Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Acer E5-571 - brak obrazu. Błagam pomocy..

Acer E5-571 - brak obrazu. Błagam pomocy..
Witam. Mam ogromny problem z tym laptopem... Jest to laptop mojego najlepszego kolegi.

Sprawa wygląda następująco:
dostałem tego laptopa z jak myślałem uszkodzoną matrycą - obraz się wyświetlał normalnie, lecz był czarny pasek na ekranie - coś jak by ktoś uderzył czy coś w tym stylu.
Byłem więc pewny, że to tylko matryca do wymiany. Zamówiłem nową matrycę odpowiednią do tego modelu, przyszła - zamontowałem. Obraz był. Podłączyłem lapka do internetu, Windows 8.1 zaczął pobierać sobie sam sterowniki itp, słychać było dźwięk podłączania urządzeń, w pewnym momencie widać było, że instaluje sterowniki grafiki - ekran zgasł, zaświecił się z powrotem, po czym znów zgasł... i już się nie pokazał.
Zrestartowałem lapka - brak obrazu, diody święcą, wentylatory kręcą, podłączyłem monitor przez kabel VGA - obraz jest...

Próbowałem kombinacji klawiszy FN+F5, by przełączyć ekrany - nic..
W końcu zamówiłem nową tasiemkę, tamtą matrycę odesłałem jako uszkodzona. Przyszła mi nowa matryca oraz nowa tasiemka.
Dziś montuje, wszystko dokładnie podpinam i jest to samo -  po starcie czarny ekran (widać jakby podświetlenie działało - ekran jest czarny, ale podświetlony) obrazu dalej nie ma.
Na monitorze jest ok.

W ustawieniach w Windowsie jest widoczny tylko monitor zewnętrzny.
Proszę pomocy.. już nie wiem co mam zrobić. Nie pierwszy raz wymieniam takie rzeczy, ale nigdy nie miałem takiego problemu.
Mój sprzęt:
Commodore 64C, BlackBox v8, magn. Datasette Krzywy
PC: i3 4330 3,5Ghz, R7 265, MSI B85-G43 GAMING, 4 GB DDR3 Corsair Veangance, Seagate 1 TB SSHD, Zalman Z3 Plus, Win 8.1
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne