Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Antena do karty sieciowej

Antena do karty sieciowej
Witam !
Posiadam Tp-Link TL-WN422G i livebox 3.0. Sygnał wi-fi jest słaby (2 kreski) i chciałby go polepszyć. Zastanawiałem się nad dokupieniem anteny i podłączenie do tej karty sieciowej. Znalazłem taką antenę : TL-ANT2408C i uważam, że by się przydała, ponieważ mógłbym komputer przestawić w dowolne miejsce, a tą antenę podłączyć do karty sieciowej i poprzez dołączony kabel postawić w jak najlepszej pozycji. Livebox i komputer dzieli podłoga i kilka metrów gdzie są pokoje(a co za tym idzie są ściany :>) Nie chcę dużo inwestować w to, więc chciałbym, aby było jak najmniej kosztów.
Waszym zdaniem ta antena będzie pasować? Opłaca się dokupywać, czy może lepiej kupić nową kartę sieciową z lepszą anteną ?
Pozdrawiam. Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Antena do karty sieciowej
Odświeżam.
O ile nie przeszkadza Ci taka antena i zmniejszenie mobilności, to możesz ja zakupić. Możesz zamiast tego dołożyć parę złotych i kupić repeater, nie będziesz musiał wtedy dokupywać anten, a jedynie zwiększysz zasięg całej sieci wi-fi.
NIE POMAGAM NA PW! Od tego jest forum.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Ja ogólnie chciałbym polepszyć szybkość poprzez zasięg.
A ile taki repeater, który przebije się przez kilka ścian i podłogę może kosztować ? Ew. jakieś modele.
Wesoły
Około 70 złotych. Repeater wtykasz do gniazdka elektrycznego (230 V) w miejscu gdzie masz powiedzmy te 3/4 kreski zasięgu na 5. Wtedy Repeater rozsyła Ci wzmocniony sygnał na resztę domu. Tylko nie wiem, czy taki repeater by ogarnął przez kilka ścian i podłogę... Najlepszą opcja byłoby puszczenie skrętki od Liveboxa, a na jej końcu podłączenie najprostszego routera za 50 zł. Wtedy byłoby bez żadnych strat na prędkości.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
"Najlepszą opcja byłoby puszczenie skrętki od Liveboxa, a na jej końcu podłączenie najprostszego routera za 50 zł. "
Czyli nowy kabel przeciągnąć do pokoju gdzieś blisko komputera i tam wstawić nowy router, który będzie rozsyłał fale ?
Tak. Poszukaj na allegro, może trafisz jakąś fajną używkę. Ja ostatnio zmieniłem router od Netii (NetiaSpot) na inny i wylicytowałem bardzo fajnego D-Linka adsl2+ za 30 zł...
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Dzięki :>
Programy: Polecane / Nowe / Inne