Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Canon DM-MV 300 - Pytania

Cool  Canon DM-MV 300 - Pytania
Witam wszystkich,
Nabylem kamere Canon DM-MV 300 na szwedzkim targu i w zwiazku ze zblizajacymi sie wakacjami chce sie nia pobawic. Kamera nie ma wejscia USB za to ma jakas kasete ( nie znam sie na tych sprzetach ). Moje pytanie czy moge z tej kasety przegrac film w jakis sposob na komputer? I gdzie sie taka kasete odtwarza. Posiadam chyba wszystkie akcesoria ( Kabel do TV, Pilota, Ladowarke, Baterie, Kasete )

Tutaj sa zdjecia (4):
http://www.speedyshare.com/files/2915908...MMV300.rar

Przepraszam, ale jestem na laptopie i nie moge pisac polskich znakow.

Z gory dziekuje za pomoc.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Canon DM-MV 300 - Pytania
Jest to kamera miniDV. Mało jest o niej informacji, bo jest to bardzo stary model. Około 10 lat. Ja używałem Canona MV-700, który był sporo nowszy, a też już ze dwa lata go nie używam Wesoły
Bardzo dobrze, że nie ma wyjścia USB, bo w tym formacie to wyjście (nawet jak jest), tylko by przeszkadzało. Kamera jest na kasety miniDV. Kupisz je praktycznie wszędzie. Cena około 10zł. Lepiej kupić więcej, i nagrywać w formacie Single Play,. niż w Long Play (ten drugi znacznie obniża jakość nagrania, a zysk na czasie nagrania jest niewielki). Co do przegrania na komputer - kamera ma wyjście FireWire, inaczej oznaczone, jako DV OUT, i-Link, lub IEEE1394.

http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire

I właśnie to wyjście służy do zgrywania na komputer. Jest ono o wiele szybsze od USB. Żeby zgrać materiał na komputer, musisz mieć w komputerze wejście FireWire. Są dwa rodzaje takich złączy. W kamerze masz złącze 4-ro stykowe. DO komputera dokupisz 6-cio stykowe. Ale nie martw się. One są kompatybilne, i są odpowiednie kable. Nie jest to drogi zakup. Na przykład tutaj:

http://allegro.pl/karta-pci-dv-3-1-firew...14791.html

masz komplet: karta FierWire pod slot PCI + kabel + prosty program do montażu wideo, a wszystko za 20zł. Ale śpiesz się, bo zostało kilka godzin do końca aukcji Wesoły
Zresztą takich aukcji zawsze jest kilka:

http://allegro.pl/karta-pci-dv-3-1-firew...39981.html

http://allegro.pl/karta-pci-dv-3-1-firew...88686.html - tu jest 6 dni do końca.

Kupując ten zestaw, nie potrzebujesz nic więcej. Masz tu złącze, kabel i prosty program. Do bardziej zaawansowanej pracy potrzebny będzie bardziej zaawansowany program. Ale to już sprawa na później. Jak kupisz taki zestawik, i nie będziesz mógł sobie poradzić, to pytaj u nas na forum.
Aha. Po podłączeniu kamery tym sposobem do komputera odpalasz program do montażu, i z poziomu tego programu sterujesz kamerą z komputera - myszką na ekranie. Program ten ma opcje do zgrywania materiału z kamery na dysk. ALE.... Musisz wiedzieć. Materiał w oryginale będzie zgrany w formacie Digital Video (pliki z rozszerzeniem ".avi", ale to nie ten sam format, co filmy Divx. Jedynie ten sam kontener). Będzie zajmował BARDZO dużo miejsca na dysku. Żebyś się nie wystraszył. To jest normalne, więc DUUUŻY dysk jest wskazany. ze 100GB to minimum (licząc z systemem, i miejscem na późniejszy montaż). Później poddajesz film montażowi. Wycinasz dłużyzny, dodajesz jakieś napisy, przejścia, muzykę itp, i na koniec albo eksportujesz to do jakiegoś XVida (nie polecam tej opcji), albo robisz płytę DVD z menu itp (Ja dodatkowo dodaję wybór scen, możliwość przełączenia - film z muzyką, albo z oryginalnym podkładem itp). I tą drugą opcję - płytę DVD - polecam, jako lepszą.
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Wielkie dzięki Ajgor za odpowiedź Wesoły.

1. Gdzie się montuje w kompie tego FireWire?
2. W kamerze mam cztery wejścia obok siebie i na żółtym jest napisane A/V Out, nie mam DV Out ani I-Linka lub tego kodu.

Kupię tą kartę PCI jeszcze dziś Wesoły
Tego firewire montujesz w slocie PCI (w laptopie go nie zamontujesz). Sloty PCI to są takie podłużne gniazda obok karty graficznej. W zależności od płyty głównej możesz mieć od 2 do 5 takich gniazd.
Z tego, co wyczytałem o tej kamerze, to powinna mieć DV Out. Może ma zaślepkę. Dobrze poszukaj. Zajrzyj z przodu pod obiektywem. Znalazłem jakiś rysunek z instrukcji do tej kamery, i tam jak byk stoi napisane DV TERMINAL. Właśnie na dole pod obiektywem.

http://elektrotanya.com/PREVIEWS/4561221....pdf_1.png

W mojej DV 700 było podobnie. Mam tam zaślepkę, i pod nią złącze.
Zanim zamówisz kartę, upewnij się, że kamera ma to złącze. Jak go nie ma, to ne ma sensu zamawianie karty.
Pozdrawiam.
Ajgor
Znalazłem zaślepkę, mam wejście z napisem DV OUT.
Na pewno przy zakupie FireWire dostane instrukcję i poradzę sobie z podłączeniem karty.

Dziękuje za pomoc Ajgor,
Jak będę miał po wczasach problemy to temat odświeżę Wesoły
Z podłączeniem nie będziesz miał problemu bez instrukcji. Ona pasuje tylko do slotów PCI, i nigdzie indziej jej nie wsadzisz. Jeśli masz kilka slotów PCI, to nie ma znaczenia, w który włożysz kartę. Zalecam jedynie jak najdalej od grafiki (chodzi o chłodzenie - Grafika powinna mieć jak najwięcej przestrzeni do chłodzenia). No i - nie wkładaj jej przy włączonym komputerze, bo będziesz miał do wymiany płytę główną Wesoły Wyłącz nie tylko zamykając windowsa, ale całkowicie z zasilania (albo wyłącznikiem z tyłu na zasilaczu, albo wyciągnij wtyczkę z gniazda). Podłączenie kamery do karty też nie sprawi Ci problemu. Kabel ma mniejszą wtyczkę, która pasuje do kamery, i większą, którą wsadzisz w gniazdo w karcie.
Pozdrawiam.
Ajgor
Witam ponownie,
Dziś przyszła mi paczka z FireWire, podłączyłem kartę i zainstalowałem sterowniki. Podłączyłem kamerę z komputerem poprzez kabel dołączony w zestawie. Co teraz? Nic mi się nie wyświetla. Proszę o pomoc Wesoły
Teraz odpal jakiś program do montażu. Powinieneś mieć na płycie Ulead Videostudio 8. Nie jest to nowy program. Wręcz przeciwnie. Stary i prymitywny. Ale tam masz opcje do importowania materiału z kamery. Odpalasz program, przechodzisz na zakładkę Capture, i tam powinieneś mieć coś w rodzaju Source. Tam na liście powinieneś zobaczyć swoją kamerę. Jak ją wybierzesz (kamera musi być włączona na odtwarzanie), będziesz mógł nią sterować przyciskami, które tam znajdziesz. Masz też podgląd materiału ze źródła. Przewijasz, włączasz itp przyciskami na ekranie. Myślę, że dasz sobie radę, bo to nic skomplikowanego.
Pozdrawiam.
Ajgor
Ściągnąłem program, podłączyłem kamerę. Wszedłem w zakładkę 'Capture' i mam tak:
http://imageshack.us/f/189/kamera1l.jpg

Wydaje mi się, że komputer nie czyta kamery. Przy podłączaniu nie wyskakuje mi żadna chmurka z komunikatem np: Canon MV 300 - znaleziono nowy sprzęt, a przy podłączaniu USB mam takie komunikaty.
Trochę dziwne. Jakiego masz Service Packa w Windowsie? Z tego, co wiem, SP2 ma problemy z różnymi sterownikami. SP3 wszystkie je usuwa. Po za tym na pewno kamera jest sprawna? Może ktoś ją sprzedawał, bo nie działało FireWire?

Poczytaj jeszcze tu:

http://forum.digital-digest.com/archive/...42557.html
Pozdrawiam.
Ajgor
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
kamera canon mv300kamera+podobna+do+canon+mv20canon dm- mv 300canon mv700 jak zgraćinstrukcja mv-300kamera canon mv300 cenakamera canon mv300 nie działakamera cyfrowa dm mv 20 instrukcja obsługi canonopis+kamery+cyfrowej+canon+mv-300