Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Acer Aspire problem z bootowaniem!!POMOCY!!

Acer Aspire problem z bootowaniem!!POMOCY!!
Witam serdecznie,
Posiadam Acer Aspire 7520 i mam poważny problem iż nie mogę zainstalować systemu.Dodam ze na laptopie jest juz system ale jakiś uszkodzony bo przy wlanczaniu lapa system sie wlancza lecz do momentu jak pojawia sie napis WINDOWS XP i tyle pozniej napis znika i oczywiste ze powinien w tym momencie uruchomic sie sytem i poninno wszystko smigać.Ale niestety nie Jest takSmutek

Opowiem jak to wszystko się zaczeło...
Laptop leżał sobie miesiąc bez użytkowania ponieważ mialem uszkodzoną ladowarke.Więc po miesiącu zakupilem odpowiednią ladowarkę no i laptop sobie smigał,system normalnie sie wlanczal.Ale jednak stwierdzilem ze iz mam mały dysk bo 80GB tylko z tego dysk C ma niecałe 40 a D 40 wgram od nowa system z tym że przy instalowaniu systemu usunę partycje C i stworze nowa o pojemnosci 10GB tak zebym reszte czyli 30GB mial na nowym dysko F.W ogole cieżko było zeby bios wykryl w CD/DVD ze jest włozona płytka instalacyjna w koncu za którymś razem złapał.Ok w koncu poszła instalacja ale nie moglem zainstalowac systemu bo mi sie grzal komputer (ogolnie od pewnego dluzszego czasu sie grzał)no ale w koncu po ktorejs próbie w chłodniejszym miejsu system sie wgrywal ale wyskoczyl blad ze nie posiadam pewnego pliku i nie udawało sie do konca zainstalowac sytemu.wiec jeszcze raz usunąlem partycje C i załozylem nowa i też nie mogl wykryc plytki instalacyjnej w koncu zalapalo plytke instalacyjnąl.I laptop chodzil wsyzstko ladnie sie wgrało,cały system i laptop chodził ale jak go wyłączylem pozniej sie włanczał juz tylko do momentu gdzie pokazuje sie napis WINDOWS XP i dalej nic ciemny obraz czasem jak poczekałem dłużej ok godz. to wskoczył system i włączył sie i tu już problem i 1wsze pytanie dlaczego tak sie uruchamia????Mysle ze uszkodozny był system z plytki który udało mi sie jednak po paru probach wgrać.Wiec pier to rozebralem lapa zeby dostac sie do radiatora zeby go wyczyscic i tutaj trafnie bo byl zapchany brudem i juz sie laptop nie grzeje ale co z tego jak system dalej nie pojdzie tylko zatrzymuje sie przy momencie jak sie uruchamia i pokazuje sie napis windows xp.Więc probuje wgrac system ale jak wloze płytke instalacyjną z sytemem to dalej jej nie widzi:/Smutekczemu to drugie pytanie??????? Myślałem ze to moze napęd ale wsadzilem drugi dobry z innego laptopa i dalej to samoSmuteknie widzi płyty:/ani jak wejde w menu biosa ani przy wciskaniu F12Smutek czemu???w koncu juz nie miałem sił do tego i sobie myśle wgram nowy sestem przez USB i juz tutaj mi widzialo system na USB ale co z tego ze USB mi widzi jak daje zeby inslowalo z usb to nic tylko znow mi sie uruchamia sytemKwaśnyi tez do momentu napisu windows xpSmutekSmuteki nie wiem co sie staloSmutekSmutekSmutekProsze POMOCYSmutek

MOJE PYTANIA... czemu nie widzi mi w napędzie systemu?czemu chociaż z usb nie pojdzie instalacja nowewgo systemu?czemu ten system co obecnie jest nie uruchomi sie do końca tylko staje do momentu wysiwetlenia sie napisu WINDOWS XP?podejrzewam ze dlatego ze system jest uszkodzony ale co z resztą odpowiedzi ???? POMOCY!!!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Acer Aspire problem z bootowaniem!!POMOCY!!
Płytka z systemem nie jest porysowana? Nie jest to czasem system pobrany z torrentów z wszelakimi niespodziankami?
(Ta wypowiedź jest edytowana: Teraz przez Sam zgadnij kogo.)
Oprócz wyżej wymienionych problemów (pytań) to może być też coś nie tak z dyskiem twardym. Proponowałbym jak już Ci się uda system odpalić zrobić skan twardego. Pełny i gruntowny a nie szybki.
Każdy rodzi się idiotą a potem nie wszyscy cokolwiek z tym robią.

Młodzież to kwiat narodu, szkoda tylko, że to kwiaty cięte.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Właśnie płytka nie jest porysowana drodzy koledzy:/ hmm...a czy może akurat twardy dysk sprawiać takie problemy???na pewno posiadam w laptopie uszkodzony system Smutek bo komp nawet nie chce sie wlaczyc tak jak opisywalem wyzej.ale np na stacjonarce robilem zawsze z tej plyty system i hula...zapytalem znajomego ktory cos tam sie troche zna na kompach ...Twierdzi ze jak laptop mi sie grzal od dluzszego czasu to w związku z tym plytka sie grzala i moze byc uszkodzony kontroler atapi..
Co wy sądzicie?
Pierwsza rzecz tak jak kolega Kane powiedział. Najlepiej jakbyś skombinował skądś wina 98 i z niego odpalił Scan Disk. Wg. mnie jest to znacznie lepszy skaner niż te wszystkie inne skanerki dysków, bo jest to bardziej typowo DOSowski. Może z dyskietki odpal jeśli masz stacje. Jeśli nie to zrób to co poniżej napisałem i ew. wtedy przeskanuj. To raz.

Dwa. Sprawdź czy nie masz coś z kablami, czy coś. Ja się spotkałem z takim czymś na pc taty, że czasem mu system zaczyna wariować i nie widzi 2 partycji na 2-gim dysky. Jest to związane, że dysk (ten drugi) jest pod sata, pierwszy dysk (razem z systemem) podlaczony jest razem z napędem dvd pod ide, ale zamiast pójść łącze dvd->dysk->płyta główna jest dysk->dvd->płyta (chyba, może naodwrót, nie jestem pewien). Więc sprawdź, może tam coś jest nie halo... Troche z tym namieszałem LOL Szczerbol Ysz Co
~Anonim napisał(a):MOJE PYTANIA... czemu nie widzi mi w napędzie systemu?
Teraz pytanie, czy nie widzi płytki jak uda ci się odpalić system, czy nie widzi w biosie (chodzi mi czy np. napędu nie widzi), czy jak chcesz odpalić z płytki to odpala się standardowo win. Jeśli to ostatnie to sprawdź czy napęd jest ustawiony jako pierwszy w bootowaniu.

Co do usb, to może musisz coś zrobić do biosu by móc bootować z usb. Zbyt więcej nie wyjaśnie bo z tym się nigdy nie bawiłem. Spróbuj może zrobić ponownie tak jak w którymś nr pcformata.

Jak nie chce się odpalić normalnie system to może być wina, że coś w systemie jest już uszkodzone ("elementy rozruchowe") to wtedy format i jeszcze raz instalacja, może będzie ok; musisz następnie przy instalacji xp pousuwać partycje i stworzyć nowe takich wielkości jakie chcesz. Możesz mieć też coś problem z jakimiś sterownikami i przeszkadzają przy starcie, może też coś w biosie, lub tak jak wcześniej pisałem - kabelki, przez co bootmenager xpeka wariuje.
Nie bardzo jestem pewien co jest przyczyną.

Mimo wszystko podobny problem był u taty, z tym że tam były problemy ze sterownikami sata, ale po formacie i zaistalowaniu systemu na dysku pod ide było już wszystko w porządku (pomijając rzadkie problemy z zanikaniem partycji).
[Obrazek: 21687.png][Obrazek: 32603.png]

Interesujesz się informatyką? Chcesz pomóc lub może szukasz pomocy? Dołącz do nas i pomóż rozwijać stronę...
http://www.informatrik.za.pl/ - Portal i forum. Wejdź i sam się przekonaj.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Wiesz co Roofi własnie w biosie mi nie widzi płytki przez co w ogole nie mogę zainstalowac systemu moze jakby widizal plytke to i napęd by poszedl i udaloby sie odpalic instalacje systemu.a tak to poprostu wkładam płytkę i nic.Napęd jest dobry bo juz sprawdzalem przy innym lapie.w opcjach bootowania ustawiam napęd jako pierwszy alei tak nie pojdzie:/hmm...czli jak cos np mogloby byc Roofi z kablem to poszedlby na baterii a nie idzie:/SmutekSmutek
Jestem bezradnySmutekWiem ze jakis servis by to rozwiązal ale oczywiscie platnie...a moze jednak to nic w plycie tylko nalezy jakos w nieznany mi sposob odpalic system??????
Dzieki za rady prosze o więcej
pozdro
A jak przez wymuszenie bootowania przez BootMenu.Jak włączasz kompa wciskaj F12 i powinno się pojawić BootMenu i zobacz jak wtedy reaguje na ustawione przez Ciebię bootowanie , jeżeli się nie pojawi BootMenu to wejdż do BIOS'u i ustaw opcje BootMenu na Enabled i ponów próbe.
tak wiem wiem robie tak i nic SmutekSmutek nie widzi mi w ogole płytki w napędzieSmutekSmutek
Napęd czasem Ci nie szfankuje? Podłącz inny napęd i spróbuj zainstalować system ponownie.
tak tak artus podpinalem juz inny napęd i tak samo nie widzi:/
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
acer 7520 bateria biosacer nie bootuje z usbjak wgrać bios acer aspire 7520aspire 7520 nie bootujeacer aspire 7520 instalacja systemuacer aspire 7520 nie widzi cdrom acer aspire ustawienia bootowaniaproblem z bootowaniem aceracer aspire v5 nie bootuje z pendriveacer bios cd skaner