Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Brak płynności podczas odtwarzania filmów DVD

Brak płynności podczas odtwarzania filmów DVD
Posiadam film DVD Garaż #3. Chcę go odtworzyć, ale podczas odtwarzania nie chodzi on płynnie. Powtarzają się retoryczne przeskoki - tak pięcioklatkowe. Zwykłe filmy odtwarzają się bardzo dobrze, kodeki mam zainstalowane (K-Lite). Próbowałem odtwarzać w Windows Media Player, Media Player Classic oraz Power DVD - za każdym razem tak samo. Kiedyś film odtwarzał się dobrze, teraz ostatnio coś się z nim dzieje.
Mieszkasz w okolicach Pieszcza (Sławno - Słupsk)? Zagadaj do mnie na PW!
Piszę poprawnie po polsku
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Brak płynności podczas odtwarzania filmów DVD
Wyłącz niepotrzebne programy działające w tle, np. skanowanie antywirusowe, p2p itp.
Hmmmmm...
Może płytka jest zarysowana?
Pozdrawiam, cube!
[Obrazek: hjln299024443d.gif] Piszę poprawnie po polsku.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Wszystkie programy wyłączyłem i to samo.

Płytka porysowana jet troszkę, ale wcześniej też była i film chodził normalnie.

Zauważyłem przy okazji, że w pewnych momentach słychać taki zgrzyt kiedy wczytuje ten film z płyty. Dzieje się tak również na innych płytach i DVD i CD. Dodam, że napęd ma pół roku i jest to nagrywarka DVD/CD.

Myślę, że jest to wina napędu, bo kiedyś jak ustawiłem prędkość nagrywania 8x, to mi tyle wyciągało. Teraz jak nagrywałem ostatnio dwie płytki prędkość nie dochodziła nawet do 4x.
może być wina napędu ale jeśli nie to pobierz sobie darmowy program: mplayer działa bez zarzutu, odtwarza bardzo dobrze też miałem film który miał opóźnione reakcje Wesoły i w mplayerze bez problemu sie odtwarzał Wesoły
miałem taki problem w laptomie . problemem byo zbyt mało ramu i czasmi obraz wyprzedzał dźwiek gdzieś o 5 min i obraz mi sie siał i strasznie wieszał kompa dodałem 256 ramu - teraz działa elegandzko thx pozdr
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Ja w swoim kompie mam 512 MB RAM. Jak już pisałem - dźwięk akurat idzie razem z obrazek, tylko są takie co chwilowe przeskoki.
Witam

Może powinieneś przeprowadzić jakąś defragmentację lub jakąś inną metodą zoptymalizować swój komputer.Ja mogę polecić program PC MEDIK możesz ściągnąć go z tej strony http://www.programosy.pl/program,pcmedik.html
Możesz spróbować jeszcze dwie metody.
1.Zmienić rozdzielczość ekranu na mniejszą.
2.(Ta metoda może być trochę monotonna)
Sprawdź w swoim komputerze ile masz jakichś programów,które używasz raz na jakiś czas.Możesz nagrać na płytkę (CD czy DVD-obojętnie której użyjesz) katalogi w których są zainstalowane te nieużywane często programy.Musisz nagrać dane multisesą.Następnie spradź czy są one nagrane (w oknie eksploratora) a następnie odinstalować programy z komputera.W ten sposób w nieznacznym lub w znacznym stopniu przyspieszysz swój komputer.Sam skorzystałem z tej metody i wszystko działa.

Pozdrawiam
OK, już sobie z problemem poradziłem. Chodzi o to, że film chodził płynnie przed instalacją K-Lite Codec Pack Full, a już po instalacji nie. Korzystałem z Windows Media Player. Pomyślałem trochę i zainstalowałem sobie PowerDVD. FIlm śmiga bez problemu.

Temat do zamknięcia.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dvd brak plynnosci