Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Bardzo wolna praca laptopa

Bardzo wolna praca laptopa
Hej, chciałbym prosić bardzo o pomoc z moim laptopem. Od jakiegoś czasu bardzo wolno pracuje, polecenia, otwieranie plików, przeglądarki itp wszystko prawie zawsze trwa nawet kilkanaście/kilkadziesiąt sekund, co chwilę jest jakiś "Brak odpowiedzi", dolny pasek się często zawiesza, kółko miele... Gry się przycinają, lagują. Te same, które kilka lat temu przy zakupie laptopa śmigał bez problemu. A wręcz jest gorzej, bo nawet gry sprzed kilkunastu lat jak Diablo 2 potrafią się zawieszać i lagować, mimo śmiesznych wymagań sprzętowych. Nie wiem dlaczego tak się dzieje - laptop był w serwisie. Wymieniono pasty, dysk jest w porządku, ustawienia energii na wysoka wydajność, podłaczony do akumulatora. Minimalna ilość programów na laptopie a i tak strasznie się slimaczy. Nastało to z biegiem lat, nie wiem dlaczego. Czasem pracuje ciut szybciej, a czasem wolniej, też nie wiem od czego to zależy. Laptop ma co prawda 5 lat, ale jego nie da się już używać nawet do przeglądarki czy office'a! Po kliknięciu na edycję posta strona wczytuje się przez 10 sekund, po kliknięciu na przycisk windowsa i przycisk zasilania - reaguje dopiero po 30 sekundach. Czy moglibyście mi jakoś pomóc? Wrzucę logi i screeny jakie trzeba Wesoły

Laptop Acer Aspire V 17 Nitro. Intel I7-6700HQ, 8GB ram, win 10 64x
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Bardzo wolna praca laptopa
Jakie ma temperatury ? Format kiedy robiłeś ? Dysk jaki ? Daj screen z CrystalDiskInfo .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
W "spoczynku" cpu 42 stopnie. Format jakis pol roku temu, chociaz nic nie zmienił.Laptop był w serwisie u producenta i powiedzieli ze wszystko z dyskiem jest ok, ze najprawdopodobniej to wina "zbyt wielu aplikacji ktore przeciazaja laptop" co jest bzdura bo nawet po formacie po zainstalowaniu kilku programow typu przegladarka, odtwarzacz wideo itp juz byly takie same problemy

W grach wystepuje throttling temperatury prawie pod setke, jednak mowia ze to typowe dla laptopa, normalne, rozne testy to potwierdzaja i nie ma w tym nic niewlasciwego...

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
no to jak masz tylko dysk hdd to nie dziwne że to zamula , chyba że to drugi dysk na dane i jeszcze masz ssd ...

a jak 100C procek łapie to czas zmienić mu pastę , chyba ze jest na gwarancji to znowu wysyłaj ...
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Jak ty masz HDD i trothling to jak ci to ma nie mulić ? HDD dzisiaj pod system się nie nadaje a 100 stopni to za dużo samo to że masz trothling o tym świadczy albo masz zasyfione chłodzenie albo ten laptop ma gówniane chłodzenie i właśnie na własnej skórze poznajesz "urok " laptopa gejmingowego " .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
(21.08.2021, 19:48)pieterman09 napisał(a): a jak 100C procek łapie to czas zmienić mu pastę , chyba ze jest na gwarancji to znowu wysyłaj ...

Mój NTT Corrino 605L rocznik 2008 na XP zachowywał się identycznie. Wymieniłem mu pastę, wyczyściłem i przeglądarkę otwiera bardzo szybko, nawet w gierki pokroju ET Wolfenstein można pograć. 100°C zabije CPU bardzo szybko. Nie wiem w jakim serwisie był laptop, ale coś czuję że lipa totalna, chyba że jest tak jak AtMonteCristo mówi i padłeś ofiarą marketingowej gejmingówki.
Phanteks P500A**MSI Z590 Tomahawk WiFi**i7 11700K**NH-D15**DDR4 32GB G. SKILL Trident Z RGB 3600Mhz**Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X White**Creative AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti**Samsung 980 Pro 1TB**Samsung 970 EVO 500GB**ION+2 860W**Gigabyte G27Q 144Hz**W11 Pro**G703/Glorious D**AKKO ACR98**Puretrak Talent
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Attomtom

Takie HP Pawiliony Gaming z I5 9 gen walą 100 stopni i Throtling nawet w testach ludzie pokupowali bo tanie a potem płacz bo muli i gorące że tego się nie da schłodzić serwisy mówią że jest git i odsyłają także bym się wcale nie dziwił choć tego modelu nie znam akurat .

Programy: Polecane / Nowe / Inne