Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Brak dźwięku w Windows 10

Exclamation  Brak dźwięku w Windows 10
Witam, mam problem z dzwiękiem w Windows 10. Zaaktualizowałem z win7 do win10 i nie mam dźwięku, gdy najeżdzam myszką na "głośnik" to piszę tak: "Cyfrowe urządzenie audio (S/PDIF): 100%". Proszę o szybką pomoc, nie mam karty dzwiękowej ale zawsze instalowałem soundmaxa a jak widze to na win10 nie ma tej aplikacji. Moja płyta główna to Asus P5VD2-MX! Z góry dziękuję!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Brak dźwięku w Windows 10
Zainstaluj może sterowniki karty dźwiękowej do Windowsa 10, ponieważ w wersji Windowsa 7 posiada inne sterowniki niż 10.

http://www.iobit.com/en/driver-booster.php to jest wersja darmowa, wyszukuje parę sterowników i aktualizuje.

W PC Formacie 12/2015 na płycie też znajduję wersja darmowa, dodatkowo w gazecie na str 46 jest licencja na wersję PRO kod będzie działać przez rok, i ono pomaga wyszukiwać wszystkie najnowsze sterowniki oraz programy np: Directx, Java czy Adobe Flasha Player.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Brak dźwięku w Windows 10
Mam podobny problem! Po przejsciu z W8.1 na W10 mój komputer Acer SW3-1301 zaniemówił. Przy ikonie głosnika, w prawym dolnym rogu pojawił sie znak "x" na czerwonym polu. Po kliknięciu na ikonę głosnika uruchamia się narzędzie naprawy Microsoft. Wykrywa ono problem i każe uruchomic ponowniw komputer. NIC TO NIE POMAGA. W Menadzerze urządzeń nie ma pozycji dotyczącej dzwięku. Zainstalowanie sterownika audio ze strowny producenta dla tego komputera nie rozwiązuje kłopotu. Dalsze poszukiwanie rozwiązania pokazało komunitat "BRAK URZĄDZENIA" LUB "URZĄDZENIE NIEZNANE" z TEGO WYNIKA ŻE NIE JEST TO WINA BRAKU STEROWNIKA. Na razie doszedłem do ściany i nie wiem co dalej. Może ktoś poradzi?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne