Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Błąd aplikacji 0xc0000005

Błąd aplikacji 0xc0000005
Witam.
Mam problem ze starym komputerem - Windows Vista - chcę go doprowadzić do stanu używalności ze względu na dane w nim zawarte. Na ten moment, tak naprawdę nic nie działa poprawnie, tylko przeglądarka. Przy każdym rozruchu komputera włącza się instalacja plików Windowsa oraz sprawdzanie błędów na dyskach C, D i E... Blokowane jest użycie myszki oraz klawiatury bezprzewodowych (Logitech) i trzeba po 3-5 razy zrestartować kompa aby można było ich używać...

Po zainstalowaniu programu AVG AntiVirus celem sprawdzenia ew. infekcji, nic nie zostało wykryte... potem się program zablokował i pojawia się ciągle komunikat że aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000005)... nie da się teraz tego programu antywirusowego odinstalować...
Błąd aplikacji 0xc0000005 pojawia się przy próbach otwarcia praktycznie każdego programu na komputerze... nie da się uruchomić wiersza polecenia - cmd.exe - poprzez Uruchom przy Starcie... nie da się uruchomić kompa w trybie awaryjnym...

Proszę o pomoc jak wyjść z tego impasu? Zależy mi bardzo aby tego "starocia" doprowadzić do stanu używalności... Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady i podpowiedzi...

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: Błąd aplikacji 0xc0000005
Problemy które opisałeś, sugerują problem z dyskiem twardym, który jest uszkodzony. Aby to sprawdzić, spróbuj dostarczyć screen z darmowego programu CrystalDiskInfo, nie trzeba go nawet instalować. Ocenimy parametry dysku twardego. Jak idą co się też jeszcze zrobić logi z FRST to będzie fajnie, zrób komplet logów z systemu, łącznie z logiem Shortcut. Logi zamieść po kolei na stronie "pastebin.pl" i podaj tu do nich odnośniki. Logi pokażą nam w jakiej kondycji jest system.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Przy próbie uruchomienia programu CrystalDiskInfo wyskakuje info - Błąd aplikacji 0xc0000005

Przy próbie uruchomienia programu FRST nie pojawia się okienko z samym programem FRST, więc nie jestem wstanie uruchomić żadnego skanu...
Oj, grubo, albo z dysku totalna padaka, albo...Ok, odpalić spróbuj komputer w trybie czystego rozruchu i spróbuj zrobić, o co prosiłem.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help...in-windows
Masz może Ubuntu w domu? Czy inny LinuxLiveCD?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
W podanym linku nie opisane jest jak użyć czystego rozruchu w Windows Vista...

Jeśli poprzez msconfig.exe to też po próbie jego uruchomienia nie pojawia się okienko z programem...

Jakiekolwiek próby włączenia jakiekolwiek programu kończą się komunikatem - Błąd aplikacji 0xc0000005...

Niestety ale nie mam żadnego ubuntu w domu...

Znajomy powiedział mi że mam ewidentnie problem z błędami plików systemowych...

Da się jakoś tremu zaradzić czy nie ma już szans?
A skąd się biorą przeważnie błędy plików systemowych? Przeważnie z poważnego uszkodzenia nośnika danych. Co do czystego rozruchu to robisz jak dla Windows 7. Co do Ubuntu to fajnie by było pobrać gdzieś i zrobić startowy Pendrive z systemem, czy płutkę DVD w celu diagnostyki systemu.
Mógłby podać jakieś komendy naprawcze plików do wykonania w systemie, ale puki nie poznamy stanu dysku twardego to mija się to z celem. Może masz w domu inny system ratunkowy ma płytce?
Tak jak pisałem wcześniej nie uruchamia się okienko programowe poprzez msconfig.exe...

Znalazłem w swoich archiwach oryginalną płytkę instalacyjną systemu Windows Vista...

Niestety napęd DVD również nie działa...
Jeśli nic nie działa, to... Musisz gdzieś przygotować płytkę, Penka z Ubuntu, aby uruchomić z niego ten system i sprawdzić dysk. Na 97 % jestem pewny, że to przez niego.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Udało mi się ściągnąć system Windows Vista na pendrive'a ale i tak system się nie uruchamia...
No zaraz...nie o to mi chodziło, system Windows z Pendrive ot tak nie uruchomisz. Mówiłem o Ubuntu. Inny sposób. To wypiąć dysk, podłączyć gdzieś u kolei i sprawdzić jego parametry, czyli co powie. program CrystalDiskInfo. Zrobić screeny okna programu.
Programy: Polecane / Nowe / Inne