Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Bot do Youtube'a - jakimi narzędziami da się to zrobić (język programowania + framewo

Bot do Youtube'a - jakimi narzędziami da się to zrobić (język programowania + framewo
Na własną potrzebę potrzebowałbym stworzyć program bota do serwisu Youtube. Poza tym nigdy nie zrealizowałem żadnego projektu który wymyśliłem z powodu braku czasu (oprócz małej gierki w C++ + SFML 2d+sieć).

Funkcje programu:
-Dodawanie komentarzy
-Dodawanie "Łapek w Górę i w Dół"
-Subskrybowanie danego użytkownika

Program miałby działać na zasadzie takiej, że ja wprowadzam do pliku.txt nazwy kont Youtube on je wczytuje, następnie jeśli chciałbym dodać komentarze wprowadzam je także do pliku.txt on je wczytuje. Wklejam link z filmikiem zaznaczam poszczególne Checkboxy np.Dodaj komentarze -> klikam na Button i program zaczyna działać.

Chciałbym też napisać taki projekt po prostu jako zapoznanie się z technologiami, bo w tym semestrze (4 semestr) mam odbyć praktyki i chciałbym na wakację dostać pracę na 3/5 etatu jako junior dev.

I tu chciałem Was zapytać czy da się to zrealizować w Javie (jakie konkretnie technologie), bo właśnie chciałbym aplikować jako Java Dev, a wiecie taka nauka z kursów (poza podstawami) nie jest zbytnio dla mnie atrakcyjna, wolę mieć jakiś projekt, który staram się zrealizować korzystając i ucząc się poszczególnych technologii/narzędzi. 
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Bot do Youtube'a - jakimi narzędziami da się to zrobić (język programowania + framewo
W Javie jak najbardziej - zapoznaj się z biblioteką Selenium.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
RE: Bot do Youtube'a - jakimi narzędziami da się to zrobić (język programowania + framewo
AtSzachista

nie wiem czy ten projekt ma sens, tego bota i tak nie potrzebuję, chociaż to pozwoliło by mi się zapoznać z bardziej Webowymi technologiami.

Ogólnie na rozmowie kwalifikacyjnej największą wagę kładzie się na pytania zadawane osobie rekrutowanej? Jak wielki musiałby być projekt, żebym mógł się nim pochwalić i zyskać choćby małego '+' w porównaniu do innych kandydatów. Może sam masz pomysł na jakiś projekt dotykający Web'u na początek, bo ja cały czas myślę i może coś wymyślę:D

Ale w zasadzie to będzie lepsze niż realizowanie jakiś zadań SPOJ'a, które robiłem w pierwszych dwóch semestrach i w liceum, bo to by mnie znów zanudziło. Ja muszę jednak mieć jeden konkretny duży projekt i codziennie spędzać nad czymś nowym powiedzmy 1.5-3h max, bo tak szybko się rozpraszam.
Każda rzecz samodzielnie zrobiona (na pewnym poziomie) jest warta uwagi. Jeśli nie chcesz się bawić z botem, to możesz stworzyć prosty Web Service oparty na REST-cie (albo SOAP-ie), który byłby uruchomiony na Tomcat-cie. I masz kilka technologii za jednym zamachem Wesoły
Możesz też swoją grę przenieść do Javy - w niej również można korzystać z OpenGL (ja kiedyś skorzystałem w tym celu z biblioteki lwjgl).
AtSzachista wiesz tak sobie pomyślałem i wymyśliłem, że ciekawie byłoby napisać serwis podobny do myfitnesspal.com nie wiem czy kiedyś miałeś okazję korzystać, ale rejestruje się tam, użytkownicy tworzą bazę produktów wpisując ich wartość kaloryczną, i gramaturę poszczególnych składników odżywczych, w ten sposób baza się rozrasta, no i każdego dnia użytkownicy mogą wpisywać w poszczególne sekcje (śniadanie, obiad itd.) dany produkt (to jest wybrać z tej listy lub stworzyć własny i dodać go do tej listy), na koniec dnia dostają podsumowanie z różnymi wykresami -> oczywiście nie chciałbym kopiować wyglądu, ani nie wiem zyskać na tym jakkolwiek tylko tak dla siebie dla jednej osoby

ewentualnie przyszło mi jeszcze do głowy, ale to dużo "grubsza sprawa" i raczej jej bym nie podołał, stworzyć 'cs go jackpot' nie wiem czy wiesz o czym mówię o popularnej ostatnimi czasy grze Counter Strike Global : Offensive i ruletce, w której gracze stawiają swoje 'skiny/skórki' poszczególnych broni i ruletka się uruchamia i wygrywa dany gracz. Ale tu już trzeba by było podpiąć API Steama, uwierzytelniać graczy, i to raczej nie dla początkującego.

Ale ogólnie poszukam jeszcze coś dla początkującego albo może coś jeszcze przyjdzie mi do głowy, bo jeśli mam być szczery to ja mam tyle z usługami Web wspólnego, co baletnica z prowadzeniem czołgu.

Jakbyś miał ciekawą literaturę o technologiach, które mi się mogą przydać to z chęcią przyjmę, mogą być anglojęzyczne, bo ja jak dotąd korzystam tylko z kanału na YT "Warsaw YUG" no i oficjalnego tutoriala Oracle -> https://docs.oracle.com/javase/tutorial/

I w najbliższym czasie chciałem też sięgnąć po coś związanego ze Springiem.
No tak - Spring MVC jeszcze jest (jakoś mi wypadł z głowy). Co do literatury to nie mam pomysłu - może koneton tu zajrzy i coś zaproponuje Wesoły
Może ja dorzucę swoje 3 grosze, ja na projekt inżynierski mam stworzyć pewien serwis i wybrałem do tego Springa + Hibernete'a jako backend oraz BootStrapa + jQuery do front endu. Wcześniej nic nie robiłem z stronami internetowymi ale sposób w jaki pracuje się w Sringu od razu strasznie mi się spodobał i sięgnąłem po:

"Spring in Action 4th edition"

Mogę tylko powiedzieć, że w Internecie jest tyle tutorialów dotyczących Springa, że przeczytanie tej książki dało mi tylko mocniejszy wgląd w to jak działa Spring na głębszym poziomie ale wydaje mi się że śmiało nawet można ruszyć bez czytania jakiejś większej ilości płatnej literatury i trzymaj się darmowych Internetowych źródeł. Jedyne na co zwróciłbym uwagę przy Internetowych tutorialach to aby korzystać jak z najnowszych i  w miarę z pewnych stron bo już sam się kilka razy naciąłem na tym, że to co było na stronie tak naprawdę nie działało.

Do obsługi Youtube'a nawet Google posiada swoją własną bibliotekę w Javie, która wiele ułatwia.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne