Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Antywirus

Antywirus
Czy jest konieczność instalowania antywirusa na Androida? Kiedyś było mówione, że na Linuksa wirusów niema i nie trzeba instalować.
Jeśli już trzeba to co darmowego polecacie?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Antywirus
Nie ma żadnego sensu instalować na androida bo żeby to działało to musiał by mieć dostęp do roota ... Czyli odpowiednika profilu "administrator" w windowsie, który domyślnie jest w androidzie ze względów bezpieczeństwa zablokowany .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Niektórzy producenci telefonów instalują lub dają już program antywirusowy np. w Smart Menadżer. Zobacz czy nie masz. Zawsze warto zainstalować chociażby skaner na życzenie jak Malwaresbytes. Fakt że bez uprawnień root są ograniczenia i nawet może się zdążyć że nie będzie mógł czego usunąć, jednak uważam że warto mieć. To mówię doswadczenia. Bo będzie w stanie np usunąć ciche instalacje aplikacji, które są zainstalowane przez np. Linki z poza sklepu Play. Tu mam na myśli np. apkę od InPost fałszywą, która jakiś czas temu kradła dane. Może usunąć trojany wysyłające SMS Premium. To akurat mówię z doświadczenia, gdyż miałem kiedyś przypadek z takim trojanem i usuwałem go tym programem.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Antywirus na Androida?
Po co? W jakim celu? Żeby zamulał telefon?
"Świat zwariował, a ludzie zdurnieli"

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Uwierz mi, jak pisdałem wyżej przydaje sie czasem,. Zresztą jak pisałem w nowych telefonach przeważnie już jest jakis antywirus czy skaner na życzenie w aplikacji "Smart Menedżer".

Zresztą nowe telefony są na tyle wydajne że nie zauważyłem, aby jakiś zamulał telefon, chociaż głownie ostanio korzystam z "Malwaresbytes", jako skanera na życzenie. Tu na pewno nie ma mowy o zamulaniu w jakim kolwiek stopniu.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne