Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Celowe błędy w SP3 do XP.

RE: Celowe błędy w SP3 do XP.
(22.02.2009, 18:24)sad_madman napisał(a): Ja powiem jedno. Gdybym był szefem Microsoftu to bym zrobił to samo. Ile to już lat można wspierać XP ? System ten wyszedł w roku 2001 i doczekał się trzech dodatków SP. System ten ma już 8 lat !!! Był on pisany gdy w komputerach rządziły 32bitowe systemy pracujące na procesorach w architekturze x86 o taktowaniu 1Ghz, stacje dyskietek były na wyposażeniu każdego kompa a karty Gf3 dopiero wchodziły na rynek (półtora roku wcześniej wyszły przełomowe Gf256) . Gdy cztery rdzenie, pamięć dyskowa liczona w GB oraz RAM także w GB oraz jednostki strumieniowe w grafikach liczone już w setkach są coraz bardziej popularne to dlaczego ta moc ma być pchana w archaiczny XP ? Najlepszy sposób na pozbycie starego systemu to wstrzymanie jego wspierania (WinXP 64bit nie wyszedł w polskiej wersji a do tego w pewnym momencie przestał być wspierany i dlatego umarł).

Ale są kompy, np. jak mój gdzie Vista by nie chodziła wspaniale w przeciwieństwie do XP.
(22.02.2009, 18:24)sad_madman napisał(a): Ja powiem jedno. Gdybym był szefem Microsoftu to bym zrobił to samo. Ile to już lat można wspierać XP ? System ten wyszedł w roku 2001 i doczekał się trzech dodatków SP. System ten ma już 8 lat !!! Był on pisany gdy w komputerach rządziły 32bitowe systemy pracujące na procesorach w architekturze x86 o taktowaniu 1Ghz, stacje dyskietek były na wyposażeniu każdego kompa a karty Gf3 dopiero wchodziły na rynek (półtora roku wcześniej wyszły przełomowe Gf256) . Gdy cztery rdzenie, pamięć dyskowa liczona w GB oraz RAM także w GB oraz jednostki strumieniowe w grafikach liczone już w setkach są coraz bardziej popularne to dlaczego ta moc ma być pchana w archaiczny XP ? Najlepszy sposób na pozbycie starego systemu to wstrzymanie jego wspierania (WinXP 64bit nie wyszedł w polskiej wersji a do tego w pewnym momencie przestał być wspierany i dlatego umarł).

btw. dlaczego teraz używasz XP a nie Visty? :D
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Ja tam nigdy sie nie przesiąde na Viste,7..
No chyba jak kupie 2x2GB w dualu to na 64 bitowy sie przesiąde (XP)
(22.02.2009, 19:14)~Anonim napisał(a): btw. dlaczego teraz używasz XP a nie Visty? :D
1. Nie mam kasy na Vistę.
2. Ma za słaby komputer - gdybym miał takiego HD4850 i dobrego intela - czyli to co daje kopa w DX10. Chociaż tym argumentem strzeliłbym sobie bramkę bo nie każdy ma takiego kompa dlatego na 90% nie mam visty ze względu na pkt1
3. Mam monitor CRT 17cali - niewiele na tym widać

W ogóle to myślę że ta nagonka na Vistę nie jest do końca prawdziwa. Dlaczego tak myślę ? Zrobiono swojego czasu nagonkę na Phenoma za błąd TLB ale powiedzcie mi naprawdę u ilu użytkowników ten błąd wystąpił podczas korzystania z tego procesora ? No właśnie...

(22.02.2009, 19:22)KowaldinoRlz napisał(a): No chyba jak kupie 2x2GB w dualu to na 64 bitowy sie przesiąde (XP)
Lepiej już teraz kup sobie ten RAM bo niedługo pójdzie w górę.
Ja kupię seven i zainstaluję obok Linuxa Wesoły
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
(22.02.2009, 20:17)~Anonim napisał(a): A czy zwkły DDR I stanieje? Kiedy?
Właściwie DDr1 nie ma prawa stanieć bo zasada jest taka że wchodzi nowa technologia (jest droga), później jest standardem w komputerach (jest tanio), a później wchodzi jeszcze nowsza technologia (ta poprzednia znowu jest droga), Stara technologia staje się archaiczna (jest tania).

Teraz obecnie standardem jest DDR2 (tanie) , DDR1 są starą technologią (drogie), DDR3 to nowa technologia (drogie) a SDR to archaiczne rozwiązanie (taniocha). Gdy standardem stanie się DDR3 to całą zależność należy przestawić i wyjdzie takie coś:
Teraz obecnie standardem jest DDR3 (tanie) , DDR2 są starą technologią (drogie), DDR4 to nowa technologia (drogie) a DDR1 to archaiczne rozwiązanie (taniocha)
Czas zamknąć tę denną dyskusję (vide o nickach), bo schodzi na całkiem inne tory.
Nie udzielam pomocy poza forum ani przez PW | Mój blog
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne