Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Asus Eee Pc 1001PXD - error 0xc00000e9 [wydzielone]

Asus Eee Pc 1001PXD - error 0xc00000e9 [wydzielone]
Witam, mam podobny problem. Dzisiaj po raz kolejny mój Asus Eee pc 1005px doprowadził mnie do szału zawieszając się na amen. W przypływie złości i burzy hormonów wyciągnęłam kabel zasilający z komputera i uderzyłam w laptopa ręką (to nic w porównaniu do tego, jak chciałam go wrzucić kiedyś do ogniska). Podczas włączania oczywiście [usunięto], nie wyświetla się kompletnie nic i słychać, że dysk pracuje inaczej. Po wciśnięciu Ctr+alt+del w Menedżerze rozruchu systemu widnieje tylko pozycja "Windows 7", nie ma żadnych awaryjnych opcji uruchamiania, jest jeszcze Windows Memory Diagnostic i opcja wciśnięcia F8, po której nic się nie wyświetla.
Po diagnostyce wyskakuje informacja:
Plik: \boot\memtest.exe
Stan: 0xc00000e9
Rozumiem, że [usunięto] komputer, ale czy da się jeszcze coś z nim zrobić? Obiecuję, że nie będę już go okładała pięściami;)

1. Nie podpinaj się pod cudze wątki.
2. Kolejne wulgaryzmy nagrodzę ostrzeżeniem.
broda99

.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Asus Eee Pc 1001PXD - error 0xc00000e9 [wydzielone]
Na 99% poleciał dysk, ale skoro z marszu masz opcję diagnostyki pamięci - to ją wykonaj.
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Moim skromnym zdaniem tu nie ma co robić testu pamięci bo to ewidentnie jest problem z dyskiem jak napisał kolega Broda, można ewentualnie spróbować przy starcie kliknąć kilkukrotnie F8, wybrać tryb awaryjny z wierszem poleceń w którym należy wpisać >> chkdsk /r ( po chkdsk jest spacja) i pozwolić komputerowi zrobić sprawdzanie dysku oraz odzyskać uszkodzone sektory, po wszystkim radzę jak najszybciej na cokolwiek zgrać ważniejsze dane (fotki, muzykę co tam jest dla ciebie ważne) i szukać nowego dysku.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
AtSaper: Dysk: wiadomo. Ale może również pamięć?
Nie chciałem już w nocy kombinować - jeśli system nie wstanie nawet w trybie awaryjnym to trzeba uruchomić kompa z jakiejś płyty / pendrive żeby uruchomić chkdsk lub inny program - a diagnostyka pamięci jest dostępna ad hoc i jednym kliknięciem można było ją uruchomić i zostawić na noc.
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

Biorąc pod uwagę, że koleżanka do tej pory "naprawiała" komputer waleniem pięściami a w zamyśle było spalenie, obawiam się, że niewiele wykona z zalecanych testów ( po drodze pewnie Soniak dostanie szpadlem lub inną deską ).
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Obiecała, że już będzie spokojna....

A generalnie - to wszystko w środku mogło polecieć, ale przetestować możemy tylko te 2 podzespoły (ew. wentylator - na słuch).
Jak podawać logi

Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
0xc00000e9eee pc stan 0xc00000e9error 0xc00000e9jak zresetowac bios eee PC asus 1005PXwindows 7 0xc00000e9 nowy dysk