Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Bądź w kontakcie z rodziną i znajomymi. Recenzja "Nokii C5 white" - komentarze.

RE: Bądź w kontakcie z rodziną i znajomymi. Recenzja "Nokii C5 white" - komentarze.
(21.08.2010, 08:23)~Anonim napisał(a): Wiem, że to może żadne porównanie, ale miałem na myśli, że jest tańszy i bardziej funkcjonalny od "Nokii 7610 Supernova", którą kupiłem 2 lata temu - i za którą zapłaciłem 800 zł.
A teraz mam za prawie 700 zł. super funkcjonalny telefonik.

A co do poprawek, to poprawiam dopiero wtedy, jak mam pewność, że to co piszę, to jest prawda, a nie jakieś brednie wyssane z palca.

1. 700zł? OMG, Nokia E51 ma wszystkie te funkcje i na pewno jest lepsza niż C5. Na dodatek jest o niebo tańsza. Za 700zł mam Samsung Galaxy Spica, z tradycyjnych telefonów to Samsung Innov.
2. Proponuję napisać coś w stylu stosunek cena/jakość i tam dać 5.5/10.
3. Zdjęcia z aparatu wszystkie takie same, jeśli możesz dodać inne to dodaj jakiś widoczek z okna i jakieś makro, np bardzo drobny napis na czymś (tylko nie monitor). Wesoły
4. W galerii nie znalazło się zdjęcie tyłu telefonu, ani porządne zdjęcie frontu. Chcę zobaczyć jak to naprawdę wygląda, bo render na górze recenzji jest mało interesujący.
5. Napisz coś o internecie, wbudowanej przeglądarce, prędkości ładowania stron.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
RE: Bądź w kontakcie z rodziną i znajomymi. Recenzja "Nokii C5 white" - komentarze.
(21.08.2010, 12:37)januszek73 napisał(a): [...]

1. 700zł? OMG, Nokia E51 ma wszystkie te funkcje i na pewno jest lepsza niż C5. Na dodatek jest o niebo tańsza. Za 700zł mam Samsung Galaxy Spica, z tradycyjnych telefonów to Samsung Innov.
2. Proponuję napisać coś w stylu stosunek cena/jakość i tam dać 5.5/10.
3. Zdjęcia z aparatu wszystkie takie same, jeśli możesz dodać inne to dodaj jakiś widoczek z okna i jakieś makro, np bardzo drobny napis na czymś (tylko nie monitor). Wesoły
4. W galerii nie znalazło się zdjęcie tyłu telefonu, ani porządne zdjęcie frontu. Chcę zobaczyć jak to naprawdę wygląda, bo render na górze recenzji jest mało interesujący.
5. Napisz coś o internecie, wbudowanej przeglądarce, prędkości ładowania stron.

ad. 1). Kupiłem ten, bo ten mi się podobał.
Był kiedyś do wygrania w jakimś konkursie "PC - Formatu", ale nie miałem szczęścia, więc musiałem zainwestować i kupić.

ad. 2). To moja recenzja - i ja oceniam, tak jak uważam to za stosowne.

ad. 3). Wrzucę inne próbki za jakiś czas, jak gdzieś się będę wybierał.
Nie będę fotografował widoku z okna, bo każdy mógłby się zorientować gdzie mieszkam - i to w bardzo poważny sposób naruszało by moją prywatność.

ad. 4). Zainteresowanym mogę ewentualnie przesłać lepsze zdjęcia telefonu z każdej strony na PW.

ad. 5). Bez obrazy, ale jak mi zapewnisz (darmowy) roczny zapas doładowań do "Simplusa", to przetestuję Internet.
Nie mam na tyle kasy, żeby bawić się Internetem w telefonie.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ale na to, co ja napisalem wczesniej nie trzeba wydawac pieniedzy, a troche poswiecic czasu...
(21.08.2010, 08:23)~Anonim napisał(a): A co do poprawek, to poprawiam dopiero wtedy, jak mam pewność, że to co piszę, to jest prawda, a nie jakieś brednie wyssane z palca.
Dalej nie rozumiem czemu nie poprawiles tego co nawet ja napisalem. Piszesz, ze nie chcesz bredni w recenzji, a to wlasnie sa brednie do poprawy.
Redaktor Android.com.pl
Były redaktor Windows-Phone.pl
 Przeglądarka: opera
Pisałeś, że m.in. to zdanie jest do poprawki:
Cytat:Gwarancja: Do urządzenia producent dołącza kartę gwarancyjną, ważną przez okres dwóch lat.

Przecież napisałem wyraźnie "do urządzenia", a nie "do zestawu", więc chyba rozumie się samo przez się, że gwarancja obejmuje sam telefon (bez akcesoriów typu: kabel USB, słuchawki, bateria).
Więc nie wiem, co ci akurat w tym zdaniu nie pasi?

Usunąłem także początek zdania z sekcji "W zestawie":
Cytat:Standardowo w zestawie powinny się znajdować takie elementy jak:
Czy to jest jedyna wada w recenzji, którą wymieniłem?
Redaktor Android.com.pl
Były redaktor Windows-Phone.pl
Zapłaciłeś za ten telefon 700zł Szczerbol Bez komentarza. Nie moja kasa, ale raz przepłaciłeś dwa stosunek ceny do jakości/funkcjonalności ogólnie do tego co oferuje telefon jest dramatyczny. Rozumiem telefon może się podobać no, ale bez przesady. Ostatnio rzadko tu zaglądam, bo mam mało czasu, ale wiem, że ubóstwiasz to forum. Tak więc mogłeś się zapytać jaki telefon będzie najlepszy dla Ciebie w tej cenie. Dostałbyś sprzęt 10lat świetlnych przed tą nokią. A nawet jakbyś nie chciał takiego wypasu to przy takich specyfikacjach jak ma ta nokia to inny telefon z bardzo podobnymi parametrami dałby się znaleźć pewnie za 400zł.
Ale ważne, że Tobie się podoba jak sądzę Szczerbol
Gdybyś trochę się pohamował i napisał recenzję po miesiącu użytkowania zapewne nie było by tyle do poprawy. Nie pojmuję po co od razu piszesz recenzję? To się mija z celem... Jeżeli czegoś nie jesteś pewny to po prostu sprawdź to na podstawie innej recenzji lub ogólnodostępnych danych.
Piszę poprawnie po polsku. Niech stracę...Szczerbol
Powerlifting!!! & Kolarstwo!!!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(21.08.2010, 16:34)Hiperwąs napisał(a): [...]
Rozumiem telefon może się podobać no, ale bez przesady. Ostatnio rzadko tu zaglądam, bo mam mało czasu, ale wiem, że ubóstwiasz to forum. Tak więc mogłeś się zapytać jaki telefon będzie najlepszy dla Ciebie w tej cenie. Dostałbyś sprzęt 10lat świetlnych przed tą nokią. A nawet jakbyś nie chciał takiego wypasu to przy takich specyfikacjach jak ma ta nokia to inny telefon z bardzo podobnymi parametrami dałby się znaleźć pewnie za 400zł.
Ale ważne, że Tobie się podoba jak sądzę Szczerbol
[...]

No właśnieWesoły. Kupiłem go dlatego, że mi się podobał.
Pieniądze to nie wszystko.
Jak człowiek o czymś marzy, to w końcu musi dojść do realizacji swojego marzenia, a na marzenia nie ma cenyOczko.

Tak się składa, że przeglądałem inne telefony - i brałem nawet pod uwagę "Nokię X2", ale "C5" mi się bardziej spodobała.
Ale inne telefony - innych marek mi się nie podobały (a już dotykowce, czy QWERTY, to w ogóle...).

Jestem zadowolony i nie żałuję swojego wyboru.
Żałowałem, kiedy kupiłem "Nokię 6085".
Cytat:Na koniec pragnę dodać, że podczas trwania kilku/kilkunastusekundowego połączenia (w celach testowych) z mapą pokazującą moje bieżące położenie odpisano mi z karty SIM 40 gr. Więc wychodzi na to, że GPS nie jest tak całkiem darmowy.

To wyłącz A-GPS
Tu była sygnatura, ale nie ma
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Popieram jacoba przydało by się to w recenzji poprawić.
PoprawiłemOczko. Dopisałem, że można wyłączyć A-GPS - i już kasa nam nie będzie ulatywała z karty SIM.
Programy: Polecane / Nowe / Inne