Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Banowanie za ortografię? [wydzielone]

Shy  Banowanie za ortografię? [wydzielone]
Witam!

Według mnie "Forum PC - Format" jest doskonałe (podobnie jak cała stronka "PC - Format`u"), ale... Jest jedno "ale".
Otóż... Mam drobne zastrzeżenia, co do netykiety (regulaminu) na forum. Dlaczego? Otóż... Z dnia na dzień regulamin się powiększa o kolejne zasady. I to mnie martwi. Bo w końcu przyjdzie taki czas, że Administratorzy wymyślą o jedną regułę za dużo, i nastąpi czas tzw. "forumowego tsunami"Wesoły. Forumowicze się wystraszą i "wymiecie" ich wszystkich. A Admini będą mieli wyrzuty sumienia, że głupimi regułkami typu - "dysleksja" - przepędzili z forum wszystkich forumowiczów, a tym samym, popsuli dobre imię najlepszego pisma komputerowego jakim niewątpliwie jest "PC - Format".

Przecież każdy może być dyslektykiem, czy dysgrafikiem, co wcale nie oznacza, że nie można dać takiej osobie szansy na pisanie na tym forum. A błędy ortograficzno-gramatyczne zawsze można poprawić.

Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
RE: Opinia o forum
No dobrze, nie mam nic przeciwko dyslektykom, ale jak ci się czyta tekst w którym błąd jest na błędzie ?
Aspella też się zainstalować nie chce...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
~Anonim napisał(a):No dobrze, nie mam nic przeciwko dyslektykom, ale jak ci się czyta tekst w którym błąd jest na błędzie ?

O.K, ale przecież za głupią ortografię, czy gramatykę nie można karać banicją (usunięcie z forum). Błedy zawsze można skorygować (poprawić).

Pozdrawiam: Dawid Sz.

P.S. Ale chyba ja nie robię błędów?
Zresztą drobny błędzik to jeszcze nie koniec świata. Jakbyście widzieli jak pisała moja fizyczka z Liceum Ogólnokształcącego - to dopiero raziło w oczy. Kobieta nie wiedziała jak napisać słowo "fosfor".

Pisała: "fosffor", albo "foswor"Wesoły.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
~Anonim napisał(a):wymyślą o jedną regułę za dużo, i nastąpi czas tzw. "forumowego tsunami"Wesoły. Forumowicze się wystraszą i "wymiecie" ich wszystkich. A Admini będą mieli wyrzuty sumienia, że głupimi regułkami typu - "dysleksja" - przepędzili z forum wszystkich forumowiczów

Żeby pouciekali, to najpierw muszą regulamin czytać... Po drugie - nikt nikogo nie zmusza - jeżeli nie dojrzało się do forum to po co utrudniać życie innym?

~Anonim napisał(a):A błędy ortograficzno-gramatyczne zawsze można poprawić.

Chyba nie myślisz, że ktoś będzie latał za dysortografem (dysgrafia to coś zupełnie innego, widać że niezbyt się orientujesz o co chodzi - dysgrafik pisze nieczytelnie... Ale nie klawiaturą - odręcznie) i poprawiał błędy, których on sam nie powinien robić.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
MarkoS napisał(a):
~Anonim napisał(a):wymyślą o jedną regułę za dużo, i nastąpi czas tzw. "forumowego tsunami"Wesoły. Forumowicze się wystraszą i "wymiecie" ich wszystkich. A Admini będą mieli wyrzuty sumienia, że głupimi regułkami typu - "dysleksja" - przepędzili z forum wszystkich forumowiczów

Żeby pouciekali, to najpierw muszą regulamin czytać... Po drugie - nikt nikogo nie zmusza - jeżeli nie dojrzało się do forum to po co utrudniać życie innym?

~Anonim napisał(a):A błędy ortograficzno-gramatyczne zawsze można poprawić.

Chyba nie myślisz, że ktoś będzie latał za dysortografem (dysgrafia to coś zupełnie innego, widać że niezbyt się orientujesz o co chodzi - dysgrafik pisze nieczytelnie... Ale nie klawiaturą - odręcznie) i poprawiał błędy, których on sam nie powinien robić.

Święte słowa, MarkoS... Skoro tacy ludzie wiedzą jak się zarejestrować na forum i pisać, to czemu Regulamin nie jest przez nich czytany ?
Czemu nie chce się poświęcić minuty na zainstalowanie słownika ?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
~Anonim napisał(a):O.K, ale przecież za głupią ortografię, czy gramatykę nie można karać banicją (usunięcie z forum). Błedy zawsze można skorygować (poprawić).
Nikt nie jest banowany za jego problemy z ortografią czy gramatyką, za robienie błędów, za trudności w poprawnym sformułowaniu swoich myśli. Ostrzeżenia, a w konsekwencji i bany, lecą za niepoprawienie wielu swoich błędów po napisaniu wiadomości i przed wysłaniem jej. Logicznym jest, że, jeśli piszemy coś, to później to sprawdzamy, by czegoś co nie przypomina języka polskiego nie wysyłać w świat. Ludzie wymyślili komputery i oprogramowanie do nich, które pomaga w takich czynnościach - internetowe słowniki (np. sjp.pwn.pl i kilka innych tam umieszczonych) oraz auto-sprawdzacze wypowiedzi (w przeglądarkach WWW, w edytorach tekstu).
 System operacyjny: linux_gentoo Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
banowanie za ortografie dyslekcja

Skocz do:

Wybrane wątki (Banowanie za ortografię? [wydzielone])
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błędy i sugestie co do działania forum - cz. 2 HardCore 1460 1204661 28.04.2020 09:13
Ostatni post: januszekm3
  Zmiana Nicku IXerPL 1 6057 02.01.2020 08:04
Ostatni post: januszekm3
  Link w logo Alsenas 1 6296 16.11.2019 01:01
Ostatni post: ptrick
  jak mam to rozumieć adamokonkowski 1 12113 28.02.2019 17:01
Ostatni post: ~Anonim
Shy Prośba do chętnego moderatora - kasacja moich wątków ~Anonim 7 19226 04.03.2018 02:05
Ostatni post: broda99
Question Jak rozszerzyć forum na "Firefoksie"...? "Stylish" już nie działa. ~Anonim 0 19840 13.11.2017 09:33
  Wydanie elektroniczne kubaroo 1 19938 22.10.2017 16:55
Ostatni post: m.konderski
Cool Wakacyjny konkurs PC Format – kolejna edycja! admin 1 17855 05.09.2017 13:11
Ostatni post: admin
Question Jak rozszerzyć forum na "Operze", żeby nie było tych szarych pasów po bokach? ~Anonim 2 23449 15.06.2017 09:05
  Weryfikacja i selekcja prowadzących rekyza 1 22825 28.02.2017 12:16
Ostatni post: Rincewind
  Nadużywanie władzy w prywatnych wojenkach przez moderatorów. Emiel 11 51612 26.02.2017 15:17
Ostatni post: Rincewind
Exclamation Mobilna wersja forum janex19950 41 201500 23.02.2017 09:18
Question ŚWIĄTECZNY KONKURS - podziękowania i propozycje/sugestie na przyszłość. ~Anonim 3 22863 14.02.2017 20:08
Exclamation Jeśli mam stąd odejść/zostać zbanowany, proszę o usunięcie wszelkich śladów po mnie. ~Anonim 1 9505 11.01.2017 12:57
Ostatni post: HardCore
  "Pomocnik PCF" - przyszłość rankingu Bodzio Chomik 26 93416 01.01.2017 12:45
Ostatni post: raxer