer oraz system odpalają i śmiga wszystko jak należy.
Czy to może być wina taśmy lub inwertera? Jeśli tak, to posiadam miernik i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób te części pomierzyć i sprawdzić czy są sprawne.

Po podpięciu samej taśmy do płyty głównej (bez matrycy) komputer dalej działa, dopiero po wpięciu taśmy do matrycy nie chce odpalić.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Acer Aspire 5552 - po podłączeniu matrycy nie uruchamia się.
Witam,
według mnie problem jest w taśmie. Być może jest przerwana i napięcie po prostu ucieka. Kiedy włączasz kompa to zbyt wysokie napięcie na matrycy powoduje tryb awaryjny i wyłączenie laptopa.

pozdro
RE: Acer Aspire 5552 - po podłączeniu matrycy nie uruchamia się.
(03.05.2015, 19:30)matts napisał(a): Witam,
według mnie problem jest w taśmie. Być może jest przerwana i napięcie po prostu ucieka. Kiedy włączasz kompa to zbyt wysokie napięcie na matrycy powoduje tryb awaryjny i wyłączenie laptopa.

pozdro

DziękiOczko Napisałem na kilku forach i tylko tu dostałem na to odpowiedź. A wiesz może jak zdiagnozować tą taśme np. miernikiem?
Programy: Polecane / Nowe / Inne