Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

BootBlock Award BIOS jak naprawić?

BootBlock Award BIOS jak naprawić?
Witam Wesoły

Parę dni temu po nagłym BSoD wysypał mi się cały komputer. Teraz prosi o dyskietkę z BIOSem. Jak mam ją wykonać? Wrzucić tylko te 3 pliki które pobrałem ze strony producenta na dyskietkę, wrzucić do stacji i to wszystko? Czy sformatować ją pod DOS'a, później na to te pliki i dopiero do stacji? W poradniku http://haxite.org/article/view/301-Napra...ualizacji/ pisze, że trzeba dopisywać jakieś przełączniki do tego pliku .bat. Po prostu otworzyć go notatnikiem i tam to dopisać? Moja płyta to Gigabyte GA-MA74GMT-S2.
PS. Jaką wybrać Rev. na stronie producenta i który BIOS? Najnowszy? Pozdrawiam.
 Przeglądarka: opera
RE: BootBlock Award BIOS jak naprawić?
Płyta ma DualBios więc powinna skorzystać z kopii. Jeśli tak się nie dzieje może to świadczyć o uszkodzeniu płyty głównej. Próbowałeś skorzystać z Q-Flash?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Spróbowałem sposobu z tego poradnika co podałem, jednak po restarcie komputera widzę czarny monitor.
"Aby przeprowadzić próbę naprawy BIOS-u, musisz posiadać BIOS umieszczony na podstawce (nie może on być wlutowany w płytę główną)."
Nie widzę na twojej płycie podstawki.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Ten sposób wykonuje się wtedy, jak jest uszkodzony też BootBlock, z tego tak wyczytałem.
Programy: Polecane / Nowe / Inne