Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

CPU workstation, monitory, stanowisko [25k]

CPU workstation, monitory, stanowisko [25k]
Witam.

Dostałem 25k od prezesa na refresh stanowiska i komputer odpowiednio sprofilowany pod moje zadania.
W 25k chcę upchnąć sam komputer [1], ekrany [2], biurko, krzesło, słuchawki i nowa klawe i myche [3].
Post podzieliłem na paragrafy, bo może ktoś chce się udzielić tylko w jednym.

[1] KOMPUTER

14k. (A raczej 10k i 5950X).
Moc + cisza. Cena i wygląd rzecz drugorzędna.
Odpalam virtualne maszyny, na nich odpalam procesy nawalające dodatkowo wątkami. Męczę strasznie CPU, wykorzystuję prawie 30GB ramu.

CPU: Za jakieś 4k kupiłem 5950X.
COOLER: Ja jestem bardziej za powietrzem, ale jak AIO lepsze, też zamontuję. Pewnie NH-D15, albo Liquid Freezer II 420.
RAM: Chciałbym tam z 64GB ram minimum. Coś słuchałem o dual rankach i ustawieniach 1:1:1 dla nowych Ryzenów. Jak to ważne przy wyborze kostek?
DYSKI: Chciałbym dwa m2 nvme, jeden na linucha, drugi na windę, takie min 1TB (mam dwa dyski hdd 16tb na archiwum i 4 sdd 2tb na dane operacyjne)
GPU: Mamy gdzieś gtx980, to sprawdzę jak z jej kulturą pracy i najwyżej pastę zmienię
MOBO: Z mocarną sekcja VRM. Sloty na wszystkie dyski.
PSU: Nie oszczedzamy. Modularne. Może być z zapasem. Mile widziane pasywne chłodzenie przy braku obciązenia.
OBUDOWA: Form factor mnie nie przeraża całkiem. W domu miałem kiedyś hafX-a. Ogarnę. Co nie znaczy, że od razu musimy iść w full tower. Może coś bez wiatraków w Stocku i dokupimy jakieś dmuchanie noctua?

[2]
Przeznaczam 5k.
Dwa ekrany. 4k, 32 cale, high refresh.
Patrzę na to całymi dniami.
Monitor to mi się marzy oledowy, ale nie wiem, czy to już teraz możliwe w ogóle.Oczko

[3]
Wyszło około 6k.
Biurko mi zrobią na miarę na zamówienie, za 2.2k.
Na takim fotelu: maxnomic titanus xl siedziałem u brata. To jest mój pick na razie. Niby to gaming chair, ale rozmiar tego potwora jest niesamowity. Z chęcią kupiłbym sobie jakieś full ergonomiczne krzesło. Tylko ja jestem kawał chłopa. 202 cm wzrostu, 135 kg wagi, mam niesamowicie szerokie barki. To będzie kolejne 2.5k.
Microsoft Sculpt zestaw za 0.5k i jakieś duże słuchawki typu logitech lightspeed pro x za 0.8k.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: CPU workstation, monitory, stanowisko [25k]
Aio to głupi pomysł, słusznie szukasz powietrznego a lepszego od d15 nie znajdziesz ;7
Mobo może x570 aorus pro lub strix e ewentualnie MSI unity ... Zobacz sobie film hardware unboxed bo niedawno wydali w temacie płyt am4
Psu seasonic seria prime jak ma być pod topowy sprzęt , ewentualnie focus niższa seria bo dalej dobre zasilacze .
Obudowa może meshify 2 od fractal ? Porządnie wykonana i przewiewna i dość sporawa acz do film rower jescze daleko i chyba większej nie ma już sensu

Ram do ryzena jak najszybszy, ale kośći 16gb większość to dual rank i 4 takie ustawić różnie może być jak chodzi o taktowanie ..a. Dla ryzena im większe tym lepiej acz ponad 3600mhz już 1:1:1 bardzo mało prawdopodobne bo szyna infinite fabric trudno na tyle ustawić, zwykle przestaje być stabilne lub samodzielnie bios na 1:2 przestawia
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Update!

Składanie kompa w obecnych czasach, to totalna mordęga, pomimo tego, że nie szukam GPU wcale.
Jeszcze jak starasz się za dużo nie przepłacić, to już w ogóle.
Ale jest progress.

Mam:
CPU: 5950X
Cooler: D-15
RAM: G.SKILL Ripjaws DDR4 64GB 2x32GB 4000MHz CL18 1.4V
DYSKI: mam wszystko co chciałem, wszystkie 8
GPU: stara gtx980
PSU: wziąłem ten Prime Platinum, do takiej maszyny nie bedę na zasilaczu oszczędzać

Leci:
CASE: corsair 5000D airflow

Wybieram:
Wiatraki - chcę w 5000D usunąć stocki, zrobić 3 120 intake z przodu, 1 120 exhaust z tyłu, jedna 140 intake top-front, jedna 140 exhaust top-back (pamiętam, że taki komin u góry in-out robił cuda dla i7-2600k w hafX)
Zajrzałem w oferte takiej brzoskwini i 120 noctuy jest kilka róznych i w odrobine innych cenach. Ktoś wie na co zwracać uwagę?
MOBO - jeszcze nie zdecydowałem, ale przymierzam się do Strix X570. Muszę tylko poszukać i się upewnić, czy jak tam jest 8 sata na dyski i 2 m2, czy aby na pewno mozna wszystko jednocześnie spopulować.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
NH D15 najlepiej bierz w wersji CHROMAX. Pasta jest z coolerem.
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Owszem, składać dziś to mordenka .
Chcesz noctua to a12x25 są ich najlepszym modelem , wersji 140mm aktualnie nie ma . alternatywnie eneloopy B12/b14 rewelacjaOczko

Górę ja bym sugerował raczej dać oba na wylot ale jak tam uważasz , może masz rację , polecam spróbować i porównać obie konfiguracjęOczko

Dokładnie , tyle wydajesz to weź wersję chromax, czarna i dużo ładniejszaOczko
Nie pomagam.
Dzieki za sugestie. Jeszcze jedna kwestia. Liquid metal. Warto sie w to bawic? Czy dobra pasta wystarczy?
Nie warto, zbyt ryzykowne bo przewodzi prąd + może zniszczyć podstawę chłodzenia w niektórych wypadkach .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne