Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Blue Screen (ndis.sys) i resetowanie komputera po aktualizacji Avasta.

Blue Screen (ndis.sys) i resetowanie komputera po aktualizacji Avasta.
Nie jestem zbyt zaawansowany technologicznie i proszę o pomoc. Problem pojawił się po aktualizacji antywirusa Avast. Do tej pory było wszystko w porządku. Komputer wg wskazówek programu odpowiedzialnego za pobranie/aktualizację należało uruchomić ponownie i od tej pory za każdym razem po komunikacie "Trwa uruchamianie systemu Windows" pojawia się szybko blue screen (treść na zdjęciu poniżej) z ładującym się "Dumping physical memory to disk", resetuje się i zostaje możliwość odpalenia w trybach awaryjnych. Nie działa z obsługą sieci (też kończy się na reseciei blue screenie). Spróbowałem uruchomić w tym trybie awaryjnym i odinstalować Avasta, ale to nic nie zmieniło.
Próbowałem szukać jakichś rozwiązań wpisując te frazy pod "technical information", ale nie mogłem znaleźć kodów z tymi samymi liczbami, a co do "ndis.sys" aktualizacja systemu/sterowników nie jest możliwa.

Nie wiem jakie dane mogą być pomocne. Mam Windows 7 32-bitwy. Procesor: Pentium® Dual-Core E5400 2,7GHz. RAM: 2 GB. Jak nie napisałem czegoś istotnego co pomogłoby rozwiązać ten problem to dawajcie znać.

[Obrazek: ezk96h.jpg]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Blue Screen (ndis.sys) i resetowanie komputera po aktualizacji Avasta.
Ale na tym zdjęciu to się nic nie da zobaczyć . No chyba że ktoś ma lepszy wzrok niż ja .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
0x8A2BBB02 - ostatni parametr w nawiasie.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Spróbuj zamiast trybu awaryjnego odpalić komputer z tego samego menu jako "Ostatnio dobrze znana konfiguracja".

0x000000D1

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - Jądro procesu użytego przez system do uzyskania dostępu do pamięci stronicowania, miało zbyt niski poziom IRQL. Przyczyną może być błąd sterownika ale także uszkodzenie pamięci lub pliku stronicowania.

Rozwiązanie:
-Uaktualnij sterowniki.
-Sprawdź pamięć RAM programem Memtest86+,[b]opis programu.[/b].
-Wykonaj komendę naprawy plików na dysku w Wierszu Poleceń " chkdsk /F /R ".
-Pokaż dane dysku S.M.A.R.T. z CrystalDiskInfo,pobierz program,uruchom i zrób screen jego okna,pokaż na forum.

To oznacza ten BSOD,Możliwe że to nie AVAST a tylko zbieg okoliczności odkrywający inną awarię.

[Obrazek: 157ln5u.jpg]
Wink  RE: Blue Screen (ndis.sys) i resetowanie komputera po aktualizacji Avasta.
Powinienem pewnie od tego zacząć, ale jak uruchamiam w trybie awaryjnym to mam okno z następującymi szczegółami probelmu:
Kod:
System Windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu.

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: d1
  BCP1: 00000004
  BCP2: 00000002
  BCP3: 00000000
  BCP4: 8A2D2B02
  OS Version: 6_1_7600
  Service Pack: 0_0
  Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\022618-20265-02.dmp
  C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\WER-29031-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt
(26.02.2018, 20:17)MonteCristo napisał(a): Ale na tym zdjęciu to się nic nie da zobaczyć . No chyba że ktoś ma lepszy wzrok niż ja .
No właśnie ciężko jest zrobić zdjęcie jak po sekundzie obraz znika.

(26.02.2018, 21:34)~Anonim napisał(a): 0x8A2BBB02 - ostatni parametr w nawiasie.
Rozumiem, że to jest najważniejszy kod, czy parametr, tak? Tylko ja nie wiem co mam z tym zrobićKwaśny W wyszukiwarce nie ma ani jednej pozycji z takim parametrem.

(26.02.2018, 23:19)Illidan napisał(a): Spróbuj zamiast trybu awaryjnego odpalić komputer z tego samego menu jako "Ostatnio dobrze znana konfiguracja".
Niestety nie mam takiej opcji. 1) Tryb awaryjny/ 2) Tryb awaryjny z obsługą sieci (tu Blue Screen i reset)/ 3) Tryb awaryjny z wierszem polecenia/ 4) Uruchom system normalnie (sytuacja ak w opisie problemu).

Illidan napisał(a):0x000000D1

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL - Jądro procesu użytego przez system do uzyskania dostępu do pamięci stronicowania, miało zbyt niski poziom IRQL. Przyczyną może być błąd sterownika ale także uszkodzenie pamięci lub pliku stronicowania.

Rozwiązanie:
-Uaktualnij sterowniki.
Próbowałem zaktualizować wszystkie podzespoły. Większość było aktualnych, ale w kartach sieciowych oprócz kilku pozycji, które też były aktualne, przy sześciu pozycjach Miniport WAN system nie mógł odnaleźć określonego pliku, a dwie zaktualizowałem pomimo, że "System Windows nie mógł zweryfikować wydawcy tego oprogramowania sterownika". Nadal to samo.
Cytat:-Sprawdź pamięć RAM programem Memtest86+,[b]opis programu.[/b].
Trochę to dla mnie zbyt skomplikowaneOczko Np. należy w BIOS płyty głównej ustawić bootowanie komputera z napędu "CD/DVD" jako pierwszego lub w drugim przypadku jako "USB HD".
Illidan napisał(a):-Wykonaj komendę naprawy plików na dysku w Wierszu Poleceń " chkdsk /F /R ".
Do tej pory nie korzystałem z Wierszu Poleceń. Wiem jak go odaplić, ale możesz mi bardziej łopatologicznie, jak dla ośmiolatka, wypisać co zrobić krok po kroku? Możecie się śmiać :D Ale wpisać od razu "chkdsk" i wcisnąć Enter. Później "F" i Enter, itd.?
Czy może "chkdsk /F /R" łącznie i zatwierdzić Enterem?
Illidan napisał(a):-Pokaż dane dysku S.M.A.R.T. z CrystalDiskInfo,pobierz program,uruchom i zrób screen jego okna,pokaż na forum.
Pobrałem program, ale czym są dane dysku S.M.A.R.T.?
0x8A2BBB02 - to ja coś pomyliłem, spoko. Wesoły
Uaktualnianie sterów - apka Driver Booster. Jak chciałbyś wersję PRO, pisz PW.
Memtest - w BIOSie (wchodzisz do niego od razu po odpaleniu kompa, klawiszem F10, F12) ustawiasz USB lub CD/DVD powyżej dysku twardego/windowsa. Wgrywasz memtesta na pendrakiem np. Rufusem i testujesz RAM.
Wiersz polecenia: klepiesz wszystko i enter.
CrystalDiskInfo: smart to dane o kondycji dysku. Jak odpaliłeś program, to ta tabelka na dole.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Nie musisz korzystać w celu odpalenia z płytki programu z BIOS,wystarczy że skorzystasz z BOOT Menu,to klawisz najprawdopodobniej F12,zresztą pisze na ekranie jak startuje BIOS.
Ostatni parametr...tu raczej nic więcej nie znajdziesz jak już to po tym co podałem,czyli kodzie błędu.
Dane Dysku to po prostu jego parametry określające jego stan techniczny,parametry te z czasem się zmieniają.Dzięki nim możemy zdiagnozować stan dysku twardego.
Co do Memtest to chyba nie jest skomplikowane obraz płytki nagrać na CD czy wrzucić na pendrive?
Co do reszty,masz płytkę z systemem?
Z tego co rozumiem uruchamiasz tryb awaryjny systemu?Czyli zobacz czy masz jakiś punkt przywracania systemu do daty kiedy było ok.
Co do BSOD to trzeba by ekran został wyłączyć auto start systemu po BSOD,czyli:
Właściwości systemu >> Zaawansowane >> Uruchamianie i odzyskiwanie...
http://en.stealthsettings.com/dezactivar...-bsod.html
Jak masz problem ze zrozumieniem przetłumacz sobie stronę w Tłumaczu Google
Dziwne że nie masz wspomnianej opcji o której mówiłem...

[Obrazek: 157ln5u.jpg]
Zrób temu przywracanie systemu. Powinno to przywrócić starą wersję pliku ndis.sys sprzed aktualizacji avasta. Gdyby nie- przywróci się ręcznie z jakiejś kopii, ale póki co, od tego zacznij.

Wejdź też w centrum zabezpieczeń i sprawdź, co pokazuje ono w sekcji "zapora systemu windows". (ndis.sys jest m.in z zaporą powiązany, więc nie widzę powodu by tu dopatrywać się jakiejś grubszej usterki, niż ta spowodowana avastem. W ogóle, jak mówię że avast to oprogramowanie szkodliwe, to nikt mi nie wierzy.)
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Wybaczcie, że dopiero teraz daję znać, ale parę dni temu udało mi się wyprostować sprawę i od tamtej pory nie miałem możliwości korzystania z kompa.
Najpierw spróbowałem tej opcji w Wierszu Poleceń. Zaczęło mi sprawdzać pliki/woluminy i wykazało, że jest OK (gdybym np. nie odinstalował Avasta to by coś mogło wykryć i próbować naprawić?) ale problem nie zniknął. W końcu w trybie awaryjnym wyszukałem opcji "Przywracanie systemu", zasugerowało mi datę sprzed awarii i jest już dobrze.
Także dzięki za poświęcony czas i pomocne porady Piwko2
(03.03.2018, 18:46)Pałownik napisał(a): (gdybym np. nie odinstalował Avasta to by coś mogło wykryć i próbować naprawić?)
Komenda sprawdza stan dysku twardego, spójność plików, naprawia błędy logiczne na partycjach. Obecność avasta nic nam tutaj nie zmienia. Dysk zapewne jest w porządku i nie ma się czym przejmować. To nie on był przyczyną BSODa.
(03.03.2018, 18:46)Pałownik napisał(a): W końcu w trybie awaryjnym wyszukałem opcji "Przywracanie systemu", zasugerowało mi datę sprzed awarii i jest już dobrze.
Mała uwaga - jeśli najbliższym czasie znowu naszłaby Cię ochota instalacji i aktualizacji Avasta, problem może wyniknąć w trybie natychmiastowym. Po prostu w tym momencie wersja sterownika ndis.sys która przez avasta po aktualizacji została zmieniona, na Twoim systemie nie zadziała, przynajmniej do momentu kolejnej aktualizacji. Czy wypuszczono nową aktualizację- nie wiem.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne