Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Chłodzenie do LGA1150

RE: Chłodzenie do LGA1150
(10.08.2013, 12:59)t.luk napisał(a): Czyli uważasz, że porządny regulator obrotów czy też ułatwienie podłączenia płyty głównej to tylko zbędne gadżety? Ciekawe...
A po co przy dobrych wentylatorach regulator? A czy obudowy bez ułatwienia podłączenia płyty głównej nie będą działały?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
t.luk At
"Wybacz ale sam sobie zaprzeczasz. Z jednej bowiem strony piszesz, że nie interesuje Cię jaka fabryka a z drugiej wymagasz kontroli jakości jak w drogich fabrykach...Zdecyduj się w końcu lub po prostu przestań się "motać"Oczko"

Stary ty masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem ? Napisałem że nie interesuję mnie MIEJSCE wyprodukowania zasilacza . Ale jego projekt "bebechy" i kontrola jakości jaką sprawuje marka nad produktem który sygnuje swoją nazwą . Ty nam próbujesz wmówić że "Zephyry " w M40 są lepsze bo są produkowane w innej fabryce i nie mają naklejki SPC" A ja ci mówię że nie obchodzi mnie to bo są to te same wentylatory z tych samych marnej jakości materiałów i różnią się tylko brakiem naklejki SPC .

"Oczywiście jesteś świadomy, że tak samo wygląa to np. przy referencyjnych kartach graficznych? Zabawne ale na coś takiego nikt tam nie narzeka..."

To w kartach referencyjnych wentylatory siadają po 2/3 miesiącach ? Ciekawe . To w ciągu 2 lat gwarancji ludzie wysyłają referenty średnio 8 razy na wymianę wentylatora ? A to ciekawe . Jest pewna granica oszczędności której producenci dla własnego dobra nie przekraczają . Wy tą granicę przekraczacie gdyż dobrze wiecie że jeśli ten wasz Zephyr wysiądzie to większość ludzi prędzej i tak kupi drugi lepszy na własną rękę niż będzie odsyłało do waszego Supportu marnując czas i pieniądze na wysyłkę . Nawet jeśli znajdzie się tych paru desperatów to wy i tak oszczędzicie bardziej niż wkładając do każdej budy 2 dobre wentyle które wytrzymają chociaż do końca gwarancji ( więcej na prawdę nie oczekuje )

"Skąd wiesz skoro nawet nie raczyłeś tego zgłosić?"

Skoro pracownik oficjalnego Supportu na jednym z konkurencyjnych ( notabene sponsorowanych forów ) piszę użytkownikowi iż pomalowanie obudowy powoduje utratę gwarancji iż jest to "ingerencja w strukturę obudowy " ( czy jakoś tak ) . To twierdzisz że ja mam jakieś szansę z ewidentnym uszkodzeniem mechanicznym ?

Jeśli tak to ja z chęcią , a jeśli można to poproszę cały front-panel Wesoły
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Akurat jeśli chodzi o serwis SPC to nie ma problemu. Wymieniają czy przesyłają uszkodzone podzespoły.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
(10.08.2013, 22:32)muflon37 napisał(a): Akurat jeśli chodzi o serwis SPC to nie ma problemu. Wymieniają czy przesyłają uszkodzone podzespoły.

Uszkodzenia mechaniczne też uznają ?
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
(10.08.2013, 22:37)MonteCristo napisał(a):
(10.08.2013, 22:32)muflon37 napisał(a): Akurat jeśli chodzi o serwis SPC to nie ma problemu. Wymieniają czy przesyłają uszkodzone podzespoły.

Uszkodzenia mechaniczne też uznają ?
Z tym to akurat różnie bywa ale warto się skontaktować z nimi i podyskutować.
(10.08.2013, 13:46)muflon37 napisał(a): A po co przy dobrych wentylatorach regulator? A czy obudowy bez ułatwienia podłączenia płyty głównej nie będą działały?
Takie regulatory są po to, żeby użytkownik mógł swobodnie decydować czy woli cichszą pracę czy wydajniejszą wentylację obudowy (a dobrze wiesz, że nie każda aplikacja w stylu SpeedFan reguluje każdy wentylaotr dostępny na rynku). Mało tego, jest to także ekonomiczne rozwiązanie dla użytkownika bo nie trzeba inwestować 50-100 zł w zewnętrzny panel sterujący. Według Ciebie to zła polityka, że użytkownik oszczędza kilka zł a zyskuje przydatną opcję? A, i co jeszcze powiesz na temat łatwiejszego podłączenia EPS, to też wada, że w M40 jest to łatwiejsze zadanie?

(10.08.2013, 21:31)MonteCristo napisał(a): Stary ty masz jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem ? Napisałem że nie interesuję mnie MIEJSCE wyprodukowania zasilacza . Ale jego projekt "bebechy" i kontrola jakości jaką sprawuje marka nad produktem który sygnuje swoją nazwą . Ty nam próbujesz wmówić że "Zephyry " w M40 są lepsze bo są produkowane w innej fabryce i nie mają naklejki SPC" A ja ci mówię że nie obchodzi mnie to bo są to te same wentylatory z tych samych marnej jakości materiałów i różnią się tylko brakiem naklejki SPC .
A zdajesz sobie sprawę, że nawet mimo niesamowitej kontroli jakości i tak nawet najlepsze marki mają jakiś % wadliwych produktów? I nie, nie wymyśliłem tego sobie tylko po prostu "ktoś" szuka dziwnych argumentów zamiast pogodzić się z prostymi faktem - nie ma firm / marek, które mają zerową ilość produktów na RMA...Są za to marki / firmy, które nie dbają o support klienta po tym jak ten już kupi rzecz. Mało tego, są nawet takie, które dosłownie banują użytkownika, kiedy ten zwróci się do nich o jakąkolwiek pomoc...

(10.08.2013, 21:31)MonteCristo napisał(a): To w kartach referencyjnych wentylatory siadają po 2/3 miesiącach ? Ciekawe . To w ciągu 2 lat gwarancji ludzie wysyłają referenty średnio 8 razy na wymianę wentylatora ? A to ciekawe . Jest pewna granica oszczędności której producenci dla własnego dobra nie przekraczają . Wy tą granicę przekraczacie gdyż dobrze wiecie że jeśli ten wasz Zephyr wysiądzie to większość ludzi prędzej i tak kupi drugi lepszy na własną rękę niż będzie odsyłało do waszego Supportu marnując czas i pieniądze na wysyłkę . Nawet jeśli znajdzie się tych paru desperatów to wy i tak oszczędzicie bardziej niż wkładając do każdej budy 2 dobre wentyle które wytrzymają chociaż do końca gwarancji ( więcej na prawdę nie oczekuje )
1. Po to masz gwarancję, żeby przez 2 lata mieć prawo do wymiany towaru na nowy w razie usterki. Jak nie podoba się, że masz przez 2 lata prawo po swojej stronie to po prostu nic nie kupuj. Nie będziesz musiał się "użerać" z serwisem...
2. Kupując tańsze wentylatory naprawdę spodziewasz się, że 5-10 lat będą bezawaryjnie pracować w każdych warunkach? Stary zejdź na ziemię :D

(10.08.2013, 21:31)MonteCristo napisał(a): Skoro pracownik oficjalnego Supportu na jednym z konkurencyjnych ( notabene sponsorowanych forów ) piszę użytkownikowi iż pomalowanie obudowy powoduje utratę gwarancji iż jest to "ingerencja w strukturę obudowy " ( czy jakoś tak ) . To twierdzisz że ja mam jakieś szansę z ewidentnym uszkodzeniem mechanicznym?
Owszem, jest to ingerencja w fabryczny wygląd i / lub funkcjonalność ale nikt nie może zabronić dokupienia sobie oddzielnie takiego elementu...

(10.08.2013, 21:31)MonteCristo napisał(a): Jeśli tak to ja z chęcią , a jeśli można to poproszę cały front-panel Wesoły
Jeszcze się nie odezwałeś do supportu SPC? Dziwne Język
multi multum sciunt nemo omnia...
(11.08.2013, 10:49)t.luk napisał(a): Takie regulatory są po to, żeby użytkownik mógł swobodnie decydować czy woli cichszą pracę czy wydajniejszą wentylację obudowy (a dobrze wiesz, że nie każda aplikacja w stylu SpeedFan reguluje każdy wentylaotr dostępny na rynku). Mało tego, jest to także ekonomiczne rozwiązanie dla użytkownika bo nie trzeba inwestować 50-100 zł w zewnętrzny panel sterujący. Według Ciebie to zła polityka, że użytkownik oszczędza kilka zł a zyskuje przydatną opcję? A, i co jeszcze powiesz na temat łatwiejszego podłączenia EPS, to też wada, że w M40 jest to łatwiejsze zadanie?
Użytkownik nic nie oszczędza bo płaci za te gadżety. A gdyby ich nie było płaciłby za obudowę 40-50 złotych mniej i wtedy obudowy SPC byłyby absolutnymi hitami w kategorii opłacalność. Albo nie obniżać ceny a po prostu lepiej wykonać obudowę. Usztywnić ją, poprawić jakość użytych materiałów, plastykę.
At UP
Wybacz ale kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia bo obudowy SPC i tak już są świetne pod względem ceny i możliwości a jakościowo ani M23 ani M40 ani X80 nie są złe (chyba, że są złe bo nie mają naklejki Corsair albo Zalman?). Poza tym skoro jesteś za tym, że żeby w ogóle nie ułatwiać ludziom życia to może najlepiej będzie jak będzie się sprzedawać tylko obudowy w stylu "złóż to sam"? Oszczędzi się na kosztach montażu w Chinach i tym samym ceny takich "będą" niższe niż pewnie jakiegoś I-Boxa. Co Ty na to?
multi multum sciunt nemo omnia...
Blablabla. Tak podsumuję Twój post i muflon pewnie też, bo zaczyna chcieć sie rzygać od Twoich wpisów.
X80 to największy bubel jaki ta firma wypuściła i w dodatku kosztuje tyle co dobre budy Corsair czy FD. Ja bym sie wstydził pisać takie brednie.
STOP polecaniu produktów 'spc'

Jakie dodatkowe wentylatory dobrać? Bo w FAQ, to trochę tych linków jest już martwych...

Edit. Nie muszą być ciche, ale żeby spełniały swoją rolę prawidłowo.
 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jakie chlodzenie pod lga 1150chlodzenie do lga1150chłodzenie do lga 1150lga1150 chlodzenielga 1150 brutus m23 coolerjakie chłodzenia pod lga1150chlodzenie pod lga 1150chlodzenie pod lga 1150 do 100chlodzenie na lga 1150uklad chlodzacy lga 1150