Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Awaryjny internet od Netii - wina torrenta?

Awaryjny internet od Netii - wina torrenta?
Witam!

Od niedawna korzystam z internetu 2 mb od Netii (router, z laptopem łączę się przez Wifi, nie korzystam z linii TP). Niestety, entuzjazm związany z przeskoczeniem na szybki internet szybko opadł - połączenie co chwila jest przerywane, szczególnie gdy odpalam torrenta i łączę się z trackerem. Pojawia się masa peerów, przez chwilę zasysa plik z pełną szybkością, a tu nagle zapala się czerwona dioda na routerze i wszystko szlag bierze, bo po wznowieniu połączenia pliku już nie chce ściągać... Całą sytuacją jestem bardzo skołowany, bo nie tak wyobrażałem sobie współpracę z NetiąKwaśny

PS Używam Visty (tfu, tfu!), a komputer nie jest zainfekowany żadnymi szkodnikami.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: Awaryjny internet od Netii - wina torrenta?
Dzieje się to tylko podczas ściągania przez torrenta?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Nie tylko, choć najczęściej dzieje się to krótko po odpaleniu torrenta. Z drugiej strony czasami działa on bez problemów przez dłuższy czas, więc możliwe że przyczyny rwania połączenia leży gdzieś indziej, np. w routerze. Nie wiem, pomysły mi się już wyczerpały.
sprawdz w routerze jaką masz moc sygnalu ADSL, SNR Margin, jeśli jest poniżej 15dB to nic dziwnego, zostaje ci tylko zwolnic netie do 1 MB aby zwiekszyć moc i przestanie rwać, sprawa wyglada tak im szysze łacze tym wiekszy spadek mocy sygnału i z tad te zrywania połaczenia, a przy wykorzystaniu maks łacza poprostu zrywa połaczenie z ADSL
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Sprawdziłem w panelu i mam takie wartości: Download SNR Margin 6.4 dB, Upload SNR Margin 8.4 dB. Siłę sygnału mam doskonałą (chodzi o wartość przy ikonce połączenia, prawda?). Zwalnianie Netii jest dla mnie bezcelowe, bo przecież router dostałem od tejże Netii przy podpisywaniu umowy, więc nie rozumiem, dlaczego istnieją takie problemy... Może to kwestia konfiguracji Routera?
Pokombinowałem z ustawieniami BitComet i znalazłem sprawcę całego zamieszania - chodzi o opcję "włącz sieć DHT". Gdy ją zaznaczę, Internet rwie, jeśli ją odznaczę, część torrentów ściąga się znacznie wolniej... Ma ktoś pomysł jak temu zaradzić?
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
gdy ściągam torrent internet przerywa