Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Aktualizacja BIOS na płycie ASUS.

Aktualizacja BIOS na płycie ASUS.
Witam, potrzebuję aktualizacje biosu ponieważ wymieniam procek na lepszy a ten wymaga nowszej wersji BIOS. Jak go zaktualizować? Czytałem że można jakimś EZ Flash i że moja płyta go ma a i zapomniałem dodać, że moja płyta to ASUS M2V-TVM i aktualnie mam bios w wersji 0301 a chcę wgrać 0902. Ponoć można też z poziomu winda ale to niebezpieczne. A tego Ez Flash to jak włączyć bo w biosie w zakładce tools nie ma żadnej zakładki Ez Flash. Ale za to czytałem że włącz się go jakoś na Alt+F2, i włącza się go w trakcie jakiegoś POST co to znaczy i kiedy to jest? Proszę mi wytłumaczyć jak aktualizować kroczek po kroczkuWesoły

PS.
I czy przez ten cały Ez Flash można zrobić aktualizacje przez pendriva? Heh, koleżanka ponoć kupiła mi jakiegoś pendriva na święta i dostane go jutro na wigilii w szkole. Więc chcąc go przetestować zrobił bym z niego aktualizacje biosa. I też proszę wytłumaczyć jak przygotować pena na tą operacje.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: seamonkey
RE: Aktualizacja BIOS na płycie ASUS.
refresh
(20.12.2012, 19:46)buger napisał(a): Witam, potrzebuję aktualizacje biosu ponieważ wymieniam procek na lepszy a ten wymaga nowszej wersji BIOS. Jak go zaktualizować? Czytałem że można jakimś EZ Flash i że moja płyta go ma a i zapomniałem dodać, że moja płyta to ASUS M2V-TVM i aktualnie mam bios w wersji 0201 a chcę wgrać 0902. Ponoć można też z poziomu winda ale to niebezpieczne. A tego Ez Flash to jak włączyć bo w biosie w zakładce tools nie ma żadnej zakładki Ez Flash. Ale za to czytałem że włącz się go jakoś na Alt+F2, i włącza się go w trakcie jakiegoś POST co to znaczy i kiedy to jest? Proszę mi wytłumaczyć jak aktualizować kroczek po kroczkuWesoły

PS.
I czy przez ten cały Ez Flash można zrobić aktualizacje przez pendriva? Heh, koleżanka ponoć kupiła mi jakiegoś pendriva na święta i dostane go jutro na wigilii w szkole. Więc chcąc go przetestować zrobił bym z niego aktualizacje biosa. I też proszę wytłumaczyć jak przygotować pena na tą operacje.

Ps. Czemu niby nie warto wgrywać Bety?
Procedura post to ten pierwszy ekran zaraz po włączeniu komputera. Przez Ez Flash? Nie jestem pewien ale raczej można robić update z pena :D
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
A da się to zrobić przez ASUS Update Utility, bo jak wchodze w Ez Flash to jest czarny ekran i nic się nie dzieje a i bym zapomniał pomyliłem się i aktualnie mam bios w wersji 0201
Aktualizacja biosu
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
Refresh, pobrałem ze strony asusa program o nazwie Afudos BIOS update tool V2.36. Zrobiłem bootowalnego pendriva z pomocą tego poradnika http://www.vista.pl/porady/1037_pendrive...towa_.html . Wgrałem na pena ściągnięty wcześniej programik i był on o nazwie AFU236U.exe i bios po czym zmieniłem jego nazwe na 0902.ROM. I czy z tym zrobie aktualizacje? Nie zrobie tego przez Ez Flash bo mój napęd dyskietek się zepsuł.

Ps. Komenda jaką bym wpisywał to AFU236U.exe /i0902.ROM /PBNC /N Wszystko dobrze?
ludzie jaj sobie nie róbcie dobrą komendę podałem do wpisania w DOSIE?
Do zamknięcia!
Aktualizacjia z Pena !!! oczywiście jest możliwa jak ktoś się nie zna nie łatwiej wypalić bios na cd-rw , wejdz do biosu na asusie w ostatnie zakładce masz ez-bios wejdz w tą funkcjię wybierz żródło czyli naped kliknij update i po sprawie ,Najpierw przywróć ustawienia fabryczne płyty głównej po czym reszta wyżej
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
asus ez flash 2jak wgrać bios asusaktualizacja biosu asus m2vnie ma zakladki tools w biosieaktualizacja bios w plytach asusjak zaktualizować bios asusbios asustek m2v updateEZ Flash 2 instrukcjaasus ez flash 2 instrukcjajak zaktualizowac bios ez flashem jak go niemam