Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Aktualizacja BIOS (Asrock z77 extr4).

Aktualizacja BIOS (Asrock z77 extr4).
Witam

Na swoim MoBo posiadalem Bios w wersji 1.3 , jest juz dostepna 2.0 wiec postanowilem dokonac aktualizacji.

Dokonalem jej "normalnie" pod windowsem (nie z pendrive czy z poziomu dosu) ale to chyba nie ma roznicy, prawda??

Jesli ktos ma ochote niech zerknie :

http://www.asrock.com/mb/download.pl.asp?Model=Z77 Extreme4&o=BIOS (wersja 2.0 - windows - plik z czerwonym krzyzykiem instrukcja)

Tak wiec zrobilem aktualizacje, a nastepnie zaladowalem "Default Settings" w biosie - czy to zawsze jest konieczne ?? Co gdybym tego nie zrobil ??

Generalnie chcialem zapytac Was czy warto ? Czy warto aktualizowac BIOS ?? Proces jest prost, bo jest praktycznie samoczynny , ale niesie pewne ryzyk - np w wypadku zaniku pradu. Wiec zastanawiam sie czy rzeczywiscie aktualizacja biosu cos pomoze naszemu komp, czy wrecz przeciwnie, moze zaszkodzic
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
RE: Aktualizacja BIOS (Asrock z77 extr4).
funkcje biosu sie dodają, co do resetowania ustawień, po co? No nie trzeba, ale jeśli bawisz sie w jakieś oszczędzania energii i inne podkręcania czy coś, najnowsza wersja będzie do tego potrzebna bo zawsze wtedy jest coś rozbudowane. Lub wprowadza jakaś poprawkę.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(29.08.2012, 00:47)kozlos napisał(a): Tak wiec zrobilem aktualizacje, a nastepnie zaladowalem "Default Settings" w biosie - czy to zawsze jest konieczne ?? Co gdybym tego nie zrobil ??

Płyta główna może nie wstać, wówczas resetujesz BIOS zworką lub wyciągając baterię. Jeżeli aktualizujesz BIOS za pomocą wbudowanego narzędzia CMOS jest czyszczony na koniec aktualizacji (zazwyczaj)

(29.08.2012, 00:47)kozlos napisał(a): Generalnie chcialem zapytac Was czy warto ? Czy warto aktualizowac BIOS ?? Proces jest prost, bo jest praktycznie samoczynny , ale niesie pewne ryzyk - np w wypadku zaniku pradu. Wiec zastanawiam sie czy rzeczywiscie aktualizacja biosu cos pomoze naszemu komp, czy wrecz przeciwnie, moze zaszkodzic

Zaszkodzić nie, jeżeli jednak wszystko działa jak należy nie ma potrzeby aktualizacji BIOS'u. Przydaje się to głównie w momencie, kiedy wymieniasz procesor na lepszy, a jego obsługa jest dodana w późniejszym BIOS'ie lub występują problemy z działaniem pamięci RAM, czy innych podzespołów.
Grisz po co zworką czy wyciąganiem baterii jak z tyłu masz przycisk clear cmos?
Jestem ateistą i nie wstydzę się tego.
http://i.imgur.com/xZRFXld.jpg Smutek
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Staram się pisać poprawnie po polsku.
Sprawy, które można wyjaśnić na forum nie załatwiam przez PW!
Nie znam płyty, więc nie wiem co ona ma za rozwiązanie czyszczenia CMOS, a nie chciało mi się jej googlować. Zworka i bateria są zawsze, przycisk niekoniecznie.
(29.08.2012, 12:36)Grisz napisał(a): Nie znam płyty, więc nie wiem co ona ma za rozwiązanie czyszczenia CMOS, a nie chciało mi się jej googlować. Zworka i bateria są zawsze, przycisk niekoniecznie.
Za nim coś poradzisz na temat danej mobo to byś najpierw przeczytał jej specyfikacje.

Co do tematu to warto aktualizować bios pozbędziesz się kilku problemów (są wymienione w spisie poprawek przy pobieraniu tego biosu), a także ma się więcej funkcji na które ma się wpływ.
Naczytałem się w życiu wystarczającej ilości specyfikacji i manuali i jeżeli nie widzę takiej potrzeby to tego nie robię. Niemalże każda płyta główna ma zworkę czyszczenia CMOS, czasami jest i zworka i przycisk, tak jak na tej płycie, więc pytam ja Ciebie co jest błędnego w czyszczeniu CMOS za pomocą zworki lub wyciągając baterię, według Ciebie efekt będzie inny niż wyczyszczenie CMOS Wesoły? Poza tym autor tematu pytał czysto teoretycznie, co by były gdyby i moim zdaniem udzieliłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

[Obrazek: Z77_Extreme4_CMOS.jpg]
Nie chodziło mi o to, że będzie inny efekt. Tylko pytałem się po co gmerać przy zworce i baterii jak jest przycisk.
Dziekuje za odpowiedz.

Zaktualizowalem BIOS przy okazji aktualizacji wszelkich sterownikow.

Zaaktualizowalem narzedziem dostepnym na stronie producenta, ktore pozwalalo to zrobic z poziomu OS.

Zaladowalem stanadardowe ustawienia, bo tak wyczytalem w instrukcji aktualizacji.

Teraz juz wiem w pelni do czego sluzy przycisk clear cmos Wesoły Jak cos nagrzebie w BIOSIE to taka deska ratunku Wesoły

W kazym badz razie dzieki wielkie za pomoc.

Bios zakutalizowany i wyglada na to, ze wszystko dziala jak nalezy.

Dzieki za pomoc!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
czy asrock ma bios po polskuz77 twardy reset bez wyciagania bateriiPrzycisk clear biosjak zainstalowac nowy bios z pendrive asrockczy nowsza wersja biosu zawiera starsze poprawki asrockbios aktualizacjaasrock z77 pro4 reset biosasrock z77 bios po polskuasrock z 77 pro 3 aktualizacja biosuaktualizacja biosu asrock z77 pro 3