Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biegła znajomość programowania

Biegła znajomość programowania
Witam. Gdy przeglądam czasami oferty pracy programistów. Są wymagania, że "Biegle programuje w C++" i tutaj moje pytanie być może jestem w błędzie. Czy osoba która "biegle programuje" nie zagląda do Manula? Ta osoba zna wszystkie funkcje, czy także wbudowane w dany język metody w programowaniu obiektowym? Pytam bo bardzo mnie to ciekawi czy tylko ja tak mam, że nie uczę się danych funkcji/metod/pętli itd. itd. na pamięć by głowy sobie nie zaprzątać tylko korzystam z manuali ? Moim zdaniem mam taka nauka jest problematyczna, bo te technologie na tyle się zmieniają, że ciężko nadążyć a tym bardziej uczyć się na pamięć. Może jestem w błędzie ale chciałbym abyście Wy przedstawili swoje zdanie na ten tematWesoły
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
RE: Biegła znajomość programowania
Jeżeli raz na miesiąc spojrzysz do manuala to się nic nie stanie, bo nie da się pamiętać wszystkich funkcji non stop. Sam czasem pamiętam trzy pierwsze litery z funkcji, to zaglądam do manuala i tyle. Gorzej, jak musisz tam zaglądać co pięć minut.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Chodzi o to byś płynnie posługiwał się językiem (D'oh!). Nie ważne czy zaglądasz do manuala czy nie, tylko to jak produktywny jesteś. Ja przykładowo non stop mam obok manual do Javy i C++ a w zakładkach linki do opisów bibliotek i dosyć często zaglądam żeby sprawdzić czy istnieje lepszy sposób na rozwiązanie problemu.
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
Właśnie też mi się wydaje, ze nie chodzi o pamiętanie wszystkich funkcji a o sprawne poruszanie po nim i wiedza jak rozwiązać potrzeby klienta
 Przeglądarka: firefox
Weź się za naukę języków wykorzystywanych na urządzeniach mobilnych, będzie coraz większe zapotrzebowanie na takich programistów i bardzo dobra płaca.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Nikt nie oczekuje od programisty by znał wszystkie funkcje i nie korzystał z manuala. Powinien na pamięć znać najczęściej używane narzędzia, a te rzadziej używane umieć dość sprawnie znaleźć i wykorzystać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne