Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Brak dostępu po publicznym IP (Vectra)

Brak dostępu po publicznym IP (Vectra)
Cześć,

Mam problem z jakimkolwiek dostępem z zewnątrz do swojej sieci po zmianie pakietu internetowego.
Mam mały testowy serwer www ale po zmianie usługi (zwiększenie prędkości netu) nie mogę się do niego dostać, za żadne skarby (po lokalnym adresie 192.168... działa bez problemu).

Jak wygląda sieć (dużo powiedziane).

- dostawca Vectra, stałe łącze,
- modem technicolor - w "trybie" modemu, bo mam wyłączone na nim AP - mam własny router/AP
- router z AP TP-link Archer C20 - i tu serwerek podłączony po ethernet, skonfigurowane forwardowanie portów, oraz obsługa innych urządzeń w domu głównie po wifi

I do tej pory to działało, miałem publiczne IP 178.235... i robiłem co tam chciałem.
Dzisiaj - co ważne, bez ingerencji fizycznej w sieć wiec żaden monter, wymiana modemu czy czegokolwiek - zmienili mi pakiet na wyższą prędkość.

Oczywiście dostałem nowy adres publiczny (a przynajmniej mi się wydaje, że publiczny)  - 95.160.156.126 - przynajmniej taki pokazują wszelkie serwisy do sprawdzania publicznego adresu.
Ale niestety dostępu z zewnątrz nie mam żadnego. Ani do serwera www (tak mam przekierowane 80, 22 i 443 porty) ani nawet nie odpowiada ping pod ten adress.

Lokalnie w tym samym czasie oczywiście wszystko działa. Mogę dostać się na serwer www, strony się otwierają itd.

Oczywiście resetowałem i modem od Vectry i swój router, ale to nic nie dało.
Czy ten adres publiczny z Vectry nie jest do końca taki publiczny, jak miałem wczesniej?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne