Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Chłodzenie do LGA1150

RE: Chłodzenie do LGA1150
(08.08.2013, 06:57)t.luk napisał(a):
(07.08.2013, 12:22)muflon37 napisał(a): Zapomniałeś dodać inne "zalety" M40: kiepskie wentylatory w komplecie, bardzo średniej jakości plastiki, bardzo średnie porty. A ten hot-swap to zbędny bajer. Filtry? Zgoda, ale to nie jest najważniejsze. .
1. Jakie kiepskie wentylatory? Używam tej obudowy na co dzień w testach i nie narzekam na nie a słuchałem już wentylatorów różnych marek i w różnych modelach obudów. Przypomnę tylko, że nawet Lian Li w swoich drogich obudowach stosuje kiepskie wentylatory...Przypomnę też, że wentylatory w M40 i X80 nie pochodzą z tej samej fabryki co standardowe Zephyry więc kwestia" naklejki od SPC" odpadaOczko
2. Jakiej średniej jakości plastik? Bez obrazy ale od kiedy to stopniuje się jakość plastiku używanego w obudowach?
3. Jakie bardzo średnie porty? Pierwsze słyszę argument tego typu a używam tej obudowy dość często...Możesz to wyjaśnić?
1. Co ma do rzeczy zmiana fabryki , do jakości wentylatorów ? A więc przyznajecie że do Brutusa dawaliście szajs ? ( pewnie w M23 siedzą te same ) Brawa

2. O o tym to ja się wypowiem . Pewnego pięknego dnia gdy chciałem wyczyścić "sławne " filtry . Przy ściąganiu front panelu połamały się wszystkie zaczepy po prawej stronie . Możliwe że mam ogromną siłę choć nie sądzę LOL A na poważnie nawet w Iboxie Orionie , plastik miałem grubszy . A zatrzaski na front panelu przypominały kołki rozporowe do ścian Zęby Nie sposób było tego złamać .

3 Jakie bardzo średnie porty? W prawym porcie USB wypadł cały środek , od tak sobie Wesoły Mam tylko samą metalową obudowę USB pustą w środku . Nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego , nawet gdy miałem Logica .

Opisane sytuacje dotyczą oczywiście Brutusa 410 , czyli obudowy tańszej o ~ 50 zł . Być może M40 jest robiona z lepszych materiałów . Ale stwierdzenie że jest to obudowa "dużo lepsza od Zalmana z5" jest co najmniej przesadzone . Już nie mówiąc o 300R bo tych obudów nawet nie ma co porównywać .

ps a jeśli chodzi o regulatory , to czy nie właśnie regulator padał masowo w Regnum L50 od SPC ( obudowie za 300 zł) no chyba że do tańszej obudowy dajecie lepsze regulatory .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(08.08.2013, 06:57)t.luk napisał(a): 1. Jakie kiepskie wentylatory? Używam tej obudowy na co dzień w testach i nie narzekam na nie a słuchałem już wentylatorów różnych marek i w różnych modelach obudów. Przypomnę tylko, że nawet Lian Li w swoich drogich obudowach stosuje kiepskie wentylatory...Przypomnę też, że wentylatory w M40 i X80 nie pochodzą z tej samej fabryki co standardowe Zephyry więc kwestia" naklejki od SPC" odpadaOczko
2. Jakiej średniej jakości plastik? Bez obrazy ale od kiedy to stopniuje się jakość plastiku używanego w obudowach?
3. Jakie bardzo średnie porty? Pierwsze słyszę argument tego typu a używam tej obudowy dość często...Możesz to wyjaśnić?
4. Co do hot-swapa to już kwestia wymagań użytkownika. Nie możesz jednak stwierdzać, że taka opcja jest dla każdego zbędna. Lepiej zresztą mieć taka opcję niż potem w przyszłości żałować jej brakuOczko
5. Zamiast szukać na siłę jakichś wad zaakceptuj po prostu, że nie bez powodu jest to obudowa od miesięcy wszędzie polecanaOczko

1. Twoja opinia jest nieobiektywna, ponieważ zatrudnia Cię cooling, czyli jeden pies z silentiumpc..
Jakoś mnie wentyle LL nadal nie przeszkadzają [a w Twoim przekonaniu] katuje je od bodaj dwóch miesięcy.
Do UCTB12 tracą na każdej płaszczyźnie te chińczyki z waszych obudów, sorry, taka prawda.
2. Sam w swoich "recenzjach" oceniałeś jakość plastiku, hipokryto.
3. Nie miałem tego czegoś u siebie i miał nie będę.
4. j/w
5. Skoro wszystkie fora są kupione to cięzko by polecali coś innego, lol :D
STOP polecaniu produktów 'spc'

(08.08.2013, 12:47)MonteCristo napisał(a): 1. Co ma do rzeczy zmiana fabryki , do jakości wentylatorów ? A więc przyznajecie że do Brutusa dawaliście szajs ? ( pewnie w M23 siedzą te same ) Brawa
Ke? Skąd Ty żeś sobie to dopowiedział? Nikt czegoś takiego nie twierdzi...A co do innej fabryki to idąc Twoim tokiem rozumowania to rozumiem w przypadku zasilaczy też nie ma dla Ciebie znaczenie czy to będzie Seasonic czy jakiś szrot Tracera?

(08.08.2013, 12:47)MonteCristo napisał(a): 2. O o tym to ja się wypowiem . Pewnego pięknego dnia gdy chciałem wyczyścić "sławne " filtry . Przy ściąganiu front panelu połamały się wszystkie zaczepy po prawej stronie . Możliwe że mam ogromną siłę choć nie sądzę LOL A na poważnie nawet w Iboxie Orionie , plastik miałem grubszy . A zatrzaski na front panelu przypominały kołki rozporowe do ścian Zęby Nie sposób było tego złamać .
Mi się kiedyś udało uwalić nóżki w obudowie Antec Solo albo niemal trwale zostawić odciski palców na szczotkowanym aluminium Node 304. Czy to znaczy, że to są kiepskie obudowy?Oczko

(08.08.2013, 12:47)MonteCristo napisał(a): 3 Jakie bardzo średnie porty? W prawym porcie USB wypadł cały środek , od tak sobie Wesoły Mam tylko samą metalową obudowę USB pustą w środku . Nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego , nawet gdy miałem Logica .
Mogla być wada fabryczna, której początkowo nie widać. Zgłosiłeś to chociaż na RMA?

(08.08.2013, 12:47)MonteCristo napisał(a): Opisane sytuacje dotyczą oczywiście Brutusa 410 , czyli obudowy tańszej o ~ 50 zł . Być może M40 jest robiona z lepszych materiałów . Ale stwierdzenie że jest to obudowa "dużo lepsza od Zalmana z5" jest co najmniej przesadzone . Już nie mówiąc o 300R bo tych obudów nawet nie ma co porównywać.
Oczywiście, że M40 klasa wyżej względem 410 :D A co do porównania do Z5 to sorry ale fakt są jakie są. Czy Zalman Z5 ma pakiet filtrów? Czy ma on tak mocny regulator jak M40? Czy ma on uchylaną klapkę na topie (co bardzo ułatwia podpięcie EPS)?

(08.08.2013, 12:47)MonteCristo napisał(a): ps a jeśli chodzi o regulatory , to czy nie właśnie regulator padał masowo w Regnum L50 od SPC ( obudowie za 300 zł) no chyba że do tańszej obudowy dajecie lepsze regulatory .
Na pewno nie padał on masowo ale fakt było kilka przypadków. Z tego też względu aby w przyszłości nie "ryzykować" wydano nowszą rewizję obudowy z mocniejszym kontrolerem (od kilku miesięcy jest na rynku tylko ta nowsza seria).
multi multum sciunt nemo omnia...
t.luk nie przekonałeś mnie. Oceniasz obudowę przez pryzmat gadżetów, które większości użytkowników są rzadko potrzebne. A ja oceniam obudowę jako konstrukcję. Nie twierdzę że obudowy SPC to poziom Iboxa, bo byłaby to nieprawda. Ale stawianie ich na piedestale i pisanie że to jedyny właściwy wybór, bo są najlepsze to również nieprawda. A pisanie cały czas o filtrach to już przegięcie.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
(09.08.2013, 07:17)t.luk napisał(a): 1. Czy Zalman Z5 ma pakiet filtrów?
2. Czy ma on tak mocny regulator jak M40?
3. Czy ma on uchylaną klapkę na topie (co bardzo ułatwia podpięcie EPS)?

adnotacje..
1. hahaha Szczerbol
2. regulator m40 i tak nie pomoże, najpierw trzeba wymienić wentyle..
3. hahaha Szczerbol nie rozumiem całkowicie o co chodzi :D Chyba o to, że po zamontowaniu płyty w pc wrzucasz jeszcze cooler wielkości maczo i później nie potrafisz wpiąć wtyczki w gniazdo..? :D Dam Ci radę - najpierw wtyczka, później cooler.
STOP polecaniu produktów 'spc'

Osobiście uważam że ten co najpierw wkłada płytę a potem szarpie się z coolerem tower w tej obudowie jest masochista.
Życie należy sobie uproszczać a nie utrudniać.
-----------
To że M40 pochodzi z innej fabryki niż Brutus nie czyni go wcale wyrobem zagranicznej renomowanej marki.Aha , nie pisz mi co Lian Li robi , bo ona nie jest wymieniona w tym wątku jaka obudowa polecana w budżecie danym i mało mnie to obchodzi.
Jeśli Fractal 3000 za 220zł - czyli 20zł drożej ma klasę wyżej wykonanie to nie ma argumentów żeby kupować gorszej klasy obudowę. Tak jest robiony w chinach i tego mi żaden pracownik Fractala nie zaprzeczył.

"Przypomnę też, że wentylatory w M40 i X80 nie pochodzą z tej samej fabryki co standardowe Zephyry więc kwestia" naklejki od SPC" odpada"
A co oni/one mają więcej od SPC niż tylko naklejkę? Otworzyliście własną fabrykę ?
Obracasz kota ogonem, za każdym razem..
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
t.luk At

"Ke? Skąd Ty żeś sobie to dopowiedział? Nikt czegoś takiego nie twierdzi...A co do innej fabryki to idąc Twoim tokiem rozumowania to rozumiem w przypadku zasilaczy też nie ma dla Ciebie znaczenie czy to będzie Seasonic czy jakiś szrot Tracera?"

Porównałeś właśnie wentylatory montowane do 410 do zasilaczy Tracera . Brawo za szczerość Beer . A co do fabryk to nie nie interesuje mnie fabryka produkcji zasilacza ( i tak zarówno te dobre jaki i złe są produkowane w tych samych fabrykach w Chinach ) interesuje mnie projekt , " bebechy " i kontrola jakości w fabryce . Fabryka zrobi tak jak chcę klient jak chce tanio to zrobi tanio . Zdjęcie naklejki z Zephyra nie zmieni faktu że jest to i tak Zephyr .

"Mogla być wada fabryczna, której początkowo nie widać. Zgłosiłeś to chociaż na RMA?"

Z chęcią tylko że miałem uwalone zaczepy na front - panelu więc było by to raczej
bezcelowe . Dodam że uszkodzenie USB miałem wcześniej , gdybyś próbował szukać powiązania . Nie zdążyłem tylko zgłosić .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Nie widać nigdzie fractala za 220... Za tyle jest ino corsair...
 Przeglądarka: opera
(10.08.2013, 00:07)koxok napisał(a): Nie widać nigdzie fractala za 220... Za tyle jest ino corsair...

Czytaj ze zrozumieniem i myśl..

(07.08.2013, 22:50)Danti93 napisał(a): http://allegro.pl/obudowa-fractal-design...87943.html
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(09.08.2013, 11:48)muflon37 napisał(a): t.luk nie przekonałeś mnie. Oceniasz obudowę przez pryzmat gadżetów, które większości użytkowników są rzadko potrzebne. A ja oceniam obudowę jako konstrukcję. Nie twierdzę że obudowy SPC to poziom Iboxa, bo byłaby to nieprawda. Ale stawianie ich na piedestale i pisanie że to jedyny właściwy wybór, bo są najlepsze to również nieprawda. A pisanie cały czas o filtrach to już przegięcie.
Czyli uważasz, że porządny regulator obrotów czy też ułatwienie podłączenia płyty głównej to tylko zbędne gadżety? Ciekawe...

(09.08.2013, 12:16)Danti93 napisał(a): To że M40 pochodzi z innej fabryki niż Brutus nie czyni go wcale wyrobem zagranicznej renomowanej marki.Aha , nie pisz mi co Lian Li robi , bo ona nie jest wymieniona w tym wątku jaka obudowa polecana w budżecie danym i mało mnie to obchodzi.
Masz rację, nie mam mowy "renomowalności" i nigdzie nie używalem tego określenie ale jak widać nagrody dla tych obudów przyznawane są nie bez powodu...Mało tego, za 200 zł nie ma obudowy która oferuje tyle co M40 i dobrze o tym wieszOczko

(09.08.2013, 12:16)Danti93 napisał(a): Jeśli Fractal 3000 za 220zł - czyli 20zł drożej ma klasę wyżej wykonanie to nie ma argumentów żeby kupować gorszej klasy obudowę. Tak jest robiony w chinach i tego mi żaden pracownik Fractala nie zaprzeczył.
Owszem, Core 3000 w tej cenie to świetna opcja tylko tam nie ma ani kontrolera obrotów ani też pakietu filtrów. No ale co kto lubiOczko

(09.08.2013, 12:16)Danti93 napisał(a): A co oni/one mają więcej od SPC niż tylko naklejkę? Otworzyliście własną fabrykę ?
Obracasz kota ogonem, za każdym razem..
A to nie wiesz, że do obudów są dołączane takie wentylatory jakie są w fabryce danych obudów?

(09.08.2013, 13:36)MonteCristo napisał(a): Porównałeś właśnie wentylatory montowane do 410 do zasilaczy Tracera . Brawo za szczerość Beer . A co do fabryk to nie nie interesuje mnie fabryka produkcji zasilacza ( i tak zarówno te dobre jaki i złe są produkowane w tych samych fabrykach w Chinach ) interesuje mnie projekt , " bebechy " i kontrola jakości w fabryce .
Wybacz ale sam sobie zaprzeczasz. Z jednej bowiem strony piszesz, że nie interesuje Cię jaka fabryka a z drugiej wymagasz kontroli jakości jak w drogich fabrykach...Zdecyduj się w końcu lub po prostu przestań się "motać"Oczko

(09.08.2013, 13:36)MonteCristo napisał(a): Fabryka zrobi tak jak chcę klient jak chce tanio to zrobi tanio . Zdjęcie naklejki z Zephyra nie zmieni faktu że jest to i tak Zephyr.
Oczywiście jesteś świadomy, że tak samo wygląa to np. przy referencyjnych kartach graficznych? Zabawne ale na coś takiego nikt tam nie narzeka...

(09.08.2013, 13:36)MonteCristo napisał(a): Z chęcią tylko że miałem uwalone zaczepy na front - panelu więc było by to raczej bezcelowe
Skąd wiesz skoro nawet nie raczyłeś tego zgłosić?
multi multum sciunt nemo omnia...
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jakie chlodzenie pod lga 1150chlodzenie do lga1150chłodzenie do lga 1150lga1150 chlodzenielga 1150 brutus m23 coolerjakie chłodzenia pod lga1150chlodzenie pod lga 1150chlodzenie pod lga 1150 do 100chlodzenie na lga 1150uklad chlodzacy lga 1150