Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Archos 50e Helium-wgrywanie ponownie STOCK'owego systemu

Exclamation  Archos 50e Helium-wgrywanie ponownie STOCK'owego systemu
Archos 50e Helium-wgrywanie ponownie STOCK'owego systemu

Problemem budżetowych telefonów jest totalny brak wsparcia jak to ma miejsce w bardziej topowych modelach. Całkowicie jest juz nieciekawie gdy posiadamy do tego jeszcze model mało popularnej marki jak wspomniana tu marka "Archos". Wszystko jest fajnie jak wszystko działa ,mamy jeszcze gwarancje. problemy zaczynają się gdy coś się stanie, jak na przykład awaria systemu i przez to nie uruchamianie się telefonu. Jeśli nie mamy gwarancji to czeka nasz kosztowna naprawa. Z kolei gdy sami chcemy coś podziałać to napotykamy na trudności związane z brakiem wsparcia dal danego modelu telefonu poczynając już od samego producenta. Także musimy nieźle się nakombinować, poszukać czegoś w sieci by móc coś zrobić z uszkodzonym systemem telefonu.Czasami niestety ciężko cokolwiek znaleźć do danej marki telefonu,czy modelu.
A wystarczyło by czasami by producenci umożliwili pobranie danego ROM'u w celu naprawy danego modelu telefonu jak robi to chociażby Sony przez  aplikacje "PC Suite" czy Alcatel przez "Mobile Upgrade". Ta druga niestety nie zawsze jest nam w stanie pomóc w kryzysowej sytuacji z modelami Alcatela i tez musimy kombinować, ale czasem udaje się za jej pomocą wgrać ponownie system.
Sam miałem problem z swoim "Archos 50e Helium" któremu siadło systemowo połączenie sieciowe,zawieszało się i trzeba było go restartować nawet kilka razy dziennie bo tylko to pomagało na jakiś czas. potem w efekcie przestał się uruchamiać. Pomimo tego ze mam jeszcze gwarancje do 11 .11. 2018 postanowiłem sam poszukać system i wgrać na niego. Nie było to łatwe. producent nic poza instrukcją do tego telefonu nie udostępnia,w sieci można napotkać systemy których nie da się pobrać a co za tym idzie zainstalować nawet gdy uda się je pobrać. tu już pomijam fakt czy nie są to po prostu fałszywe pliki które pobieramy w nadziei na naprawę sprzętu a robią one zgoła co innego w systemie. Do niektórych systemów jet znikomy opis też który nic nie mówi a jego zrozumienie przekroczyło nawet moje umiejętności a co dopiero osób które się na co dzień nawet w najmniejszym stopniu na tym nie znają,nigdy tego nie robiły. Napotkałem też strony płatne z oprogramowaniem do telefonu tego, jak strona "Easy Firmware". nie próbowałem z niej pobierać tych ROM'ów bo stwierdziłem ze głupotą było by płacić za coś co nawet nie wiem czy zadziała. Szukałem z tydzień oryginalnego ROM'u do tego modelu telefonu i sposobu jego wgrania aż w końcu prawie się poddając natrafiłem na jakąś arabską stronę,którą czytałem od tyłu i tłumaczyłem przez "Google Translator".Tam o dziwo znalazłem firmaware do tego telefonu i sterowniki jak i opis instalacji , który zadziałał wyśmienicie. nie jest on skomplikowany. Także teraz po krótce chciałem go tu opisać, może się komuś przydać jeszcze jak znajdzie się w podobnej sytuacji co ja sam.
Zaczynamy od pobrania paczki z sterownikiem,firmware i programem do flash'owania z tego miejsca:
Download Archos 50e Helium.rar

Po pobraniu paczki rozpakowujemy ją :

[Obrazek: 2edav09.jpg]

[Obrazek: ncguw9.jpg]

Po rozpakowaniu paczki zaczynamy od instalacji sterownika by skomunikować komputer z urządzeniem, czyli wchodzimy po rozpakowaniu w katalog "Tool" :

[Obrazek: xpszly.jpg]

Następnie z katalogu "72" instalujemy sterownik :

[Obrazek: 2ls8zzq.jpg]

Po instalacji sterownika otwieramy aplikacje za pomocą której wgramy system do telefony, czyli w tym samym katalogu otwieramy program "Qfil.exe" :

[Obrazek: ndn91h.jpg]

[Obrazek: 51gxu.jpg]

Teraz podłączamy nasz telefon do komputera, w tym celu wyłączmy go. Dodatkowo najlepiej wyjmijmy jeszcze na chwile baterie i włóżmy ponownie do telefonu. Teraz podłączamy przewód USB do komputera i telefonu przy wciśniętych klawiszach głośności jednocześnie "- i +". Po chwili powinien skomunikować się telefon z komputerem, jeśli mamy nie wyłączone powiadomienia dźwiękowe usłyszymy stosowny dźwięk. W samej aplikacji powinniśmy też zobaczyć  wykrycie urządzenia w miejscu komunikatu "No Port Available". Jeśli się tak nie stało sprawdzamy opcje "Select Port..." w górnym prawym rogu i zaznaczamy wykryte urządzenie :

[Obrazek: wvq2x0.jpg]

[Obrazek: s6spiu.jpg]
W dalszym etapie przechodzimy do opcji "Configuration" i sprawdzamy zaznaczenie opcji :Backup Restore QCN Setting". Powinna być zaznaczona, jeśli nie jest zaznaczamy ją :

[Obrazek: 11l2986.jpg]

Teraz zaznaczmy w lewym górnym rogu aplikacji opcje "Select Build Type >> Flat Build" :

[Obrazek: 24fz4hx.jpg]

Dalej w opcji "Select Programmer >> Browse..." wczujemy nasz firmware, czyli plik "prog_emmc_firehose_8916.mbn", plik znajdziemy w wypakowanym wcześniej katalogu w folderze "Firmware" :

[Obrazek: 2qmkidf.jpg]

[Obrazek: dvho9z.jpg]

Kolejnym etapem jest wczytanie pliku w sekcji "Download >> Load XML..." po kolei "rawprogram_unsparse.xml >> patch0.xml" :

[Obrazek: 21f040o.jp%5D]

[Obrazek: 25juq6a.jpg]

[Obrazek: 2e4kxle.jpg]

To wszytko, zaczynamy wgrywanie naszego firmware do telefonu, robimy to klikając na opcję "Download i czekamy kilka minut na zakończenie operacji i dojście paska postępu do końca co zostanie tez w oknie programu na samym dole potwierdzone w logu "Status":

[Obrazek: 315n2ps.jpg]

Po skończonej operacji odłączamy telefon od komputera, wyjmujemy baterie i wkładamy ponownie po czym włączamy. Nie jest to najnowsza wersja firmware, po skonfigurowaniu telefonu agent aktualizacji rozpocznie wgrywanie nowej wersji. 
To wszystko, gotowe, możemy cieszyć się ponownie telefonem.
Jeśli chcemy go "zrootować" to polecam sposób sprawdzony przez aplikacje "KongRoot" .Z innymi jest problem i nie radzą sobie z tym telefonem i jego softem. Poniżej zamieszczam odnośnik do poradnika jak to zrobić :

Rootowanie sprzętów z systemem Android.

Poradnik opracowany przez Illidan( Andrzej Świech ) ©® 11.02.2018.

Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody zabronione. Możliwe linkowanie do artykułu.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Archos 50e Helium-wgrywanie ponownie STOCK'owego systemu
Hmm. Moto e 2 gen też jest oparta na 8916, ale z romami jest bajka.Oczko

Niezłe cyrki są natomiast z chinolami z AllWinnerami. Trzeba wgrywać jakieś chińskie aplikacje. Najważniejsza zasada: system NIŻSZY od Windows 10. Wesoły

Poradnik fajny. Konkretny i ze zrzutami ekranu. Może też opiszę kiedyś te AllWinnery. Tam jest fajnie, bo trzeba mieć rom i sterowniki od dotyku.Oczko
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Archos 50e Helium-wgrywanie ponownie STOCK'owego systemu
Ja jeszcze mam zamierzam zrobić poradnik jak wyciągnąć do niego system, który w sumie z niego zrobić backup.
Ale to wszystko jak tylko na to czas pozwoli...

Artykuły i poradniki staram się pisać by były okraszone duża ilością zdjęć by sobie osoba z małym doświadczeniem mogła poradzić i by było to dzięki temu zrozumiale. Nawet admina prosiłem na forum o zwiększenie limitu zdjęć do postu.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do:

Wybrane wątki (Archos 50e Helium-wgrywanie ponownie STOCK'owego systemu)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nękający numer (224179142). Jak zablokować na Amen? Wieczne telefony z poczty gł. dawidsab 7 4966 19.07.2018 05:52
Ostatni post: dawidsab
Ściana XCover 4 Zresetował się do ustawień sprzed 6m-cy - odzyskiwanie danych joozek987 0 2556 17.07.2018 16:36
Ostatni post: joozek987
  Odwrotnie włożona tacka SIM torran100 1 4563 27.06.2018 03:22
Ostatni post: Illidan
  Sony Xperia E2003 problem z Tethering USB w Windows XP Artus2007 2 4417 23.06.2018 13:58
Ostatni post: Artus2007
  Masowe wysyłanie SMS ludek1111 0 4556 16.06.2018 16:03
Ostatni post: ludek1111
  powiadomienie wyskakujace o nielegalnej karcie sim ivall 3 4771 04.06.2018 15:40
Ostatni post: Illidan
  LG gubi zasięg GPS Wakashimazu88 7 5497 30.05.2018 20:06
Ostatni post: krzysiek1993
  goclever 2 500 lite RECOVERY KowalAFC 4 4860 18.05.2018 21:23
Ostatni post: KowalAFC
  Wejście ładowarki mordox 1 4095 12.05.2018 16:59
  Play - Blokada Premium została włączona Lexan 2 4795 23.04.2018 10:54
Ostatni post: Lexan
  problem z RDS'em w telefonie pit1 11 7029 23.03.2018 15:36
Ostatni post: pit1
  [PMT3377_Wi] Nie uruchamia się djvampires 1 2537 15.03.2018 20:34
Ostatni post: djvampires
  Wyłączający sie telefon alekej123 0 3364 03.03.2018 14:20
Ostatni post: alekej123
  Xiaomi RN3P - szybko padająca bateria remor999 7 4446 02.03.2018 10:10
  Kopia zdjęć z Huawei P8 Lite ze zbitym dotykiem gustyn21 6 3583 28.02.2018 13:32
Ostatni post: gustyn21