Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

[C++] Szukanie danych

[C++] Szukanie danych
Witam,
mam plik, w którym są jakieś dane, program w którym użytkownik przypisuje coś do string'u i właśnie nie wiem co zrobić, aby program przeszukał dany plik i sprawdził czy znajduje się w nim to, co przypisywane jest do string'u. Słyszałem coś o find, ale google i search na forum mi niepomogło... :D
[Obrazek: 9989.jpg]
Nowy hit przemysłu gier: http://yfrog.com/16hitvqj
#define private public //beware, classes, I'm coming! LOL
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: [C++] Szukanie danych
Otwierasz plik, czytasz blok danych, sprawdzasz, czy to, co potrzebujesz znalazło się w tym bloku, jeśli tak, to masz, jeśli nie, to czytasz kolejny blok. Nie wiem, jak wygląda dokładnie struktura pliku, czy może czytać po liniach, czy po blokach itd. Natomiast jeśli blokami, to może być taki problem, że część danych będzie przy końcu bloku n, a druga część na początku bloku n+1 (kolejnego) - wtedy też trzeba jakoś sobie poradzić.
Za mało informacji, by więcej konkretów napisać.
Czytasz dane do stringa, albo do tablicy char (zależnie, czy użyjesz strumieni, czy funkcji bardziej typowych dla C), które przerabiasz na string. Teraz to już pikuś, bo klasa string posiada właśnie metody wyszukujące w tekście.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
wyszukiwanie danych w pliku c++znajdowanie danych w pliku c++