Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Brak dostępnych połączeń

RE: Brak dostępnych połączeń
Jest lista, ale nie ma tego identyfikatora, a identyfikator sprzętu to TAP0901T
A z tą kartą, żeby ją odinstalować to jutro to zrobię. I czy możesz trochę jaśniej? Po odinstalowaniu obu kart, mam wejść do biosa i co dalej? I te linki rozumiem, że mam zainstalować oba pliki na lapku, przed odinstalowaniem kart czy po?
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Od początku - chodzi o włączenie / ustawienie wszystkiego co dotyczy karty WiFi "od początku". Czyli:
1. Sprawdzenie czy jest włączona w BIOS (pro forma - zapewne jest skoro system, konkretnie Menedżer urządzeń ją widzi). To samo dotyczy LAN (LAN OnBoard albo jakoś podobnie).
2. Czy masz zainstalowany ServicePack1. Jak nie - zainstaluj.
3. Czy masz zainstalowany sterownik Chipset. Jak nie albo nie wiesz - zainstaluj.
4. Chodziło mi o identyfikator karty Wireless (WiFi). Nieznane urządzenie nie ma ID bo de facto to nie jest fizyczne tylko wirtualne urządzenie (TAP-Win32 Virtual Ethernet Adapter).
FYI: W tych laptopach są instalowane 4 rodzaje kart WiFi - bez ID nie dobiorę właściwego sterownika.

Na razie nic więcej nie rób - jutro będziemy walczyć dalej.

---

Edit: Sprawdź na wszelki wypadek czy żaden firewall / inny program nie ma włączonej opcji "Blokuj wszystkie połączenia sieciowe". Generalnie programy nie robią tego przez wyłączanie kart sieciowych, ale może akurat u ciebie jest inaczej...

---

Pisałeś, że włączyłeś kartę LAN. Możesz połączyć się przez kabel? Jak nie - pokaż SS z Panel sterowania > Sieć i Internet > Połączenia sieciowe.
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Mogę się połączyć przez kabel na laptopie.
"Identyfikator sprzętu" tej karty bezprzewodowej to: PCI\VEN_168C&DEV_002B&CC_0280 (to ten najkrótszy)
I co do tych linków to podałeś dwa takie same, do "LAN" i "Chipset"
I teraz właśnie sobie patrzyłem ten Bios, czy karta jest włączona, na forum pisali, że trzeba wejść w "Advanced -> Onboard Devices Configuration -> Onboard NV Lan
i ustawiasz oczywiście [Enabled]"
Problem tkwi w tym, że ja nie mam zakładki o nazwie Onboard Devices Configuration w ogóle heh...
A co do Service Pack 1 to w "informacje o tym komputerze" u mnie jest napisane, że jest ten Service Pack 1, więc nie muszę instalować tego.
Ściągnąłem ten chipset, tylko teraz nwm do końca jak to zainstalować, to trzeba gdzieś wgrać czy jak? Bo setup.exe powoduje zainstalowanie oprogramowania mikroukładu Intel, ale o to chyba nie chodzi...
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Cytat:A co do Service Pack 1 to w "informacje o tym komputerze" u mnie jest napisane, że jest ten Service Pack 1, więc nie muszę instalować tego.
Tak myślałem. Zainstaluj ster. chipset: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Driv...201015.zip . Ster. LAN oczywiście pomiń skoro działa (BTW właściwy sterownik to: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Driv...Z10035.zip - komp nie skopiował linka i wkleiłem to co miał w pamięci; wcześniej widziałem że linki są podobne więc nie zdziwiłem się specjalnie... Oczko ).

Skoro Menedżer widzi kartę - z pewnością jest włączona. Nie ma co grzebać w BIOS (to była jakby część kompleksowej serwisowej procedury, ale w tej sytuacji do pominięcia).

W/g ID karta WiFi to Atheros AR5B195. Ster.: http://download2.dvd-driver.cz/atheros/d...5-whql.zip . Odinstaluj dotychczasowy sterownik, zainstaluj ten (wcześniej chipset) i napisz jaki efekt. Jeśli dalej nic - to wieczorem mogę ci pomóc zdalnie (via TeamViewer).

Jestem jeszcze 45 min - spróbuj się wyrobić i dać znać jaki efekt.
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

Wszystko spoko, ale ja właśnie nwm jak ten chipset do końca zainstalować.
Problem trochę bo ja ide za kilka minut...
Sprawdzę i napiszę wieczorem.
Jak podawać logi

Ale ogólnie to teraz mam:
1. Odinstalować sterownik karty sieciowej (ten zły)
2. Zainstalować ten chipset (tego właśnie nie umiem). Poza tym ja ten chipset to mam zobaczyłem w "Mój komputer" > Menedżer urządzeń > Urządzenia systemowe".
3. I po tym zainstalować ten sterownik, którego nazwę mi podałeś?
Cytat:1. Odinstalować sterownik karty sieciowej (ten zły)
"Ten zły" - nie wiem jaki masz zainstalowany sterownik, wiem jaki powinien być (nie będę 100x wklejał linka).

Pierwsza rzecz do zrobienia: instalacja ster. Chipset.

Cytat:Poza tym ja ten chipset to mam zobaczyłem w "Mój komputer" > Menedżer urządzeń > Urządzenia systemowe".
Tak samo jak kartę Atheros AR5B195. Tylko co z tego?

Tracę cierpliwość: albo stosujesz się do instrukcji | jak nie wychodzi > podajesz wszystkie komunikaty / kody ew. błędów / zachowanie komputera / ... | albo radź sobie sam.

Chodzi mi o to:
Cytat:Zainstalować ten chipset (tego właśnie nie umiem)
Jak podawać logi

No to w takim razie powiedz jak zainstalować ten chipset do którego link mi podałeś. Co do sterownika do karty sieciowej, do którego link podałeś to jest to ten sam sterownik, który ja miałem zainstalowany.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: safari
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
brak dostępnych połączeń wifibrak dostępnych połączeńbrak dostepnych polaczenbrak dostępnych połączeń windows 7windows 8 brak dostępnych połączeńwindows 7 brak dostępnych połączeńbrak dostępnych połączeń windows 7 wifibrak dostepnych polaczen wifiwifi brak dostępnych połączeńbrak dostępnych połączeń windows 8