Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Brak synchronizacji adsl na routerze tp-link td-w8951nb

Brak synchronizacji adsl na routerze tp-link td-w8951nb
Witam,

żeby niczego nie pominąć, opiszę sprawę od samego początku.

Mam na wiosce internet od orange (kiedyś tp), czyli słynną neostradę. Płynie ona sobie do mnie kablem telefonicznym. Od dłuższego czasu miałem ją podpiętą do jakiegoś routera obsługującego adsl, wszystko działało ładnie, ale niestety takie mamy lato, że po pewnej burzy internet działać przestał. Technik od orange po przyjechaniu na miejsce stwierdził, że z internetem wszystko jest ogólnie ok, tylko następnym razem mam odłączyć router przed burzą, bo ten się spalił i mogę go wyrzucić do kosza.

Jako, że routera tego nie dostałem od orange (jedyny sprzęt jaki mi dostarczyli lata temu to taki mały szary modemik sagem fAtst 800), to nie przysługiwała mi wymiana spalonego sprzętu na nowy. Tak więc pogrzebałem w szufladach i znalazłem ten stary wspomniany wcześniej modem. Podłączyłem go do komputera, o dziwo udało mi się go zainstalować na windowsie 7 za pomocą sterowników od visty i poszło. No ale takie mamy czasy, że w domu przydałoby się wi-fi, więc poszukałem na allegro jakiegoś taniego routera do neostrady i znalazłem to http://allegro.pl/router-tp-link-td-w8951nb-150mbps-adsl-i6359188092.html 36 złotych, myślę, nie zbiednieję. 

Dzisiaj kurier przyniósł mi tenże router, odłączyłem modem sagem fAtst, podłączyłem tp-linka, zresetowałem go na wszelki wypadek do ustawień fabrycznych, włączyłem quick setup, wpisałem wszystko jak na screenach:

[Obrazek: 1PNG_apnhsep.png]

[Obrazek: 2PNG_apnhseh.png]

[Obrazek: 3PNG_apnhser.png]

[Obrazek: 4PNG_apnhsex.png]

Jednak na routerze wciąż jest brak synchronizacji. 

[Obrazek: 7PNG_apnhsqh.png]

[Obrazek: 5PNG_apnhsqq.png]

[Obrazek: 6PNG_apnhssx.png]

W ADSL Type mam do wyboru ANNEX B lub ANNEX J, domyślnie było ustawione na B, próbowałem też J ale nic to nie zmieniło.

Nie wiem już co tu wymyślić, może ktoś z Was będzie miał jakieś pomysły/sugestie, w każdym razie proszę was o pomoc.
Nie to piękne co piękne, ale co się komu podoba.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Brak synchronizacji adsl na routerze tp-link td-w8951nb
To nie wina routera tylko po prostu z linii nie przechodzi sygnał. Pomimo, że brakuje konfiguracji test synchronizacji powinien być z powodzeniem.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Z linii przechodzi sygnał na ten stary modem sagem fAtst, więc dlaczego nie przechodzi na router?
Akurat z tymi routerami miałem doświadczenie i kupiłeś gorszy niż miałeś. A na tym drugim modemie masz synchronizację?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Na jakim drugim? Mam tylko ten stary sagem fast od neostrady, na nim synchronizacja jest. Ten poprzedni wyrzuciłem, bo technik z orange stwierdził, że jest uszkodzony po burzy. Kupiłem najtańszy jaki znalazłemOczko

Atedit
Kwestia jest jeszcze taka, że nie wiem co teraz robić. Do orange dodzwonić się niestety nie da, wczoraj próbowałem chyba z godzinę, ale przez pogodę jest teraz dużo awarii i chyba nie wyrabiają. Zresztą nawet jeśli bym do nich zadzwonił, to najwyżej wysłaliby technika, który by znowu stwierdził że wszystko jest ok i pewnie musiałbym mu jeszcze zapłacić 30zł za wezwanie bez powodu. Z drugiej strony mam obawy, że jak kupię kolejny router to znowu nie będzie synchronizacji i kolejna kasa pójdzie w błoto. Myślałem nawet nad tym, czy nie kupiłem na allegro po prostu uszkodzonego routera ale to by był trochę dziwny zbieg okoliczności, żeby wysiadła mi synchronizacja w jednym i kolejny, który bym kupił miałby mieć to samo uszkodzenie. Niestety nie mam gdzie sprawdzić tego nowego routera, czy na 100% jest w porządku i sam już nie wiem co robić. Linia wydaje się ok, kiedy podnoszę słuchawkę telefonu to sygnał wydaje się normalny, żadnych trzasków czy czegoś takiego.
Według mnie to wina routera. Skoro na sagemie masz synchronizację to znaczy, że linia jest prawidłowa. Pożycz od kogoś router i podstaw go. Jeśli ten również synchronizację to tamtego TP-linka reklamuj.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne