Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Bądź w kontakcie z rodziną i znajomymi. Recenzja "Nokii C5 white" - komentarze.

Bądź w kontakcie z rodziną i znajomymi. Recenzja "Nokii C5 white" - komentarze.
Zapraszam do komentowania: http://forum.pcformat.pl/thread-243926.html

Zdjęcia dodam jutro z samego ranaOczko.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Bądź w kontakcie z rodziną i znajomymi. Recenzja "Nokii C5 white" - komentarze.
Brakuje zdjęć z aparatu - ogromny minus. Co znaczy " Objętość: 56 cm3" ? Po co komuś te dane? Będziesz sobie telefon wypełniał gazem albo wodą? Miejsce produkcji także niepotrzebne.
Cytat:W zestawie znajdziemy:

Standardowo w zestawie powinny się znajdować takie elementy jak:
Jak już piszesz w nagłówku, to zdanie poniżej jest bezsensowne.
Cytat:ogram funkcji
= literówka.

Cytat:Budowa telefonu: Telefon ten został bardzo solidnie wykonany, jednak (wg. opinii wielu użytkowników) nie nadaje się dla osób pracujących na budowie, itp.
Dlaczego się nie nadaje? Ja bym się chciał dowiedzieć np. ... dopisz to w recenzji.

Cytat:Stany faktyczne mogą być nieco zróżnicowane, a wszystko zależy tak naprawdę od częstotliwości użytkowania telefonu.

Zamiast pisać ogólnie, powinieneś to przetestować, ile telefon rzeczywiście wytrzyma..

Cytat:Jeśli jednak standardowe, fabrycznie wgrane dzwonki nam nie przypadną do gustu, zawsze możemy skorzystać z usługi WAP, aby pobrać dzwonek taki, jak nam się podoba, ale – jak już wcześniej wspomniałem – nie jest to zalecane ze względu na koszty, jakie ponosimy łącząc się z usługą WAP.

Dlaczego nie wspominasz o możliwości użycia kabla USB ? Przecież napisałeś na początku, że jest w zestawie...

Ogólnie to nic specjalnego. Recenzja na dostateczny - , i po jaką cholerę bierzesz się za recenzowanie telefonu, który masz 1 dzień ?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Bądź w kontakcie z rodziną i znajomymi. Recenzja "Nokii C5 white" - komentarze.
Niektóre dane to przegięcie - objętość telefonu? Szczerbol Później pełno informacji, które da się wywnioskować ze specyfikacji technicznej telefonu typu: w jakich częstotliwościach działa, wytrzymałość baterii

Przykładowe zdjęcia nie działają. I może nie aparat obsługuje efekty, a dzięki oprogramowaniu jesteśmy w stanie zrobić zdjęcia w sepii, negatyw itd.

"Jest to bardzo zaawansowany telefon, jeśli chodzi o ilość funkcji" - co?! Nie widziałeś jeszcze zaawansowanego telefonu, więc lepiej dopisz, że bardzo zaawansowany, ale wyłącznie dla Ciebie.

Dalej: jakości 640x480? Wydawało mi się, że to rozdzielczość.

"Jednak czas nagrywania zależy od pojemności zastosowanej karty pamięci." - co ma pojemność do prędkości? Raczej klasa karty wpływa na prędkość nagrywania, a i to jest bez znaczenia, bo prędkość jest zawsze ta sama...

"Jeśli funkcja ta jest uaktywniona, podczas nadchodzącego połączenia oprócz numeru i podpisu (np. nazwiska dzwoniącego) jesteśmy również informowani głosowo o tym kto do nas dzwoni – dzięki czemu, jak nie chcemy z kimś rozmawiać, to już nie musimy sięgać po telefon, aby przeczytać na wyświetlaczu kto dzwoni. Lektor zrobi to za nas." - takie cuda były już w Nokii 6280 i wstecz... To nic ciekawego.

"Gwarancja: Do urządzenia producent dołącza kartę gwarancyjną, ważną przez okres dwóch lat." - dodajmy, że 2letnia gwarancja dotyczy jedynie telefonu.

"- dostępny w dwóch odmianach kolorystycznych („grey” i „white”)" - czy to taki plus? Inne telefony mają sporo więcej odmian stylistycznych.

"- obsługa kart pamięci typu „microSD” i „microSDHC” do 16 GB max."- karty MicroSD są wyłącznie do 2GB.

Poza tym - nie napisałeś ani słowa jak telefon działa, jak szybko GPS łapie fixa, ogólnie fatalna recenzja; jak można po kilku dniach testowania urządzenia recenzować go?! Przez to właśnie mamy takie coś co Ty napisałeś - suchą specyfikację + opis jej...
Redaktor Android.com.pl
Były redaktor Windows-Phone.pl
A ja proszę o dopisanie kilku słów o optyce. W przypadku Nokii 3.2Mpx 3.2 Mpx Carl Zeiss nie równe.
Gry java mogłeś pominąć - ten sam model może w ogóle nie mieć preinstalowanych aplikacji.
Ponadto nie napisałeś nic o samej obsłudze telefonu - intuicyjności menu, możliwej konfiguracji i personalizacji ustawień i co najważniejsze o wersji systemu - Symbianów jest dużo. Brakuje jeszcze testu odtwarzacza - jak grają słuchawki, czy oprogramowanie pozwala na wygodne przeglądanie multimediów.

...i czemu to coś dostalo 9/10? Porównaj to z innymi modelami na rynku.

"Atrakcyjna cena w stosunku do możliwości" - za 700zł możesz mieć nówkę Nokię 5800 z dodatkami albo chociażby E52.

PS Zaraz się zdenerwuję i napiszę swoją recenzję. -,-
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Zdjęcia już są (zarówno zestawu, jak i z aparatu wbudowanego w telefon).
Zrobiłem jedno ujęcie w trzech różnych trybach.
Wymazałem "Wyprodukowano" i "Objętość".
Literówka poprawiona.

A resztę będę korygował na bieżąco (wg. zaleceń).
Fajny tekstOczko
A teraz pokaż tą recenzję.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
3 zdjęcia to trochę za mało jak na recenzję. Wyjdź gdzieś na miasto albo w plener i się bardziej postaraj. Zobacz na recenzje telefonów innych użytkowników, w nich aż roi się od zdjęć.
Łatwo ci mówić "wyjdź na miasto/w plener" do człowieka niepełnosprawnego ruchowoWpieniony.
Mogę najwyżej pstryknąć z balkonu jakieś fotki, ale to by trochę naruszało moją prywatność, bo każdy by zobaczył, gdzie mieszkam.
Rodzice nie mogą mi tych fotek porobić, bo oni są jeszcze z czasów komuny - i dla nich takie nowinki techniczne to czarna magia.
A rodzeństwa (brata/siostry) też nie mam, co by mi pomogli.
Ale z czasem (jak np. będę wyjeżdżał gdzieś na kontrolę lekarską) to dorobię kilka fotek i wrzucę.
A tak się składa, że w tym miesiącu czeka mnie jeszcze kontrola u dentystki, więc (może) uda mi się przy okazji coś pstryknąć.
Tak więc proszę wszystkich o odrobinkę cierpliwości, a błędy się z czasem poprawiOczko.
(19.08.2010, 09:54)~Anonim napisał(a): Łatwo ci mówić "wyjdź na miasto/w plener" do człowieka niepełnosprawnego ruchowoWpieniony.
Mogę najwyżej pstryknąć z balkonu jakieś fotki, ale to by trochę naruszało moją prywatność, bo każdy by zobaczył, gdzie mieszkam.
Rodzice nie mogą mi tych fotek porobić, bo oni są jeszcze z czasów komuny - i dla nich takie nowinki techniczne to czarna magia.
A rodzeństwa (brata/siostry) też nie mam, co by mi pomogli.
Ale z czasem (jak np. będę wyjeżdżał gdzieś na kontrolę lekarską) to dorobię kilka fotek i wrzucę.
A tak się składa, że w tym miesiącu czeka mnie jeszcze kontrola u dentystki, więc (może) uda mi się przy okazji coś pstryknąć.
Tak więc proszę wszystkich o odrobinkę cierpliwości, a błędy się z czasem poprawiOczko.

Dlatego pisałem wcześniej, byś nie recenzował telefonu, który masz dopiero 1 dzień...
Gdybyś testował telefon dłużej to na pewno było by Ci łatwiej go recenzować, ale...
Tak jak radzą koledzy wyżej. Przydało by się więcej zdjęć, więc jak kiedyś gdzieś wyruszysz to możesz zrobić.
Trochę mało Twoich spostrzeżeń. W recenzji funkcje telefonu podane przez producenta i suche dane nie są tak ważne, jak Twoje spostrzeżenia.

(18.08.2010, 20:33)~Anonim napisał(a): Telefon ten został bardzo solidnie wykonany ze stali nierdzewnej i elementów plastikowych, jednak (wg. opinii wielu użytkowników) nie nadaje się dla osób pracujących na budowie, itp.
A to pewnie za sprawą tego, iż urządzenie mogło by takiemu budowlańcowi wypaść z kieszeni (np. podczas prac na wysokości) i doznać przy tym jakichś uszkodzeń (np. rozbić się o kamień).
A który telefon nadaje się do pracy na budowie?
Gdyby telefon (obojętnie jaki) spadł na kamień z dużej wysokości to wątpię, że przeżyje. Na pewno ulegnie uszkodzeniu.
Moim zdaniem nie ma sensu tego umieszczać w recenzji, bo większość telefonów nie nadaje się na budowę. I jakby spadł na kamień, poleżał w wapnie, wymieszał się w betoniarce, został przetopiony przy spawaniu, to bardzo wątpliwe, że jeszcze się do czegoś nada.
No może Nokia 3310 (mojego wujka), która spadła na trawę z wysokości 17 metrów i działa do dzisiaj, tylko że części z kolegami szukał po placu chyba godzinę...

(18.08.2010, 20:33)~Anonim napisał(a): PLUSY:
- atrakcyjna cena w stosunku do możliwości
Jak dla mnie to nie jest atrakcyjna cena, bo 700zł to dużo kasy i można mieć za tą cenę moim zdaniem lepszy telefon.
Jak na razie to ja nie kupił bym telefonu za tyle, żadnego.

(18.08.2010, 20:33)~Anonim napisał(a): PLUSY:
- 2-letnia gwarancja
Uważam, że to nie plus, a standard. 2 lata to istne minimum, a gdyby było 3, czy 5 lat, wtedy by był plus.z

Ode mnie to tyle, poza tym recenzja w porządku.
Telefonami się oda jakiegoś czasu nie zajmuje i nie mam się już do czego przyczepić, resztę zostawiam tym co mają obecnie większą styczność ze sprzętem tego typu, niż ja.
Kontakt ze mną - PW.
Z powodu braku czasu Forum odwiedzam tylko w wolnych chwilach.
Programy: Polecane / Nowe / Inne