Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Benq GW2265HM Smużenie/Migotanie w grach i nie tylko ! HELP

Benq GW2265HM Smużenie/Migotanie w grach i nie tylko ! HELP
BENQ GW2265HM 21,5" (matryca VA)
Nie wiem czy to jest to "słynne" smużenie czy nie ale wygląda paskudnie, na filmiku tak mocno tego nie widać bo nagrywałem telefonem(sorry za słabą jakość). Podczas kręcenia filmów kręciłem myszką, kamera telefonu była względnie nieruchoma.

Efekt występuje głównie w grach, trochę mniej w filmach, również na slajdach i na tekście podczas przewijania.

Cały problem polega na tym, że wszystkie drobne elementy, głównie
ruchome i znajdujące się troszkę dalej migoczą podczas jakiegokolwiek ruchu kamerą(in-game camera ofc Język). Jak ruszam szybko to jest motion blur i tak tego nie widać ale jak powoli to masakra.

Windows 7 jest aktualny, wszystkie sterowniki też, starsze wersje sterowników nie pomagały, gry też są aktualne.

Wypróbowałem już chyba wszystkie ustawienia w CCC- nic nie pomogło, wszystkie ustawienia w monitorze- też nic.
Zmiana AA, nawet na MSAA x8 nie pomaga, w żadnej grze, także nie jest to kwestia AA. Na starym monitorze(19" matryca TN, D-Sub) tego nie było.

Korzystam z kabla DVI-D-HDMI, inny kabel HDMI nie pomagał, Testowałem również monitor na kablu D-Sub i HDMI na 2 innych kompach(laptopach) i też to samo(aczykolwiek testowałem tylko na pulpicie(1 Part) bo żadne gry na nich nie pójdą)

Dodam jeszcze, że technologia AMA (benq) nie pomaga.
Na OFF obraz jest mniej wyraźny podczas ruchu, trochę bardziej rozmyty ale za to MINIMALNIE mniej migocze w grach, High to tak pośrednio- tego używam, na Premium to obraz jest ostrzejszy podczas ruchu ale za to migocze 2x więcej.

Moje sugestie?
Albo to wina kabla ponieważ obecnie korzystam z kabla bez filtrów- choć podobno co do sygnału cyfrowego to nei ma znaczenia- albo monitor jest do *****.
Jeśli jest on do ***** to pytanie brzmi czy ten monitor tak ma(oby nie!) czy jest zepsuty i trzeba odesłać na gwarancję.
Dodam tylko, że ze względu na kartę graficzną i obudowę nie jestem w stanie podłączyć kabla D-Sub do mojego kompa- a tym samym przetestować GRY na kablu analogowym. Ale na laptopie na pulpicie/stronie www było podobnie mimo, że kabel miał filtry.
Może Z DVI będziei naczej? Niewiem
-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-
Radze oglądać w 720p hd bez powiekszania do full screena
###Part 1: Menedżer zadań Windows, slajdy PDF, drobny tekst na stronie www
http://www.youtube.com/watch?v=Vt22cEWqT...7Xm1rLZnwQ

###Part 2: Assassin's Creed IV- tutaj to jest najbardziej widoczne(na filmiku słabo :\) ale Cała trawa i drzewa która się rusza migocze, nawet z bliska, gdy tylko o milimetr ruszę moją postać. Dziwny jest też efekt na stogu siana, taka jakby nawierzchnia, ruchome elementy, plamki podczas ruchu kamerą(myszką) sprawiają wrażenie osobnej warstwy.
Identyczny efekt uzyskuję w Battlefieldzie 4 na mapie operacja blokada gdy patrzę na lód. Dodatkowa warstwa plamek ruszających się zgodnei z kamerą lub ogólnie jak patrzę na ziemię na którą pada światło.
http://www.youtube.com/watch?v=xWsLvc73_...7Xm1rLZnwQ

###Part 3: Tutaj też najbardziej wkurzające są drzewa, słupy i linie wysokiego napięcia. Jednakże podobnie jak w AC IV ocean w oddali migocze podczas ruchu.
http://www.youtube.com/watch?v=tcI8SrSix...7Xm1rLZnwQ

Prosze o POMOC! Bo jesli ten monitor tak ma to niestety mimo, iż mam go tylko 3 tygodnie będę musiał go sprzedać bo w obecnym stanie wogle się grać nie da, aż mi kur** już we łbie smuży jak tylko widze to w grach.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Benq GW2265HM Smużenie/Migotanie w grach i nie tylko ! HELP
To nie jest normalne smużenie. Monitory z AMVA (i każde inne...) nie zachowują i nie powinny zachowywać się ten sposób.

1. Przywróć ustawienia fabryczne w monitorze.
2. Jeśli przeinstalowywałeś sterowniki, to nie musisz tego robić ponownie.
3. Jeśli masz możliwość podpięcia monitora do innego źródła obrazu - dekodera (HDMI) lub laptopa, sprawdź czy problem pojawi się także i tam *
* zrób to dopiero po zresetowaniu ustawień monitora do ustawień fabrycznych.

Teraz tak - problem był od samego początku czy pojawił się po jakimś czasie, jakimś konkretnym wydarzeniu? Jeśli monitor ma gwarancję, a reset ustawień monitora do ustawień fabrycznych nie pomógł, to sprawa jest prosta - ślij monitor na gwarancję. Tak nie powinien zachowywać się żadna matryca.
[Obrazek: is10.png]
Wielkie dzięki za odpowiedź!

Niestety reset monitora do ustawień fabrycznych nic nie pomógł, przetestowałem jeszcze raz wszystko i sam już nie wiem.
Nagrałem gry i pulpit(m. zadan, pdf, strona www) frapsem i wynik jest dwuznaczny.

Na nagraniu frapsem w ACIV i BF4 to migotanie również jest widoczne co mogło by wskazywać na to, że tak naprawdę karta ten efekt renderuje i to ją trzeba odesłać na gwarancję. Co więcej- widac to też na screenach, aczykolwiek znacznie mniej z racji, że jest to obraz statyczny.
Widać to zarówno na moim kompie jak i na laptopie gdy przeniosłem nagranie.

Ale jest jedno Ale.
To migotanie podczas powolnego przewijania drobnego textu na stronie www, albo ruszanie menedżerem zadań(tam jest dużo kresek) wystepuję na tym monitorze wszędzie, nie zaleznie od komputera i kabla jakim go podłączę. Czyli ten przypadek mówi, że to od monitora.

I teraz tak sobie wymyśliłem, że to co w Windowsie np menedzer i drobny text to jest to typowe smużenie od monitora, a to migotanie w grach bierze się od karty, i albo to z nią jest coś nie tak albo, może jest coś źle docisnięta do złącza PCI-E? Czy złe dociśnięcie może dawać taki efekt czy to raczej obrazu by wogle nie było?

Pytam się, bo równocześnie z wymianą monitora upgradowałem kompa(proc,ram,grafa).
Niestety na domowych laptopach nie jestem w stanie sprawdzić gier, tym bardziej w FHD bo są na to za słabe.
Może trochę kombinuje, ale poprostu wolałbym mieć pewność zanim oddam monitor bo jak znam życie to oddadzą go po 2-3 tygodniach.
Oddaj monitor na gwarancję.
[Obrazek: is10.png]
Tak zrobię, jeszcze raz dzięki za pomoc, mam nadzieję, że to naprawią.
Co do tego migotania w menedżerze to u mnie też występuje, zauważyłem też ze mruga na jednej stronce po bokach gdzie występuje czarne tlo z szarymi poprzecznymi liniami. W zasadzie jedyny dość denerwujący problem w tym monitorze jaki zauważyłem to poziome paski występujące na szarawych scenach/barwach. Co do gier to nie za bardzo pomogę bo na kompie ostatnio gram malo w zasadzie tylko swtor lub raz na jakiś czas rundkę w lola ale niczego nie zauważyłem.
Hymm spróbuj jeszcze usunąć profil icc jeżeli używasz testowałem kilka i niby były ok ale potem zauważyłem, że robi jakieś dziwne ciapki na ekranie Wesoły przy ciemniejszych scenach. Aktualnie nie używam żadnego profilu icc.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Piszę, żeby przestrzec innych przed tym monitorem- on nie jest zepsuty tylko tak ma. NiestetyKwaśny
Dowód? Na uczelni w laboratoriach mamy te monitory, w sumie starsze wersje- GW2255. W grach co prawda ich tam nie testowałem z oczywistych przyczyn Język Ale podczas przewijaniu tekstu zachowują się identycznie- drobne litery wręcz migoczą podczas powolnego przewijania. Testowałem 2 różne stanowiska, więc raczej odpada, że to zbieg okoliczności.

Jednym słowem nie polecam tego monitora. Jeśli ten monitor jest naprawdę dobry w swej cenie to mogę tylko szczerze polecić zwiększenie budżetu każdemu kto będzie chciał takowy kupić.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
monitor benq dziwne migotanie podczas gry w cs goBENQ GW2265HMbenq gw2265hm smużeniegw2265hm do giersmużenie monitora przez kabel hdmismużenie podczas kręcenia