Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Brak możliwości założenia internetu na linii TP - czy jest to możliwe?

RE: Brak możliwości założenia internetu na linii TP - czy jest to możliwe?
Moj dostawca oferuje 20 mb na sek a ja mamtylko 3,8 mb Nie mam co narzekac ale fajnie by bylo miec 2mb w momecie pobierania. Ciekawe jak daleko ja jestem od centrali ze oni nie slysza mojego wołaniaOczko
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(30.12.2009, 17:50)~Anonim napisał(a):
(30.12.2009, 15:42)fishu1 napisał(a): no nie wiem centrala jest z 8km ode mnie

To za daleko. Max odległość to 5,5km (ograniczenia ADSL)

Mój kolega ma neo 640kb i mieszka z 15km od centrali i u niego założyli na DSL. A u mnie nie mogą założyć chociasz 512?
Sprzedam RAZR PW
 Przeglądarka: opera
TP S.A po prostu nie opłaca się inwestować w nową infrastrukturę. TP założy nową linię a firmy które nie dołożyły ani grosza do jej budowy mają prawo z niej korzystać. Kto normalny ładowałby kasę na korzyść innych?Oczko
Człowiek uczy się całe życie i .......................głupi umiera.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Jak jeszcze nie miałem neta to Tp mówiło że stara linia czy coś, i pytać w przyszłości (teraz mam radiówe minęło kilka dobrych lat ale dalej sie nie da) Kiedyś jeszcze mi puścili tekst że przyjadą i oblukają czy się da - potem powiedzieli że im braknie kabla , co kolwiek to mialo znaczyć, tak się skończyło z tp ;]
Na szczęście Sferia i spółka uruchamia powolutku szerokopasmowy net radiowo. W ciągu kilku lat mają pokryć całą Polskę. Szczerze IM dopinguję. Ciekawe co wtedy zrobią "operatorzy" pokroju Netii i innych pomniejszych którzy praktycznie wcale nie inwestują w infrastrukturę naziemną. Myślę, że TePSA jakoś sobie da radę, ale "maluszki" niestety już nie.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Miałem z TP podobną sytuację, ale u mnie nie chcieli nawet kabla do telefonu pociągnąć. Dali mi jakiś zestaw bezprzewodowy(takie dwa połączone urządzenia(jedno z nich miało antenkę), do których z kolei podłączało się zwykły telefon). Kazali to też wyłączać w czasie burzy. Teraz mam radiówkę i nie narzekam.
(03.01.2010, 16:14)rafal-zok napisał(a): TP S.A po prostu nie opłaca się inwestować w nową infrastrukturę. TP założy nową linię a firmy które nie dołożyły ani grosza do jej budowy mają prawo z niej korzystać. Kto normalny ładowałby kasę na korzyść innych?Oczko

inni operatorzy od TP dzierżawią łącze i nie martw się - TP na tym nieźle wychodzi.

Co do itnernetu radiowego - nigdy, przynajmniej na dzisiejsze standardy nie jest w stanie przebić internetu dsl/adsl.

Rozbudowa infrastruktury TP i tak czeka - jeśli nie, operatorzy telewizji kablowych zrobią z nią porządek (ciągle poszerzają swój obszar). Poza tym TP w najbliższym czasie będzie musiała zastosować światłowody skoro chce udostępnić net o przepustowości 100Mbps lub większej. I nie ma bata, miedziaki takiej prędkości nie obsłużą.

Co do twojej sprawy - oczywiście, że jest możliwość. Nie wiem jaką dokładnie max prędkość dl byś osiągnął, ale strzelam w 512kb-1Mbps. Dlaczego tego nie zrobią? Proste - nie opłaca im się to.
Cytat:potem powiedzieli że im braknie kabla

Z centrali do routera może być xxxx m kabla. Później sygnał wymaga odnowienia a to wymaga postawienia dodatkowej centralki lub bramy (podobnie jak z siecią LAN - pojedynczy kabel może mieć max 100m długości, później musi być postawiony router/acess point/brama która odnowi sygnał by był w stanie "dolecieć" do 2giego kompa.
[Obrazek: 27535.png]
[Obrazek: 29838.gif]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
TP robi inwestycje, a i owszem. Netia także, kablówki też. Jest tylko jeden problem, wszyscy rozwijają infrastrukturę w .............. dużych miastach. Na wsi i tak króluje TP. Co powiesz na taki numer, położone dwie gigantycznej grubości linie światłowodowe przez kilka wiosek (przekrój jednego kabla światłowodu tak coś ok 10 cm). Tyle, że TP nie opłaca się robić przyłączy i oddawać możliwości świadczenia usług konkurencji (doskonale ich rozumiem). Leży to już w ziemi prawie dwa lata. A na temat opłacalności udostępniania łączy przez TP konkurencji co jakiś czas słychać w mediach. UOKIK też ma z tego powodu co robić. Wesoły

Napisz im że chcesz DSLa , jest droższy więc może będzie im się opłaćać.
Masz pytanie albo problem z komputerem, internetem i nie dostałeś odpowiedzi ? Daj znać na GG:4625367, zajmę się Twoim problemem. Jeśli będzie skomplikowany to możemy się umówić na zdalną albo osobistą naprawę płatną.
Ja mam Neo 1Mb/s. Ale jestem nielicznym wyjątkiem. W okolicy wszyscy mają telefony z TP .......radiowe Wesoły. Jest też alternatywny dostęp do netu, także radiowy. Myślę, że kilkuset klientów by mieli, pewnie na cały pakiet, łącznie z tv. Tylko, że po upływie pierwszej umowy sporo klientów przeszłoby do konkurencji. Szkoda, że nie przeszdł projekt podziału TP na wzór PKP. Odzielnie obsługa infrastruktury i oddzielnie obsługa klientów i równe koszty dla wsystkich operatorów.

Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
założenie nowej linii tptp założenie liniitp nie chce załozyc liniitelekomunikacja odmawia założenia internetuorange odmawia zalozenia liniiniemoznosc zalozenia internetu przez telekomunikacjeneostrada nie ma mozliwosci utworzenia liniijak założyć linię tpjak sprawdzić możliwości linii tpbrak linii tp przy ulicy