Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

BIOS - Asrock Z87 Extreme 4

BIOS - Asrock Z87 Extreme 4
Witam,
nie znam się na BIOSIE, a chciałbym trochę poznać
1) W CPU-Z pokazuje, że moja wersja to P2.30, na stronie pokazuje, że są już nowsze, więc czy warto je wgrać ?
2) Od niedawna używam dysku SSD i najdłużej wyświetla się okno BIOS (w którym można naciskać np. F2) - słyszałem, że można ustawić szybsze ładowanie, lecz czy to jest bezpieczne ?
3) Kiedyś trochę zmieniałem w ustawieniach, ale to co wiedziałem, zrobiłem zdjęcia to pokażę jaki mam bios i jednocześnie proszę znających się na rzeczy o sprawdzenie czy dobrze to co tam widać wygląda - zawsze zdjęcia mogę dorzucić
4) Czy RAM mogę mieć w 4 slocie czy lepiej w innym? w 1 raczej mi sie nie zmieści przez wentylator
5) Secure Boot powinno być włączone? - co to daje ?

Podzespoły:
Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho - Black White 140mm
Karta graficzna: MSI GTX 670 Power edition
Zasilacz: OCZ ZT 550W
Dysk: Seagate 1TB-(ST1000DM003), Crucial 550 256GB
RAM: Kingston 8GB(1 kość)-(KHX16C9X3/8)
Monitor: LG LED 24EA53VQ-(24EA53VQ-P)
System operacyjny: Windows 8.1(oryginał)

Pytania najbardziej kieruję do osób, które mają bądź miały kontakt z tą wersją i są wstanie podać mi lokalizację na dane pytanie. Sam boję się naciskać i grzebać specjalnie tam bo jak pisałem wyżej nie ogarniam jeszcze tego i z językiem też nie najlepiej
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: BIOS - Asrock Z87 Extreme 4
(11.09.2014, 19:01)adam1709 napisał(a): Witam,
nie znam się na BIOSIE, a chciałbym trochę poznać
1) W CPU-Z pokazuje, że moja wersja to P2.30, na stronie pokazuje, że są już nowsze, więc czy warto je wgrać ?
2) Od niedawna używam dysku SSD i najdłużej wyświetla się okno BIOS (w którym można naciskać np. F2) - słyszałem, że można ustawić szybsze ładowanie, lecz czy to jest bezpieczne ?
3) Kiedyś trochę zmieniałem w ustawieniach, ale to co wiedziałem, zrobiłem zdjęcia to pokażę jaki mam bios i jednocześnie proszę znających się na rzeczy o sprawdzenie czy dobrze to co tam widać wygląda - zawsze zdjęcia mogę dorzucić
4) Czy RAM mogę mieć w 4 slocie czy lepiej w innym? w 1 raczej mi sie nie zmieści przez wentylator
5) Secure Boot powinno być włączone? - co to daje ?
1. Jeśli wszystko działa poprawnie nie musisz aktualizować BIOSu.
2. Dlaczego miałoby być niebezpieczne? Szczerbol
4. Myślę, że możesz. Wesoły
5. "Secure Boot to jeden z mechanizmów UEFI, dzięki któremu podczas rozruchu komputera (operacja boot) uruchamiane są tylko zaufane programy, opatrzone cyfrowym podpisem. Mechanizm ten został zaprojektowany z myślą o tym, aby do komputera podczas operacji rozruchu nie przedostało się złośliwe oprogramowanie, takie jak bootkit. "
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne