Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Bardzo wolno działający Facebook

Bardzo wolno działający Facebook
Mam stary komputer stacjonarny z Windows XP, RAM 0,99 GB (kiedyś spaliła się jedna kość RAM, a do tego archaicznego modelu nie dało się znaleźć odpowiedniego RAMu), przeglądarki Google Chrome i Firefox w najwyższych wersjach dostępnych dla XP. Używam głównie do przeglądania internetu, szybkością nie powala, ale generalnie strony działają w sposób, który umożliwia swobodne korzystanie. Nie mam większych problemów z YouTube czy innymi stronami bogatymi w multimedia (chociaż jeśli chcę oglądać np. teledysk na YouTube, muszę zamknąć inne zakładki, bo inaczej dźwięk bardzo przerywa). Mam problem tylko z Facebookiem, szczególnie nasilony przy korzystaniu z Google Chrome. Praktycznie nie da się nic zrobić na Facebooku, nawet jak mam pozamykane wszystkie inne strony. Odczytanie powiadomień trwa chyba z pięć minut, nie mówiąc o napisaniu posta. FB działa nie tyle wolniej (co można by zrozumieć biorąc pod uwagę sprzęt), ale w ogóle nie da się z niego normalnie korzystać. Co dziwi, bo z innymi stronami z multimediami i serwisami społecznościowymi nie ma tych problemów na tym wiekowym komputerze. Na Firefoxie działa nieco lepiej, ale i tak często wyskakują wiadomości o niedziałającym skrypcie. 
[Obrazek: aEqqe.gif] 
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Bardzo wolno działający Facebook
Facebook jest oparty na React i Redux, to może generować problemy na starym sprzęcie.

W każdym razie jeśli nie chcesz dokonać wymiany sprzętu, to proponuję dokonać wymiany software. Najlepiej przesiądź się na jakąś mało wymagającą dystrybucję Linuxa z sensownym GUI. Wtedy zniknie problem archaicznego XP, któremu M$ walnie pomaga w odejściu do lamusa.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne