Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

As rock b75 pro 3 - komputer miewa problemy z uruchomieniem się

RE: As rock b75 pro 3 - komputer miewa problemy z uruchomieniem się
Nie ma czym się chwalić Wesoły.

tu jest wszystko : http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe...?page=0,10
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
(18.03.2013, 21:50)~Anonim napisał(a): Nie ma czym się chwalić Wesoły.

tu jest wszystko : http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe...?page=0,10

Miałem na myśli twój zestaw a nie zestaw z PurePC. Poza tym zestaw który przedstawiłeś jest kiepski. Intel jest lepszym rozwiązaniem od AMD, Spartan będzie głośny na tym AMD, WD Caviar Blue to sieczkarnia i jeszcze potrafi nieźle wibrować, sensowność łączenia dysków HDD i SSD również uważam za dyskusyjną, lepiej dołożyć kilka złotych i stworzyć macierz dyskową Raid10 z czterech HDD. Starczy.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Monitora nie sprawdzałem. Jestem zbyt leniwy, żeby brata komputer z pod biurka wywlekać. Jeszcze, by miał o to do mnie pretensje. Z tym monitorem to ciekawa sprawa, bo nawet jak go odłączę od komputera to czasem też mryga, jakby nie wykrywał, ze został odłączony, a czasem wykrywa i ponownym podłączeniu obraz jest. Kwestia monitora jest drobiazgiem w porównaniu z tą płytą. Do dziś komputer sie załączał bez problemu, a teraz znów siedzę na fotelu i gapie sie w zielony napis asRock, powoli tracę cierpliwość. Nie mam pojęcia co może być przyczyną, powoli sie zastanawiam nad reklamacją. Dodatkowo zauważyłem, jeszcze jeden problem. Jak odchodzę od komputera i po jakimś czasieu wracam, to wiadomo monitor jakiś czas mryga, ale po wybudzenia wyświetla mi no signal, komputer chodzi, a nic nie mogę zrobić, klawisze multimedialne w klawiaturze nie reagują, przycisk power na budzie również. Tak jakby sie komputer zawiesił, miałem już tak kilkukrotnie. pomaga tylko przytrzymanie powera, bądź reset. Też nie wiem, co może być tego przyczyną.
Terca Espada.
 Przeglądarka: opera
(23.03.2013, 12:14)Exathil napisał(a): Monitora nie sprawdzałem. Jestem zbyt leniwy, żeby brata komputer z pod biurka wywlekać.
To po co gitarę zawracasz? IMO wygląda to na problem z płytą główną ale trzeba wszystko posprawdzać.
Bo temat dotyczy czego innego, jeżeli uda mi się z tym uporać, zajmę się monitorem. Normalnie dziś chyba jest rekord, bo za którymś włączeniem komputer sie załączał, dziś już niemalże półtorej godziny się męczę i niestety bez efektu. Co mi po prawidłowo działającym monitorze, gdy komputer nie działa poprawnie. Wszystko posprawdzać, to znaczy, co jeszcze mam sprawdzić?

Edit: Dobrze Panowie udało mi się uruchomić maszynę. Po klikaniu, już w desperacji, F2/del zaskoczył bios - tak po 20 sekundach, jednakże zawiesił się, gdy chciałem coś w nim ustawić, po resecie bios się odpalił tym razem po około minucie klikania F2/del, tym razem udało mi się zmienić boot na HDD tak jak radził januszek, po zapisaniu zmian komputer znów nie chciał się uruchomić, i znów wszedłem do biosa, by sprawdzić czy, aby na pewno zmiany się zapisały, było tak jak zmieniłem, wyszedłem z biosa i komputer się normalnie uruchomił. Jakieś pomysły??
Terca Espada.
 Przeglądarka: opera
Sprawdź komputer na innym zasilaczu.
Tak się jeszcze zastanawiam, czy może by nie wrócić do wcześniej wersji sterownika Biosa do tej płyty. Podłączę inny zasilacz, komputer się uruchomi i co wtedy? Na tym moim zasilaczu również się uruchamia, tylko zdarzają się razy, gdy po prostu ekran startowy z płyty głównej wisi i nie chce zejść.

Co do monitora znalazłem jeszcze na stronie Asrocka http://www.asrock.com/mb/overview.pl.asp...B75%20Pro3

Jakiś sterownik do VGA - 10/25/2012 Windows® 7 64bit 136.19MB Sterownik VGA
Wersja:15.28.6.64.2857, myślicie, że mogło by to w jakiś sposób pomoc? Wcześniej monitor działał, więc wątpię by był w jakiś sposób niesprawny.
Terca Espada.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Po co ci ten sterownik? Przecież korzystasz z karty graficznej na PCI-E.
Tak, ale monitor jest z wyjściem VGA, myślałem, że to ma jakiś wpływ na to.
Terca Espada.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Nie ma, jeśli monitor jest podłączony do karty PCI-E.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
komputer po wyłączeniu listwy zasilającej nie chce się uruchomićpo kilku uruchomieniach komputera obraz się pojawia